Samochód przetrzymywany u mechanika - co zrobić?

Samochód przetrzymywany u mechanika - co zrobić?

15 Lis 2012, 09:50

Witam,

We wrześniu kupiłem samochód osobowy w komisie. Po miesiącu okazało się, że samochód ma głowicę do regeneracji. Zadzwoniłem więc do właściciela komisu i opisałem sytuacje. Właściciel zgodził się na naprawę na swój koszt ponieważ była to wada samochodu nie spowodowana przeze mnie. Zawiozłem więc samochód do mechanika, którego on wyznaczył i mechanik zapewnił mnie, że naprawa potrwa około dwóch tygodni. Po ponad dwóch tygodniach zadzwoniłem do mechanika z pytaniem co z autem. Okazało się, że właściciel komisu zabrał głowice, aby ją zregenerować choć gdy oddawałem samochód mechanikowi on powiedział mi, że sam ją zawiezie do regeneracji. Mechanik stwierdził, że jeśli ją dostanie w dniu dzisiejszym to za trzy dni auto będzie do odbioru. Zadzwoniłem więc do sprzedawcy auta, który zapewnił mnie, że głowica będzie dostarczona w dniu dzisiejszym. Po kolejnych pięciu dniach okazało się jednak, że głowicy nie przywiózł i mechanik wyznaczył kolejny termin odbioru na piątek lub sobotę (16.11 - 17.11).

Co mam zrobić jeśli i tym razem samochodu nie będzie? W poniedziałek 19.11.2012r. minie dokładnie czwarty tydzień odkąd zawiozłem auto.
aras126p
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 07 05 2008
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    NISSAN NV200 LONDON TAXI NISSAN NV200 LONDON TAXI
    Nissan przedstawił śmiałą, przyszłościową wizję londyńskiej taksówki - model NV200 London Taxi - skierowaną do 300 tysięcy codziennych użytkowników tego środka transportu. NV200 London Taxi emituje zdecydowaniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • MINI John Cooper Works Paceman, tylne światła
      Dragster JET CAR Predator, silnik odrzutowy
      Citroen DS Divine Concept, wnętrze
      Bentley Continental GT coupe - przód - 2011