Seat Cordoba 2003, 1.9TDI nie chce chodzić.

04 Lut 2012, 16:54

Witam. Mam problem z seatem, otóż teraz gdy nadeszły mrozy zaczęło dziać się coś dziwnego. Rano auto zapala elegancko, chociaż na wolnych obrotach troszkę dziwnie (mam wrażenie jakby nie chodził na jeden cylinder, troszkę szarpie silnikiem, i klekotanie jest zbyt "rytmiczne"). Problem polega na tym, że po przejechaniu około 3 km auto gaśnie, i trzeba kręcić rozrusznikiem strasznie długo żeby go zapalić. i tak w kółko aż wskazówka z temperatury skoczy. Wtedy problem znika. Dodam, że wcześniej zauważyłem w wężyku z paliwa, który idzie od filtra do pompowtrysków strasznie dużo powietrza. Tak więc wymieniłem opaski zaciskowe, dociągnąłem masakrycznie, ale po dwóch dniach znowu było powietrze, więc ciśnienie jest tam masakryczne. (było słychać ewidentne syczenie gdzie leci powietrze). Teraz wymieniłem przewody na specjalne do ropy, super ekstra zbrojone, no ale problem dalej jest. Podejrzewam że może to być filtr paliwa, gdyż nie był już dawno wymieniany. Co o tym myślicie? z góry dzięki za pomoc :)
sloma13p1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Seat Cordoba 1.9 TDI

04 Lut 2012, 17:30

No to wymien filtr, grosze kosztuje, moze tez pompa byc nieszczelna.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

04 Lut 2012, 18:40

może być woda zamarnienta w filtrze ale raczej bendzie zatkany sprawdz tez korek wlewu paliwa jak ci auto zgasnie to go poluzuj i zobacz czy zaciągnie powietrze do baku
Janusz00
Początkujący
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 10 03 2000
Auto: peugeot 306

12 Lut 2012, 22:52

Wymieniłem filtr i dalej to samo. Dodam że ropa w filtrze i w przewodzie przed nim była czarna. O co chodzi z tym korkiem z baku? Jakieś odpowietrzenie?
sloma13p1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Seat Cordoba 1.9 TDI

12 Lut 2012, 23:34

moze odpowietrzenie baku nie działać i brakuje paliwa jak odkręcisz korek paliwa powietrze dostaje sie tamtendy do baku i pompa wtryskowa może wtedy zaciągnąć paliwo do silnika, dobrze by było wyczyscic filter w baku może być częściowo zatkany
Janusz00
Początkujący
 
Posty: 112
Prawo jazdy: 10 03 2000
Auto: peugeot 306

13 Lut 2012, 16:48

Gdzie znajdę dokładnie to odpowietrzenie/?
sloma13p1
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Seat Cordoba 1.9 TDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...
    Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...