Ściągnięcie i rejestracja auta z włoch - procedura

09 Sty 2011, 19:57

A co się dzieje kiedy samochód jest sprowadzany an lawecie z Wloch bez blach, czy jest możliwość załatwienia szybko tymczasowych??
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 19:59

tristan15 napisał(a):czy jest możliwość załatwienia szybko tymczasowych??

Oczywiście ze tak..
Oczywiscie sam.ten ma wazny przegląd tech. ... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sty 2011, 20:06

Migi,
jak długo trwa załatwienie tymczasowych jeżeli przedstawię papiery, czy da rade zalatwic w jeden dzien np; na potrzeby przegladu itp....????
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 20:10

tristan15 napisał(a):jak długo trwa załatwienie tymczasowych jeżeli przedstawię papiery

Tak,masz mozliwośc załatwić to w jeden dzień.Tylko jak Ci pisałem:dokumenty orginały,orginały i jeszcze raz orginały.Przed udaniem się do WK musisz zrobic ksero tych dokumentow bo orginały Ci zabiorą... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sty 2011, 20:21

Humm, to i tak klapa jeżeli originaly zabierają bo muszę je wysłać by samochód został wyrejestrowany we Włoszech na poczet wywozu do UE.Jedyne wyjście jakie widzę to czekać na odesłanie papierów a potem poprosić kumpla by zaholował na przegląd.

[ Dodano: 9 Styczeń 2011, 20:23 ]
Migi - dzięki za czas i pomoc
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 20:45

tristan15 napisał(a): bo muszę je wysłać by samochód został wyrejestrowany we Włoszech na poczet wywozu do UE.

A niby dlaczego klapa...Przeciez mozesz dokonac rej.bez wyrejestrowania w Włoszech..Zdajesz wtedy orginalne blachy i niech resztę wykona WK.... :!: :!:

[ Dodano: 9 Styczeń 2011, 20:51 ]
Ps.No chyba ze masz umowę ustna z tym Makaroniarzem ze wszystko będzie przebiegało tak jak to opisałes...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
    Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...

09 Sty 2011, 20:57

Tak masz racje ale osoba od której kupuje samochód we Włoszech już kupiła dla siebie drugi i ma określony czas na no by wyrejestrować i zdać blachy z poprzedniego tak przynajmniej rozumie z tego co mi powiedział jakieś popieprzone ich przepisy w przeciwnym razie nie było by problemu dlatego tez tak ciśnie z czasem.A wiem ze mówi prawdę bo raczej bliska rodzina i nie kłamał by 'niepotrzebnie'.
Coz dowiem się na miejscu może co wykombinuje. Jak nie to zostanę przy holowaniu po otrzymaniu papierów z powrotem.Chyba ze jest coś jeszcze.
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 20:59

OK....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sty 2011, 21:05

Wiec tak- jutro jadę i wycisnę jak najwięcej informacji na temat jak to się odbywa dokładnie
cale sprowadzanie i dam od razu znać.Dobrze by było wyklarować każde za i przeciw.
Pozdrowionka.
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

17 Sty 2011, 23:08

Witam. Podłączę się pod temat ponieważ mam podobny problem, otóż chciałbym sprowadzić auto z kraju UE - Słowenii. Auto jest aktualnie zarejestrowane, posiada ważny przegląd, tablice i ubezpieczenie OC. Czy mogę kupić pojazd, wrócić z tymi dokumentami i tablicami do Polski bez wyrejestrowywaniu go ze Słowenii? Bo wg. waszych wcześniejszych wypowiedzi jest to możliwe, a wydział komunikacji nie powinien żądać ode mnie wymeldowania lub zaświadczenia o wyrejestrowaniu ze Słowenii.
Robsone
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Zwoleń

17 Sty 2011, 23:13

Robsone napisał(a):Auto jest aktualnie zarejestrowane, posiada ważny przegląd, tablice i ubezpieczenie OC. Czy mogę kupić pojazd, wrócić z tymi dokumentami i tablicami do Polski bez wyrejestrowywaniu go ze Słowenii

Tak...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

17 Sty 2011, 23:15

A jesteś pewny, że wydział komunikacji nie będzie potrzebował zaświadczenia o wyrejestrowaniu pojazdu ze Słowenii?
Robsone
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Zwoleń

17 Sty 2011, 23:20

Robsone napisał(a):A jesteś pewny, że wydział komunikacji nie będzie potrzebował zaświadczenia o wyrejestrowaniu pojazdu ze Słowenii?

Tak jak Ci napisałem.Jezeli zdasz orginalne TR to dalej sprawy załatwia WK....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

17 Sty 2011, 23:25

Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam!
Robsone
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Zwoleń

15 Sty 2012, 16:13

WITAM,mam podobny problem.
Mam okazje kupić Espace na włoskich blachach od Polaka który tam mieszkał,moje pytanie to jakie dokumenty potrzebuje od niego,i jak napisać umowe kupna.On ma certyfikat wlasności na swoje nazwisko, dowód auta z aktualnym przeglądem (ważny podobno 2 lata ) i ubezpieczeniem do 15 marca br,NIE MA NIESTETY certyfikatu o wyrejestrowaniu pojazdu we Włoszech,czy bedzie mi potrzebne do rejestracji u nas,czy nie musze tego miec.Na koniec ile mogę zapłacic mniejwiecej za takie przerejestrowanie ,wszystkie koszty z tym zwiazane.Będę wdzieczny za odpowiedzi.
darekkojak
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 05 1991