SDI czy TDI ? prosze o pomoc

16 Lut 2009, 20:08

Witam
Uwzględniając Wasze wcześniejsze porady dotyczące samochodu do 12 tys mam duży dylemat.
Nabrałem ochoty na Seata Ibizę ale tego po FL.
Niestety z ofert które mi pasują są tylko SDI. TDI są ale przed FL.
Co w tym wypadku polecacie?
Wnetrze po FL jest naprawde ok a jak widze te wczesniejsze to jak golf i mi sie zle kojarzą.
Co lepsze SDI I po Fl czy Tdi i jezdzic w starym golfie?
wiem ze SDI 17 sek do 100 km a TDI 10 to duża różnica. C
o sądzicie może macie takie autka? Proszę o wszelkie rady nawet co do innych aut do 12 tys zł.
Dzięki wielkie !
ProMystic
Początkujący
 
Posty: 55

16 Lut 2009, 20:11

lepsze to co w lepszym stanie
chociaz te ibizy po fl sa ładne, tamte starsze niebardzo
sdi to muł i musisz z tym liczyc
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

16 Lut 2009, 20:12

Silniki SDI? Ja jesli kiedykolwiek kupie diesla to tylko z tym silnikiem,do obrzydzenia trwały i bezproblemowy no chyba,że chcesz depnąc to cobyś nie kupił i tak przy Porschawce bedzie mułem!Polecam tobie ten silnik z goracym secem i z wypiekami na twarzy !
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Lut 2009, 20:17

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi !!
Wiem ze 18 do 100 to jest nic tym bardziej ze w TDI mam 10 do 100 i to robi wrażenie.
Może się mylę ale nie mogłem znaleźć Ibizy po FL w TDI w tej cenie do 12 tys a bardzo bym chciał, tylko z drugiej strony to autko będzie miało już prawie 10 lat i słyszałem ze TDI są awaryjne i dość drogie naprawy ale chyba nie w VW?
Czy na dojazdy na studia (120 km 2 razy w tygodniu) i dłuższe trasy (zima lato na wakacje) plus reszta poruszanie się w granicach do 30 km SDI nie będzie sprawiał mi problemów? Chyba da się tym cokolwiek wyprzedzić ?
ProMystic
Początkujący
 
Posty: 55

16 Lut 2009, 20:23

Chłopie do Włoch prułem 150km/h i przetarłem ślepia ze zdumienia gdy lupo z silnikiem SDI oddaliło się z taka łatwościa że chciałem go dogonić ale co ty zapomnij ,nie dogoniłem ,bo automat powyżej 160 mi nie pozwoli jechać,a jak cichutko to przejechało! :shock:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Lut 2009, 20:24

tdi sa awaryjne jak sie kupi jakiegos zajechanego albo z mocno ukreconym licznikiem
jak jestes studentem to bierz sdi
problemow nie bedzie sprawiał
a z wyprzedzaniem to nie wiem 8)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

16 Lut 2009, 20:26

ale mi smak robisz :) na prawdę :) ja w Polsce nigdy powyżej 150 nie jeżdżę więc o to się nie boję, a chyba w porównaniu z Astra Kombi na gaz moich rodziców (75 koni) to będzie różnica na korzyść prawda?
ProMystic
Początkujący
 
Posty: 55

16 Lut 2009, 20:31

To ty mi narobiłeś smaka bo wszyscy tylko TDI i TDI a nie wiedzą o tym,że skrzynie biegów nie wytrzymuja tych obciązen,przeguby itd.SDI?Twoje dzieci jeszcze będą tym samochodem jeżdzić,zadałeś dobre pytanie to ci odpowiadam to co myślę.Ja z tych jazd zapomnialem Lamborghini,Ferrari które nieraz śmignęło,nie zapomnę tylko tego Lupo z silnikiem SDI,do tego czasu gdy to sobie przypomne to jestem zmulony bo nigdy bym nie przypuszczał ,że z taką łatwością to przesunie,jestem pod wrazeniem do tego czasu!!! :shock:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Lut 2009, 21:16

Co to za różnica 11 czy 17s do 100km/h ? :|
To jest wolne i to wolne. Jak chcesz poczuć trochę większą frajdę z jazdy to musiałbyś się zapakować w auto, które ma min. 6,5s do 100km/h np. Civic Type-R, Focus ST220, Audi S3 itp.
Osobiście wolałbym SDI, bo przepali wszystko i przeżyje wszystkich ;)
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318

17 Lut 2009, 15:56

Tradelux twoje poglądy mnie się podobają ,powiem ci szczerze,ja też tak myślę,jaka to roznica? :lol: 5 do setki to już jest coś!Jesli chodzi o koszty utrzymania to nie ma porownania no i ta trwałosc,taki silniczek1.9SDI? :shock: Mniaaaaam.Pozdrawiam!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Lut 2009, 16:12

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Chciałbyś jeździć takim mułem?
Rodri94
 

17 Lut 2009, 16:16

Kubica każdemu z nas zadałby pytanie,lubicie jeżdzić takimi mułami?Muł to pojęcie wzgledne!Dla mnie 11 do setki to tez muł jak ch...a !Pozdrawiam.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Lut 2009, 16:20

Rozumiem, ale to jest mega muł. Jeśli autorowi tego tematu to nie przeszkadza, to niech śmiało bierze SDI.
Rodri94
 

17 Lut 2009, 16:51

SDI jak i TDI są silnikami z bezpośrednim wtryskiem, awaryjność jednego jak i drugiego będzie podobna. TDI ma jeszcze Intercooler i Turbo :lol: Ja wybrałbym TDI, spalanie obu będzie podobne ale w TDI jazda będzie lepsza.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

17 Lut 2009, 16:57

Rodri94 napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=zXUd9s5V880

Chciałbyś jeździć takim mułem?


Szczerze to takim jeżdżę rodziców Astra Kombi 1,6 75 koni w gazie ;/
A co do TDI jeśli miałbym możliwość kupienia Ibizy po FL w tej cenie to bym wziął TDI. Ibizy przed FL nie chcę. Chyba że mnie namówicie. A może inne do tej kwoty?
Pozdrawiam
ProMystic
Początkujący
 
Posty: 55