Ściąga mi passata na lewą strone co to może być pomocy

07 Kwi 2011, 18:12

radoslavv napisał(a):Czy uwazacie, ze to jest mozliwe, zeby sciagalo dosc mocno samochod za sprawa opon?

Tak...W tym przypadku mechanik ma absolutnie rację.Takie tematy przerabiam na codzień.Często własnie po wymianie opon zaczyna się tak dziać.Niejednokrotnie i bardzo często kiedy zaklada się "nowki"prosto z śmietnika z Niemiec.Nie raz muszę dlugo tłumaczyc klientowi ze to iz opona posiada ładny bieznik nie znaczy wcale ze jest dobra.Przeciez nikt nie wie jak była eksploatowana i czy przypadkiem nie jest uszkodzona struktura wewnętrzna takiej opony/zaliczony krawęznik,dziura/itp czy tez po prostu z przyczyn eksploatacyjnych/przyhamowana/.Właśnie najprostrzy sposób to zamiana nie opon ale całych kól przedniej osi miejscami...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Kwi 2011, 14:10

Bylem w szoku, ale ku mojemu zdziwieniu, po zmianie przednich opon na nowe, problem znoszenia zanikl :)
radoslavv
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Łódź

15 Kwi 2011, 21:39

radoslavv napisał(a):Bylem w szoku, ale ku mojemu zdziwieniu, po zmianie przednich opon na nowe, problem znoszenia zanikl

Dla mnie to zadna nowina..Ja w tym"siedzę"to trochę coś na ten temat wiem... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Kwi 2011, 09:20

U mnie było jeszcze inaczej
Od samego początku jak kupiłem auto tz sprowadziłem z Niemiec to mnie ściągało na prawo
Z przodu mialem w idealnym stanie opony michelin, z tyłu z jednej pirelli a z drugiej michelin i tylne opony mialy inny bieżnik a prawa bąbel na boku takie wybrzuszenie
cały czas mnie ściągało w prawo a na dziurach o wiele mocniej
po kilku tys km przejechalem ok 3tys km i przednie opony na zewnątrz i na bokach mialem łyse jak slicki pojechalem do wulkanizatora po 2 używane letnie opony kupilem 2 opony millenium za 200pln, mialy bieznik jak nowy! zalozyli ale nadal ściągalo jak wczesniej, ustawilem zbieżność, nadal ściągało nic to nie pomoglo
mechanicy zamienili mi 2 kola z przodu miejscami, przestalo ściągac, ale na dziurach nadal ściąga w prawo tak samo jak wczesniej ale na równej nie ściąga
na zime kupilem 4 nowe opony! nowe! zimowe oraz 4 felgi stalowe uzywane, letnie mam na alufelgach i zalozyli mi je i wywazyli i jak zamontowalem to ściągalo mnie na zimowych o wiele mocniej niz na letnich i to ściąga mnie na zimówkach na dziurach i na gladkich jak stół drogach i to bardzo mocno tak ze na 50m musze korygowac bo lece w rów
bylem na geometrii ustawili ale i to bylo wszystko ok przed ustawieniem i po, spr luzy i nic, powiedzieli ze nie widzą powodów do ściągania
teraz wymienilem opony na letnie i ściąga mnie zdecydowanie mniej w prawo ale tylko na dziurach bo jak droga ladna to lece prosto, nawet na dosc kiebskiej drodze moge puscic kieronice i przejade ze 150-200m bez trzymanki, wczesniej tylko 50m i lądowalem blisko rowu a aktualnie raz w lewo raz w prawo auto leci po tych 200m
ale niedlugo zrobi sie zima i zaloze 4 nowiutkie zimówki na stalówkach i znów bede sie meczyl z tym sciąganiem
i nie mówcie ze to od starych opon bo letnie kupowalem za 100pln sztuka i jezdzi sie o wiele lepiej niz na zimowkach
zimówki są kierunkowe
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rajdowy hat-trick Toyoty
    25 sierpnia 2019 r. trzy załogi zespołu Toyota Gazoo Racing zajęły całe podium ADAC Rally Deutschland. Przy okazji przypomnijmy inne, potrójne zwycięstwa Toyoty, które wydarzyły niegdyś się w Afryce. Hat-trick. ...