Samochód się trzęsie i bicie na kierownicy?

15 Sty 2017, 12:36

Samochód się trzęsie i jest bicie na kierownicy powinno 100km/h objaw występuje tylko na kołach letnich alu kupiłem używki a oponki i dystanse nowe . Jaka może być tego przyczyną felgi były wyważane czy to wina dystansów czy może tego że przewaliłem przednim prawym kołem w krawężnik i może jakiś ciężarek odpadł lub fela delikatnie się skrzywiła . Czy podczas wyważania da się dostrzec że felga jest krzywa?
qweer
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 17 01 1993
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: citroen xsara
Silnik: 2.0 hdi
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

15 Sty 2017, 12:52

qweer napisał(a):objaw występuje tylko na kołach letnich alu kupiłem używki a oponki i dystanse nowe
Czy taki objaw miałeś od razu po założeniu nowych kompletnych kół do samochodu?

qweer napisał(a):Jaka może być tego przyczyną felgi były wyważane czy to wina dystansów czy może tego że przewalilem przednim prawym kołem w krawężnik i może jakiś ciezarek odpadł lub fela delikatnie się skrzywiła
Jeżeli przywaliłeś przednim prawym kołem w krawężnik to to jest najprawdopodobniej przyczyną problemu. Niestety nie wiem jak mocne to było uderzenie, ale skoro wiesz że to prawe koło to najlepiej podjedź na wulkanizacje i niech sprawdzą dokładnie tą prawą felgę razem z oponą czy nie jest uszkodzona.

qweer napisał(a):Czy podczas wyważania da się dostrzec że felga jest krzywa?
Tak.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...