Samochód tani w utrzymaniu do 15 tys

09 Maj 2011, 17:10

- Witam.

Przymierzam się do zakupu samochodu.

Przede wszystkim będzie on wykorzystywany do jazdy po mieście (dojazd do pracy, około 50 km dziennie), żadne dalsze wypady nie są planowane. Zależy mi na tym, aby jego utrzymanie było możliwie tanie, nie ma żadnego znaczenia ilość KM pod maską, wygląd, ani osiągi. W zależności od różnicy w ubezpieczeniu - odpowiedni silnik. Maksymalnie będą nim jeździły dwie osoby, więc nie musi być wcale duży, jednak preferowane 5 drzwi. Ważne, żeby za szybko się nie rozkraczył, a jeśli to naprawa nie podwoiła kosztów samochodu, planuję pojeździć przynajmniej 5 lat. Budżet do wykorzystania, to maksymalnie 15 000 zł (chyba, że coś idealnie pasujące do wymagań by się znalazło).

Krótko:

- budżet - 15 000 zł
- rocznie - 15 000 km
- utrzymanie - jak najtaniej
- spalanie - jak najmniej
- osiągi - bez znaczenia


Czy do tego typu jazdy miejskiej diesel / beznzyna?

Mój obecny typ: Fiat Panda 1.3 MTD
Co jeszcze moglibyście doradzić, z góry dzięki za pomoc :)
kwitek
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Krk

09 Maj 2011, 17:20

może opel astra II 1.6 benzyna z sekwencją? a do miasta lepiej kupić benzyne niż diesla
Lukasz90
Początkujący
 
Posty: 79
Miejscowość: Żyrardów

09 Maj 2011, 20:59

Ostatnio przyszło mi jechać Pandą 1.1 54km z gazem II gen. w trasę do warszawy ponad 400km spalanie wyszło 7.5l LPG, po mieście oscyluje około 9l LPG, ale panda WG. mnie jest strasznie twarda, i strasznie w niej mało miejsca ciężko się jeździ. Ma parę mankamentów ale te silniki wytrzymują wiele nawet po 300tys km bez remontu. I tylko po mieście. Poza tym spalanie jest umiarkowane tak do 120km/h przy większych prędkościach doi jak chory muł.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

10 Maj 2011, 05:52

silniki wytrzymują wiele nawet po 300tys km bez remontu

Naprawdę imponujący wynik.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Maj 2011, 20:31

300tys zrobił na LPG od nowości jak dla mnie to jednak sporo wytrzymał. I nadal jest w dobrej kondycji.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

11 Maj 2011, 15:07

astre 2 kupuj i zagazuj najlepiej 8zaworówke w kombiku :)
s1ash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 130
Miejscowość: Ze wsząd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback
    Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Volvo oprócz Volvo V40 R-Design, zostanie zaprezentowane całkowicie nowe Volvo V40 Cross Country. Ten crossover wyróżnia się podniesionym o 40 mm zawieszeniem ...

12 Maj 2011, 19:30

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

a takie cos? z tego co czytalem to dobry silnik... tylko ze slabizna.. ale jak na moj gust to samochod jest pierwsza klasa. I gen. octavii raczej cieszyla i cieszy sie uznaniem;)
Bo samochód to kumpel, im dłużej go znasz tym bardziej go cenisz.
Bloob
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: Polska
Auto: Honda Civic VI 5d
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

12 Maj 2011, 20:00

Przebiegu ma ze 2 razy więcej i brak klimy...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

23 Maj 2011, 19:45

Ja bym poszukal Mazde 626 z koncowki produkcji , napewno znajdziesz ladna.... wyglad moze szalu nie robi , ale to naprawde bezawaryjne samochody , no i przy okazji malo pala - 2.0 jechalem trase non stop ok 140km\h spalila 7l . w miescie 8,5 przy normalnej jezdzie. silniki wytrzymale , awarii prawie nie ma ..... jesli chodzi o czesci to nie sluchaj ludzi ktorzy mowia ze drogie..... od paru lat jezdze mazdami i nic sie nie psuje , a jesli nawet to podam ci ceny.
Mialem ostatnio mazde 323 BA 2.0V6 wymienialem amorki z tylu (japonskie 130zl sztuka) 2 sworznie wahacza z produ (DENSO 65zl sztuka) i laczniki stabilizatora z przodu (26zl sztuka) a najlepsze jest to ze wcale nie kupiem tanich zamiennikow.
pomys troche o tym samochodzie , bo naprawde warto

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artopoo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Helmstedt DE

23 Maj 2011, 20:26

Fiat Panda, zdecydowanie.
Z tym, że ja skupiłbym się na benzyniakach, kupisz świeży samochód który naprawdę sporo wytrzymuje(spójrz na to jak katują je przedstawiciele handlowi) w dodatku części są bardzo tanie i bez problemu kupisz krajowy pewny egzemplarz.
Przy 1.3 MJ spalanie będzie litr mniejsze, samochód co prawda znacznie dynamiczniejszy ale na pewno będzie miał większy przebiegiem a koszty serwisowania tego silnika są znacznie większe niż 1.1 i 1.2.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Maj 2011, 23:25

Jak SDI to raczej Ibiza czy Polowka

Jednak raczej skłanialbym się ku Astrze II z silnikiem ośmiozaworowym
Joter
Aktywny
 
Posty: 299