Samochód przetrzymywany u mechanika - co zrobić?

15 Lis 2012, 08:50

Witam,

We wrześniu kupiłem samochód osobowy w komisie. Po miesiącu okazało się, że samochód ma głowicę do regeneracji. Zadzwoniłem więc do właściciela komisu i opisałem sytuacje. Właściciel zgodził się na naprawę na swój koszt ponieważ była to wada samochodu nie spowodowana przeze mnie. Zawiozłem więc samochód do mechanika, którego on wyznaczył i mechanik zapewnił mnie, że naprawa potrwa około dwóch tygodni. Po ponad dwóch tygodniach zadzwoniłem do mechanika z pytaniem co z autem. Okazało się, że właściciel komisu zabrał głowice, aby ją zregenerować choć gdy oddawałem samochód mechanikowi on powiedział mi, że sam ją zawiezie do regeneracji. Mechanik stwierdził, że jeśli ją dostanie w dniu dzisiejszym to za trzy dni auto będzie do odbioru. Zadzwoniłem więc do sprzedawcy auta, który zapewnił mnie, że głowica będzie dostarczona w dniu dzisiejszym. Po kolejnych pięciu dniach okazało się jednak, że głowicy nie przywiózł i mechanik wyznaczył kolejny termin odbioru na piątek lub sobotę (16.11 - 17.11).

Co mam zrobić jeśli i tym razem samochodu nie będzie? W poniedziałek 19.11.2012r. minie dokładnie czwarty tydzień odkąd zawiozłem auto.
aras126p
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 07 05 2008
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Model AA – pierwszy samochód Toyoty powstał 85 lat temu
    Toyota AA, pierwszy model w historii największej japońskiej marki, jest starsza od samej firmy. Dokładnie o rok starsza. Kiichirō Toyoda uruchomił linię produkcyjną swojego pierwszego samochodu dokładnie w kwietniu 1936 roku. ...