Samochodzik zdalnie sterowany

09 Maj 2013, 14:18

Witammm :D mam samochód zdalnie sterowany. mam do niego także akomulatorek który na 7.2v lecz nie mam ładowarki do tego. autko zostało przywiezione z angli. jak naładowac ten akomulatorek ??? :(
michalt01
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: nie mam

09 Maj 2013, 14:54

michalt01 napisał(a):Witammm :D mam samochód zdalnie sterowany. mam do niego także akomulatorek który na 7.2v lecz nie mam ładowarki do tego. autko zostało przywiezione z angli. jak naładowac ten akomulatorek ??? :(


Najlepiej po prostu dokupić ładowarkę :). A masz coś jeszcze napisane na tym akumulatorze??? Jak masz to podaj mi te wartości :).
Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

09 Maj 2013, 19:17

to jest akomulatorek składajacy się z 6 okrągłych zółtych bateri :) napisane tam jest
"nickel cadmium battery (KR)
KR-1500SC 1.2V , 1500mAh"

Jest 6 takich bateryjek na każedj taki sam napis. one są połączone i sa 2 kable no i taka wtyczka specialna :wink:
michalt01
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: nie mam

11 Maj 2013, 00:23

michalt01 napisał(a):to jest akomulatorek składajacy się z 6 okrągłych zółtych bateri :) napisane tam jest
"nickel cadmium battery (KR)
KR-1500SC 1.2V , 1500mAh"

Jest 6 takich bateryjek na każedj taki sam napis. one są połączone i sa 2 kable no i taka wtyczka specialna :wink:


No taka dwu-pinowa kostka. Najczęściej biała :D. Skocz do pierwszego lepszego sklepu modelarskiego i pokaż im ten akumulator, dadzą Ci ładowarkę od ręki. To jest najzwyklejsze łączenie pod większość ładowarek do modeli, podpytaj tylko jak to wygląda z napięciem ładowania bo ja już niestety nie pamiętam.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne