Samochód Rodzinny do 30tyś. Upatrzyłem sobie trzy modele.

25 Kwi 2017, 16:41

Witam

Poszukuje samochodu rodzinnego, który w miarę mało pali. Jeżdżę głównie po mieście. Interesują mnie samochody przede wszystkim tanie w eksploatacji. Nie stać mnie na to by płacić za głupia żarówkę 800zl. Moje typy to w kolejności od najlepszego: Citroen c5 III, Passat B5, Skoda octavia, Toyota Avensis. Chciałbym żebyście podali mi plus i minus powyższych modeli i który waszym zdaniem byłby najodpowiedniejszy.
Jeśli chodzi o moje zdanie to najładniejszy jest citroen ale sporo sie nasłuchałem o jego awaryjności, co do passata to ma chyba tylko jeden minus którym jest spalanie. Skoda octavia najmniej awaryjna z powyższych ale co za tym idzie nie ma tak zwanych "Bajerów". Toyote avensis juz kiedyś miałem ale skradziono mi ja po dwóch miesiącach wiec uraz został
Jeśli macie własne propozycje poniżej zamieszczam kryteria dotyczące samochodu.
Cena: max 30tyś. zł (najlepiej do 25tyś.)
Rok Produkcji: 2004-2012
Przebieg: +/- 30tys km na rok
Kraj pochodzenia: z Polski
Rodzaj paliwa: Benzyna
Silnik: 1.6-2.0
Nadwozie: Liftback Hatchback Kombi
Piotrs95
Nowicjusz
 
Posty: 3
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Toyota Corolla E15
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

25 Kwi 2017, 17:54

Podam Ci jak to wygląda moim okiem Skodę i Passata bym odrzucił z tego powodu że po 1 w benzyniaku nie ma tam dobrego silnika po drugie remont zawieszenia około 2 tys po 3 komfort na średnim poziomie
Przypatrzyl bym się C5 i Avensis
C5 będzie mocno wygrywał jeżeli chodzi o komfort zaś mocno też zastanawia te pneumatyczne zawieszenie które może pochłonąć kupę kasy jak się kupi wyeksploatowany egzemplarz tutaj sensowny silnik będzie 2.0 raczej Turbo
Avensis takie przeciętne auto a nawet powiem że dobre mnie nic w nim nieurzeka ale też nic nie odpycha.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16106
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?
    Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak ...
    Design of the Year - nagroda dla SKODY Octavia
    "Nagroda "Design of the Year" to wielki zaszczyt dla SKODY i ogromne wyróżnienie dla całego naszego zespołu. Nowa Octavia jest klasą sama w sobie pod każdym względem. Jej doskonałe proporcje, czyste i ostre linie nadwozia ...