Ściągnięcie i rejestracja auta z włoch - procedura

09 Maj 2012, 19:57

Witam ja mam następującą sprawę i liczę na wasza pomoc, mianowicie mieszkam od 8 lat we Włoszech i w sierpniu mam zamiar wrócić na stale do Polski, oczywiście autem które tu zakupiłem,auto oczywiście jest zarejestrowane na mnie, ale ubezpieczenie kończy mi się 30 czerwca czyli miesiąc przed wyjazdem, wiec chciałbym zapytać czy jest możliwość wykupienia jakiejś polisy w Polsce przed przyjazdem czy muszę tu szukać jakiejś krótko okresowej?? Po przyjeździe do kraju chciałbym przerejestrować go na teścia ponieważ posiada max zniżek, co wtedy muszę zrobić, jakaś umowa z nim kupna sprzedaży ?? czy wo gule muszę przerejestrować auto na polskie blachy?? Pozdrawiam
kylo344
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 17 08 2008
Auto: BMW 320d (e46)touring

10 Maj 2012, 21:59

kylo344 napisał(a):co wtedy muszę zrobić, jakaś umowa z nim kupna sprzedaży ??

W przypadku najblizszej rodziny/ojciec,matka itp/wystarczy darowizna.Nie wiem czy mozesz zrobic to tez w przypadku tescia... :?: :?: Jezeli nie to tylko umowa k/s....
kylo344 napisał(a):czy wo gule muszę przerejestrować auto na polskie blachy??

Jezeli wracasz na stałe a z twego postu tak wynika to nie ma innej drogi jak tylko rej.samochodu w Polsce...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Sie 2012, 17:18

Witam, podłącze sie pod temat, planuję kupić samochód typu bmw 3 lub 5, audi a4,a6 we Włoszech przywieźć go na lawecie i pytanie o formalności co i jak trzeba załatwić na co uważać, będę bardzo wdzięczy za kazdą odpowiedz:)
sauron
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2002

15 Sie 2012, 19:23

sauron napisał(a): co i jak trzeba załatwić

Opcja szukaj a wszystko znajdziesz....Powodzonka... :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Lip 2013, 21:29

Witam po przeczytaniu tematu nasunęło się mi jeszcze jedno pytanie ile trwa wyrejestrowanie pojazdu we Włoszech jeżeli kupuje samochód od prywatnego właściciela a wracał będzie na lawecie czy jest szansa załatwić wszystko w jeden dzień ?
lukas987
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 11 09 2001
Auto: nie mam

12 Sty 2014, 17:42

Proszę o namiar na lawetę która używałeś
milix1
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 06 2001
Auto: opel zafira
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Scala z jakim silnikiem?
    Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...
    Lexus UX - crossover, który jeździ jak hatchback
    Zaprezentowany w 2018 roku model UX jest najnowszym i najmniejszym, kompaktowym crossoverem w gamie Lexusa. Jego opracowanie zajęło japońskim inżynierom 5 lat. Wyróżnia się przestronnym wnętrzem i wzorowym prowadzeniem, ...

27 Sty 2014, 18:33

Witam Może odgrzeje trochę temat ale może ktoś mi opisać jak najtaniej przyprowadzić auto z włoch nie mówie o kupnie chodzi mi ocałą tą procedurę, może ktoś jest na bierząco i mi wytłumaczy.
nietykalny000
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 09 02 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: bmw E46
Silnik: 320 d 150km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

03 Lip 2014, 22:45

Witam
Sorry za odgrzebanie tematu ale mam pytanie odnosnie sprowadzienia auta z wloch
Mianowicie sprawa wyglada tak ze wujek (wloch) zmienia samochod na nowszy a ja chce odkupic od nego stary. Jakie dokumenty bede potrzebowal od niego aby zarejstrowac top auto w pl.
Autem przyjechalby on osobiscie do pl i czy musialby zabierac tablice spowrotem do it i tam wyrejstowywac czy od raz do WK i tam go zarjstruje bez problemu ?
Z gory dzieki za info.
scutrex
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: 323f

30 Sty 2015, 17:09

Witam,
Mam takie pytanie. Mieszkam i pracuje we Włoszech mam dziewczynę która jest Ukrainką. Chciałbym kupić jej tutaj auto i zarejestrować w Polsce bo Włoskie opłaty są strasznie wysokie. Ja mój samochód mam zarejestrowany na ojca który mieszka w Polsce. W dowodzie istnieję jako współwłaściciel żebym mógł legalnie na tych blachach jeździć po Włoszech. Czy mogę zarejestrować samochód na siebie w Polsce a ją zapisać jako współwłaściciela? Lub czy ja jako współwłaściciel mógłbym zarejestrować samochód? Kolejne pytanie czy muszę przyjeżdżać do Polski tym samochodem czy wystarczyłoby zabrać blachy i dokumenty ze sobą i przejść przez procedury w Polsce? Jak to najszybciej i najlepiej załatwić?
chriss2580
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: krosno

31 Sty 2015, 00:20

chriss2580 napisał(a):czy muszę przyjeżdżać do Polski tym samochodem czy wystarczyłoby zabrać blachy i dokumenty ze sobą i przejść przez procedury w Polsce?
Nie...Wystarczy ze zrobisz foto i wszystko załatwisz od reki... :D
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

07 Lut 2015, 16:20

Migi60 napisał(a):Nie...Wystarczy ze zrobisz foto i wszystko załatwisz od reki...


czyli biorę potrzebne dokumenty, robię foto samochodu i jadę z tym do Polski.
Mam kupić samochód na nią czy na siebie? czy ubezpieczenie może być wykupione na współwłaściciela?
chriss2580
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: krosno

07 Gru 2015, 14:07

Hej,,sprawa twoja wyglada tak..mianowicie jedziesz na jego papierach do PL i odsylasz mu poczta autokarem czy podajesz przez kogos innego.On wyrejestrowuje auto z adnotacja w dowodzie do rejestracji w UE(unii europejskiej) Odsyla ci ten dowod rejestracyjny juz bez tablic i zawalasz do Urzedu celnego ...z dowodem i umowa kupna. pamietaj bys nie napisal daty nizszej niz chyba 14 dni kiedy to niby wjechal samochod na teren pl bo ci walnac beda musieli kare pienizna za zwloke przekroczenia tych dni.tlumaczysz dokumenty i latasz dalej pewnie US i Urzad drogownictwa i komunikacji...

co do czy musisz wyrejestrowac w italii czy nie ..Dzisiaj nie musisz bo jest system zglaszania juz w UE ale z praktyki wiem ze bardzo to mozolnie trwa a nawet moze niedotrwac hahah i twoj wojek bedzie musial lacic bollo w itali..jesli nie zaplaci to go urzedy wloskie scigac beda po roku ze nie placi i bedzie mial problemy bo nie ma zmiluj placic trzeba bo niedopilnowane hahha
Takze dla swietego spokoju i pieniedzy wymelduj auto w e wloskim urzedzie
mokry09
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 10 1988
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: volkswagen
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

07 Gru 2015, 14:12

wyrejestruj auto w Italii zanim zarejestrujesz je w Polsce bo bedziesz mial komornikow wloskich na glowie ...za nieplacenie bolla itp gdysz nasze urzedy nie zglaszaja a jak juz to bardzo mozolnie o zajestrowaniu ow auta w PL
mokry09
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 10 1988
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: volkswagen
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback