Seat Cordoba I - drgania pedału hamulca i gazu

Seat Cordoba I - drgania pedału hamulca i gazu

28 Gru 2014, 18:32

Witam

Od jakiegoś tygodnia mam problem który polega na tym, że podczas jazdy co jakiś czas(często) zaczynają mi drgać dwa pedały - hamulca i gazu(jednocześnie). Po jakimś czasie od uruchomienia silnika zaczyna wyświetlać się kontrolka ABS, a mimo to drgania obu pedałów dalej następują.
Samochodu używam tyle co dojechać do pracy, a jest to bardzo nie komfortowe uczucie.
Już coś poczytałem z innych forum, ale nigdzie nie znalazłem tego przypadku co mi się przytrafiło.. Gdzieś wspomniano o pompie ABS bądź też o poduszkach silnika, ale się nie znam.

Liczę na porady - dzięki!
TaTaRaK
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 04 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75 KM/55 KW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Seat Cordoba I - drgania pedału hamulca i gazu

29 Gru 2014, 00:19

Jak dla mnie, to raczej będzie to spowodowane właśnie wspomnianą pompą ABS. Poduszki raczej bym wykluczył, bo niby skąd ABS miałby przy tym świecić?
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...
    Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
    Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006