SEAT AROSA 1.7SDI 1998R dzowonienie w tylnym kole

SEAT AROSA 1.7SDI 1998R dzowonienie w tylnym kole

23 Maj 2016, 16:47

Witam, jestem tu nowa i poszukuję osób znających się na rzeczy. Kupiłam jakiś czas tamu trupka( tak mniemam po dołożonych już pieniążkach na naprawę ). Od jakiegoś czasu gdy jadę z prędkością powyżej 60km/h coś dzwoni mi jakby w jednym z tylnych kół. Zastanawiam się co to może być. Zdania są podzielone, jedni uważają, ze to bębny, drudzy że łożyska albo amortyzatory (które są nówki, wymienione niedawno). Łożyska także już wymieniłam ale w przodzie i teraz nie wiem czy nie czas na tył:(
Może ktoś ma na to pomysł?
Udam się do swojego mechanika ale niestety jest długa kolejka oczekujących, a nie wiem czy to jeszcze trochę pojeździ czy walić do innego.

pozdrawiam.
Edyta :)
EDISON
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 03 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: seat arosa
Silnik: 1.7sdi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: SEAT AROSA 1.7SDI 1998R dzowonienie w tylnym kole

23 Maj 2016, 22:05

EDISON napisał(a): Od jakiegoś czasu gdy jadę z prędkością powyżej 60km/h coś dzwoni mi jakby w jednym z tylnych kół. Zastanawiam się co to może być. Zdania są podzielone, jedni uważają, ze to bębny, drudzy że łożyska albo amortyzatory (które są nówki, wymienione niedawno). Łożyska także już wymieniłam ale w przodzie i teraz nie wiem czy nie czas na tył:(
Trzeba sprawdzić czy nie są wyczuwalne luzy na tylnym kole. Zależy jeszcze jaki to jest dokładnie dźwięk. Łożysko to raczej będzie taki jednostajnie narastający dźwięk.

Pytanie czy ktoś to sprawdzał czy na razie tylko na gdybaniach się skończyło?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

23 Maj 2016, 22:15

:no: czyli mechanik musi sprawdzić te luzy. W przyszłym tyg się ma tym zająć a ja muszę niestety dojeżdżać do pracy 50km.
Jest to metaliczny dźwięk, jakby dzwonek jeżeli to coś mówi.
EDISON
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 03 2013
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: seat arosa
Silnik: 1.7sdi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1998

23 Maj 2016, 23:10

EDISON napisał(a):Jest to metaliczny dźwięk, jakby dzwonek jeżeli to coś mówi.
Połóż się pod samochodem z tej strony z której uważasz że dzwoni i posprawdzaj ręką czy nie ma tam luźnych elementów jak linka od ręcznego, jakieś osłony itp. Możesz podnieść na lewarku to koło do góry i sam sprawdzić jak się obraca i czy nie ma wyczuwalnych luzów.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
    W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006