Ściąga w prawo

24 Lis 2010, 14:21

Kupiłem 4 nowe opony zimowe + 4 uzywane felgi stalowe i jak założyłem to ściąga mi cały czas w prawo
jak jade idealnie równą drogą to jak puszcze kierownice auto skręca w prawo i kierownica sie prostuje i zeby jechac prosto musze skręcic kierownica ok 2cm w lewo i tak kierownice cały czas trzymać bo jak puszcze to sie prostuje i auto jedzie w prawo
na letnich czegoś takiego nie było!
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
0

24 Lis 2010, 16:00

piotrauto napisał(a):na letnich czegoś takiego nie było!


Nie wierze........przypomnij Sobie coś tu pisał - https://www.forumsamochodowe.pl/zdziera- ... 1ga++prawo
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4700
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
0

24 Lis 2010, 18:09

ale jak zamienilem kola miejscami juz nie ściągalo
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
0

25 Lis 2010, 22:43

ja mam to samo a robiles zbierznosc..albo moze masz kola zle wyważone moze tez byc za malo powietrza w kole albo za duzo
wasyl
WASYL85 golf3
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: malopolska
0

26 Lis 2010, 10:38

ciśnienie ok opony są nowe, wyważone ok zbieżność robiona rok temu i nic nie dalo dopiero jak opony letnie przełożyłem miejscami to przestalo ściagac ale jak zalożyłem zimówki nadal ściąga w prawo a felgi przeciez są inne bo stalowe niemam juz sil
piotrauto
Stały forumowicz
 
Posty: 1931
0

27 Lis 2010, 16:59

Skoro na oponach letnich ściągało i przestało ściągać jak zmieniłeś je miejscami, to wina leży raczej po stronie kół albo opon. Zależy czy wymieniałeś całe koła czy przekładałeś opony.
Przełóż koła z zimówkami i jeżeli nie pomoże, to musisz jechać je wywazyć. Jeżeli będą porządnie wyważone ( musi być 0.0 ) to musisz jechać sprawdzić zbieznośc. Rok czasu to dużo i mogły np. w tym czasie zużyć się tuleje w przegubach albo cokolwiek innego, co ma wpływ na zbieznośc. Jak pojedziesz na ustawienie zbiezności do warsztatu i nie będa mogli tego xrobić, to napewno poszukają przyczyny.
Temat uważam za wyczerapny i zamykam.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota w Rajdzie Dakar - historia startów
    Rajd Dakar nie bierze jeńców. Niedostępny teren, ekstremalne warunki pogodowe oraz walka z czasem i zmęczeniem sprawiają, że tę rywalizację mogą wygrać tylko najtwardsi ludzie i najmocniejszy sprzęt. Zakończona właśnie, ...