Seat Arosa 1.4 MPI - ciężko chodzi pedał sprzęgła

Seat Arosa 1.4 MPI - ciężko chodzi pedał sprzęgła

27 Sty 2013, 09:12

Witam.Posiadam seata arosę 1.4 MPI 60 KM.Od jakiegoś czasu ciężko chodzi pedał sprzęgła . Sprawdzałem linkę z samoregulatorem i po wypięciu chodzi lekko , pedał też nie blokuje co wyklucza prawdopodobie awarię tej linki . Dodam że po wciśnięciu sprzęgła biegi wchądzą dobrze , nie słychać łożyska ,sprzęgło się nie ślizga . Czy to może być wina docisku i wystarczy go przesmarować lub coś w tym stylu (co niestety wiąże sie z demontażem skrzyni biegów) czy trzeba go wymienić na nowy - jak sprawdzić czy się jeszcze nadaje . Przy okazji chciałem sie zapytać jak wypina się i wpina linkę z samoregulatorem ponieważ słyszałem że przed tymi czynnościami trzeba ją zblokować aby nie popsuć ( ja przed wypięciem przekręciłe obudowę samoregulatora i po wpięciu odwrotnie - nie wiem czy tak to się powinno robić ) Dzięki za poradę . Pozdrawiam
stachust74
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 01 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: vw golf V
Silnik: 2.0 Tdi 140 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006