Samochód nie ma siły jechać max. 80km/h - Jeep Cherokee

Samochód nie ma siły jechać max. 80km/h - Jeep Cherokee

18 Kwi 2016, 15:26

Witam,
posiadam Jeepa cherokee, model 2008, Diesel, automat, 2777 ccm, 197 KM,
na liczniku ca. 70000 km.
Mam z nim następujący problem: silnik wykazuje ograniczoną moc, tzn. np. gdy ruszam nim na światłach - mija kilka minut zanim osiągnę przynajmniej 40 KM/H. Na autostradzie osiąga maks. prędkość 70, 80 KM/H.
Przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego i skręcaniu kierownicy w lewo lub w prawo do oporu - silnik zaczyna się dusić i gaśnie. Byłem w warsztacie - nie potrafią mi pomóc. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Będę wdzięczny za każdą informację i z góry dziękuję.

G.Mirowski
fansteko
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 11 1984
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Jeep Cheroke, roczn.2008
Silnik: 2,8lt, 197 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

Re: Samochód nie ma siły jechać max. 80km/h - Jeep Cherokee

20 Kwi 2016, 11:28

fansteko napisał(a):Mam z nim następujący problem: silnik wykazuje ograniczoną moc, tzn. np. gdy ruszam nim na światłach - mija kilka minut zanim osiągnę przynajmniej 40 KM/H. Na autostradzie osiąga maks. prędkość 70, 80 KM/H.

1. Stojąc na postoju silnik wkręca się na obroty bez problemów? Równo pracuje?
2. Sprawdzałeś czy są jakieś błędy w komputerze?
3. Czy skrzynia biegów przerzuca biegi prawidłowo? Na jakim biegu jedziesz przy tych 80km/h?
4. Jak ze spalaniem?

Sprawdź filtr powietrza i rurę którą powietrze jest zasysane z zewnątrz czy jest drożny przelot.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...
    Obłożona szlachetnym drewnem kierownica Obłożona szlachetnym drewnem kierownica
    Drewniane kierownice są elementem często spotykanym w najdroższych autach klasy premium. Wykonuje się je zwykle metodą podobną do stosowanej przy produkcji uchwytów parasoli – przez gięcie podłużnych kawałków drewna w odpowiednio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili