Samochód osobowy - problem ze sprzedażą

22 Wrz 2010, 07:57

Dzień dobry, mam taką sprawę, kupiłem samochód w grudniu 2004 roku, od mojego kolegi Damiana, podpisaliśmy umowę, on wypowiedział swoje oc, ale ja nie zarejestrowałem tego auta na siebie, nie kupiłem oc, i nie mam ważnego przeglądu, samochód jest sprawny ale ma pordzewiałą karoserję, remont blacharski jest za drogi, więc chcę go sprzedać, Damian (poprzedni właściciel) chce go odemnie odkupić, ale ja nie miałem oc. -czy grozimi kara, i jak tą sprawę rozwiązać ?
xyz123
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: wielkopolska

22 Wrz 2010, 10:33

Kolega Damian nie mógł wypowiedzieć OC - przechodzi ono razem z samochodem na ciebie ( tak reguluje to ustawa która zapobiega własnie temu, aby samochód zarejestrowany nie pozostał ani dnia bez ubezpieczenia OC ) - ty tylko musisz iść do ubezpieczyciela i podpisac aneks do umowy OC oraz zapłacić różnicę w składkach. I tak też zrób- udaj się do ubezpieczyciela i powiedz, że chcesz uporządkować formalności z OC. Zrób to jak najprędzej.
Jak już się z tym uporasz, to możesz ten samochód sprzedać koledze - przegląd ani stan techniczny nie ma tu żadnego znaczenia.
Za nieprzerejestrowanie nie grozi ci żadna kara.
Jeżeli kolega nie poszedł go wyrejestrować do WK, to równie dobrze możecie podrzeć tamtą umowę i poprostu oddasz oledze samochód spowrotem, a on odda ci kasę. Chyba, że tamten już go wyrejestrował, to musicie spisać nową umowę.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Wrz 2010, 18:57

Składki od grudna 2004 oczywiście trzeba będzie uregulować :mrgreen:
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

23 Wrz 2010, 06:47

dzięki za odpowiedzi
xyz123
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: wielkopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody: pojazdy, które zrewolucjonizowały nasze życie
    Od czasów Henry’ego Forda i jego Modelu T, samochody stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Nie tylko umożliwiają nam dostanie się w każde miejsce, ale także dostarczają nam niezapomnianych przeżyć ...
    Grillowanie, wyjazdy czy wesela - wczorajszy kierowca
    Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, ...