Samochód w przedziale 10-25 tys

Samochód w przedziale 10-25 tys

12 Mar 2016, 15:39

Witam.

Niestety po wieloletniej eksplatacji mój golfik zaczoł odmawiać posłuszeństwa( turbina, pompowtrysk prawdopodobnie uszczlnienie, klimatyzacja wyrwane mocowanie przez to że mechanik spartolił mi rozrząd i spadł mi silnik jakieś zwracia spod kierownicy nikt nie może tego namierzyć i pare innych rzeczy które już mnie zniechęciły do dalszej walki o ten samochód w związku z tym planuje w czerwcu wraz z przedłużeniu umowy kupić jakiś samochód w przedziale cenowym 10-25tys(będę brał kredyt) może napiszę czego oczekiwałbym od tego samochodu.

Jak najlepsza blacha w tych czasach chyba ciężko będzie oczekiwać takiej samej blachy jak w moim golfie prawie 17 lat i 0 rdzy dlatego napisałem że jak najlepsze ponieważ samochód będzie cały rok stał na dworze i nie chciałbym np po 5 latach robić całej blachy
Bez turbiny dla mnie powinna być montowana tylko w sportowych samochodach a nie w cywilnych
Benzyna(bez lpg)lub Ropa oczywiście podkreślam bez turbiny więc z dislem może być ciężko.
Myślę że o spalaniu niema co pisać bo jest to chyba oczywiste że powinno być jak najmniejsze rocznie będę nim robił ponad 20000tys km do pracy mam 23 km w jedną strone (autostrada, lub normalną drogą 20km prosta droga 3km miasto) do szkoły mam podobnie więc tygodniowy miedzy 300 a 400km spokojnie bd robił
No i na koniec żeby był bardziej luksusowy niż golf(wyciszenie, spasowanie itd) jeśli chodzi o samą nadwozie to może być wszystko byle nie cabrio i takie np z uciętą dupa jak BMW 36
xardox
Obserwowany

Auto: VW Golf IV 1.9

Re: Samochód w przedziale 10-25 tys

12 Mar 2016, 15:44

Generalnie oczekujesz samochodu z segmentu D, Honda Accord, Toyota Avensis, Citroen C5, coś takiego. Ja osobiście polecałbym C5 II (czyli I po srogim lifcie) z 2.0 benzyną, b. wygodny, dobrze wyciszony a po lifcie do tego nie ma problemów wieku dziecięcego - czyli brak problemów z elektroniką, nie psujące się elementy wnętrza i nieco lepsze jego spasowanie, choć ze względu na wiek lekko już trąci myszką.
Żółtek
Aktywny

Prawo jazdy od: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Samochód w przedziale 10-25 tys

12 Mar 2016, 16:10

xardox napisał(a):No i na koniec żeby był bardziej luksusowy niż golf(wyciszenie, spasowanie itd)

Zaraz kolega lovato powie, że Golf jest tak samo komfortowy jak Mercedes S-klasa. :lol:
A tak na serio to może jakaś benzyna + LPG? Wyjdzie taniej niż diesel.
Moje propozycje w cenie ~20 tysięcy:
Opel Vectra C 1.8
Hyundai Sonata 2.4
Audi A4B6 2.0 20V
Citroen C5 2.0
Peugeot 407 2.0
Ford Mondeo Mk3 2.5
Renault Laguna II FL 2.0
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi
    Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Toyota zaprezentuje Aurisa Touring Sports, czyli odmianę kombi kompaktowego modelu, którego druga generacja z sukcesem zadebiutowała w Europie na początku 2013. Przywrócenie ...
    Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora? Jak podłączyć kable rozruchowe do akumulatora?
    Zima to najtrudniejsza pora roku dla naszego samochodu szczególnie jeżeli trzymamy go pod tzw. chmurką. Co zrobić jeżeli nie uda nam się uruchomić auta przy pomocy własnego źródła prądu jakim jest akumulator? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Drift BMW
      ALT
      SEAT Altea XL, przód
      Samochody wyścigowe BMW