Samochód w granicach 40tys

29 Mar 2008, 13:45

Mam zamiar kupić samochód. Będzie on używany w firmie więc typ nadwozia to kombi. Zależy mi na tym aby był niezawodny i pojeździł jeszcze z 10-15lat bez większych problemów technicznych (więc chyba ważny jest mały przebieg) bo nie mam za bardzo czasu bujać się po mechanikach a auto potrzebne mi jest każdego dnia. W ciągu roku jeżdżę do 15tys km więc to nie jest dużo. Nie musi on mieć nowoczesnego wyglądu. Silnik to benzyna. Nie zależy mi na dużej mocy ale musi mieć siłę pociągnąć przyczepkę.
tomaszko
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Mar 2008, 13:57

Polecam Forda Mondeo st220!
Audi Przewaga Dzięki Technice!
Auditt
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Wielkopolskie

29 Mar 2008, 14:08

na twoim miejscu zastanowiłbym się nad zakupem Audi A6 najlepiej w dieslu ale jeśli chcesz w benzynie to kupisz za te pieniądze dosyć młody rocznik z małym przebiegiem
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

29 Mar 2008, 14:21

Co do Audi A6 to ciężko znaleźć za tą cenę coś poniżej 100tys km.

Ford Mondeo jest fajny tylko zawsze myślałem, ze fordy są dość awaryjne. Czy to prawda?


Dotychczas byłem prawie przekonany do Opla Astry II Classic.
tomaszko
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Mar 2008, 14:35

Mój znajomy ma mondeo już dłuższy czas. Jedyną awarią jaką posiadał było to ze popsuło sie kilka wtrysków. Po za tym auto bezawaryjne juz po dosc licznym przebiegu 170tys kilometrów. Aby pociągnąć przyczepke mocy mu spokojnie wystarcza. Stylistyką również nie pogardzi :wink:
Audi Przewaga Dzięki Technice!
Auditt
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Wielkopolskie

29 Mar 2008, 15:27

A Astra II nie jest podobna do Mondea? Bo Astra jest chyba tańsza.
tomaszko
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...
    GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...

29 Mar 2008, 15:42

do 40tys to możesz kupić fajną astre III w kombii w dieslu
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

29 Mar 2008, 15:50

Ale taka Astra miałaby już ponad 100tys więc jest to duży przebieg chyba. Co do Diesla to mnie on nie przekonuje bo części są drogie. Jak już podkreślałem chciałbym aby to auto jeździło jeszcze z 10lat bezawaryjnie.
Jak Dajecie propozycję samochodu to prosiłbym o jakiegoś linka do np. Allegro.

Jak ma jeździć bezawaryjnie to przebieg tez powinien być niski.
tomaszko
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Mar 2008, 18:04

[link do Gratka wygasł]

[link do Gratka wygasł]

LINKI GODNE OBEJRZENIA!
Audi Przewaga Dzięki Technice!
Auditt
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Wielkopolskie

29 Mar 2008, 19:27

Samochodziki ładne ale czy przebieg 80tys dalej nie jest za duży? Spazyłem się już Skodą Felicją która przez 8 lat jeździłem bez problemów a jak zaczęło się sypać to wszystko. Jak to jest z przebiegami tych samochodów. Nigdy nie kupowałem używanych aut więc jestem zupełnie świeży. Ile taka toyota czy ford przejedzie lub ile lat wytrzyma.
tomaszko
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Mar 2008, 20:37

Potrzebujesz auta na max 15 lat i robisz rocznie 15 tys. km. Czyli powinieneś autem zrobić 225 tys. km. Zatem w sumie faktycznie - przebieg powinien być jak najmniejszy.
Wcześniej pisałeś, że nie zależy Ci na dynamice, myślę, więc, że nie powinno być większych problemów.

Ja proponowałbym takie auta:
Ford Focus 1.6 - 105 KM - 2006 rok, 32 tys. km.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opel Vectra C 2.2 - 155 KM - 2005 rok, 19 tys. km.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opel Vectra C 2.2 - 155 KM - 2005 rok, 28500 km.
[link do oferty na Allegro wygasł]

Opel Vectra C 1.8 - 122 KM - 2004 rok, 63 tys. km.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Skoda Fabia 1.4 - 80 KM - 2007 rok, 3700 km
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Skoda Fabia 1.4 - 80 KM - 2007 rok, 30 tys. km
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

No i na koniec ciekawa propozycja, ale zapewne się na nią nie skusisz :)
Honda Accord 2.4 - 190 KM - 2004 rok, 65 tys. km
[link do oferty na Allegro wygasł]

Oprócz tego kupisz spokojnie prawie nową Astrę II i Astrę III z małym przebiegiem.

Nie wiem czy wygląd ma dla Ciebie znaczenie, ale zauważ, że 10 lat to szmat czasu. Jeżeli teraz kupisz Astrę II, która jako model już ma 10 lat, to będziesz jeździł autem wymyślonym konstrukcyjnie 20 lat do tyłu. To sporo, przede wszystkim dla wizerunku auta, ale i dla konstrukcji, rozwiązań technicznych, parametrów.

W większości przedstawionych przeze mnie aut przebieg przy sprzedaży będzie w okolicach 250 tys. km. Z pewnością bez wizyt u mechanika się nie obędzie, ale benzyna jest w stanie tyle znieść. Szczególnie, że chyba nie będziesz auta katował.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Mar 2008, 20:38

Szczerze Odradzam Forda... Szczególnie Mondeo... Kolega pisze, że popsuło się kilka wtrysków. Wiesz ile one kosztują!!?? Odradzam! Co do Corolli to auto sympatyczne ale dużo jest aut poflotowych więc musisz uważać. Polecam Audi A6 Avant najlepiej TDI. Nawet jak mają przebieg ok 100-150tyś km to te silniki bez problemu kręcą przebiegi ponad 250Tyś... Astrę III też można poszukać najlepiej CDTI Caravan tylko tu musiałbyś chyba troszeczkę dołożyć (ale byłoby to auto dość świeże ok 2005r) np: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Autko polecam, sam jeździłem tylko benzyną ale naprawdę super się prowadzi i w środku bardzo dobre materiały, wygodny i pakowny jest. Pozdrawiam
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

29 Mar 2008, 21:09

Może hmm VW Passat
[link do oferty na Allegro wygasł]
Solidne auto sprawdzona marka czego chciec więcej :D No może :wink:
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

29 Mar 2008, 21:31

Witam;]

Oto kilka dobrych propozycji

Mazda 6
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Focus
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Mondeo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opel Astra III
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opel Vectra
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Subaru Impreza
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Audi A6 DIESEL
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Citroen C5
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Peugeot 307 HDI
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

29 Mar 2008, 21:35

No to subaru nawet nawet :D
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań