Seat ibiza 2 fl cupra

04 Sie 2016, 20:23

Lovato34 napisał(a):Jak kupisz za 12k takie auto i przyjdzie Tobie wymienić komplet opon, nowe hamulce (tarcze, klocki), rozrząd, oleje, płyny, może aku nowy, to nie masz 4k..
więc żeby doprowadzić do porządku w 100% takie auto to tak minimum 6-7 tys..
To robi się prawie 20k..
Poza tym mówisz o ekonomii, Audi A4 jest ulubionym autem z 2 ręki więc problemów ze sprzedażą nie będzie.
Myślisz że wystawisz Lexusa Is200 za 17 tys z 2000 roku np..i od razu tysiące telefonów? wątpie..wszystko kwestia ceny.


No ale o co Ty się spierasz??? Potwierdziłeś to co ja napisałem wcześniej ładujesz w auta podobną kasę tylko nie mów o oszczędności na oponach rzędu 200zł przy ałdi... ałdi wychodzi 15k a lex 17k no i co szybciej sprzedaż???
A jak zrobisz tak jak autor tematu 30tyś.km. i stracisz na Lexusie 2k to źle... :?: jak masz lepszą ofertę to znajdź mi wypożyczenie auta za 2k z możliwością zrobienia 30tyś.km. A teraz odejmij a a4 2k no i jak to wygląda przy docelowym kliencie i walce z handlarzami... już nie wspominając linki emejacza jak ludzie piali przy 10tyś.km. na jednych wahaczach :mrgreen:

Lovato34 napisał(a):Myślisz że wystawisz Lexusa Is200 za 17 tys z 2000 roku np..i od razu tysiące telefonów? wątpie..wszystko kwestia ceny.


Muszę Cię zmartwić ale znam Pana który już w tym roku sprzedał pewnie około 30lexusów i praktycznie wszystkie powyżej 14k i to świeżaki do serwisu.
Zresztą sam organizowałem w tym roku transport kilku sztuk bo kolega jeździ za gramanicę i żaden nie sprzedawał się specjalnie długo... więc chyba jednak nie jest tak jak mówisz :ok:

Lovato34 napisał(a):Audi A4 będzie drogi z uwagi na zawias, a tak reszta bez problemów.
Turbo możesz kupić używane za parę groszy. Masz masę części zamiennych zamienników.

Ale my rozmawiamy o serwisie więc nie używaj handlarskich hasełek "za to parę groszy i za tamto też"... bo to się sprawdza tak żeby kupić, założyć i sprzedać...

Lovato34 napisał(a): Autor ma problem bo kupił Audi A4 i jest zły na markę z uwagi na ten jeden egzemplarz niezbyt zdaje się udany w zakupie.


Proszę Cię czy Ty wierzysz w to co mówisz??? :)
Mój kolega stroi te auta i pogadaj z nim ile z nich trzyma fabryczne parametry mając 15lat???
A do tego emejcz Twoja bratnia dusza ałdiowa :mrgreen: zapodała link do klubu a4 który generalnie można nazwać traumą z dwóch powodów:
1) jak może tak wyglądać awaryjność aut premium
2) jak potem można mówić że jest ok...

I proszę Cie nie porównuj 316 do M3 tylko użyj procentów czyli ile kosztuje procentowo naprawa 316 a ile m3 w stosunku do ceny rynkowej...

Lovato34 napisał(a):Apropo to zobacz jakie są ulubione marki Polaków second hand :D
http://www.auto-swiat.pl/uzywane/najche ... oku/3qgp9s


I to jest właśnie mitologia ... łapanie się na marketing... Jak masz wątpliwości przejedź się po wiejskich warsztatach i zapytaj o grupę wieśvagen.


Lavato cała różnica po miedzy nami polega na tym że Ty patrzysz jako miłośnik marki a ja patrzę całościowo więc potwierdzam ałdi da się lubić (posiadałem ałdiki a koledzy nadal je mają) ale w wielu przypadkach nie jest warte swojej ceny na którą składa się zakup, utrata wartości, naprawy oraz walka z Mirkami handlarzami których zresztą kształtuje grupa docelowa... i pewnie gdyby miłośnicy tych aut aż tak mocno się nie podniecali to inni aż tak mocno by nie hejtowali :naughty:

p.s.
Jak kiedyś najdzie Cię ochota to przeprowadź próbę na Lexach i zobaczysz jak wyjdzie ekonomicznie po zakończeniu przygody... nawet jak Ci się nie spodoba jazda. Oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Sie 2016, 08:53

dzida napisał(a):Handlarze ściągają złom i sprzedają tanio czym dyktują rynek. Mając ładne Audi, VW itd. nie sprzedaż za wyższą cenę, bo Janusze powiedzą, że da się kupić taniej. Z Lexami jest tak, że jak handlarz ściągnie złom to się go nie pozbędzie po prostu, a ludzie szukający tych aut wiedzą czego chcą i są w stanie dopłacić nawet jak w powszechnym mniemaniu nie są warte swojej ceny

Ta, a jak ktos tu chce is200 to nagle sie okazuje, ze na allegro same zlomy, ktore stoja juz tak pol roku. Potem kupi takiego zloma, bo jednak ludzie ktorzy tu trafiaja na samochodach raczej sie nie znaja i bedzie sie modlil, zeby znalazl sie jelen ktory to odkupi.
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Sie 2016, 09:30

959 napisał(a):a, a jak ktos tu chce is200 to nagle sie okazuje, ze na allegro same zlomy, ktore stoja juz tak pol roku. Potem kupi takiego zloma, bo jednak ludzie ktorzy tu trafiaja na samochodach raczej sie nie znaja i bedzie sie modlil, zeby znalazl sie jelen ktory to odkupi.


Chłopie powiedz mi czemu Ty tak teoretyzujesz albo ML tańszy w serwisie od RXa albo bateria za 40k... :ok: .... jeździłeś, sprawdzałeś patrzyłeś... :?: ja na przełomie czerwca i lipca w poszukiwaniu pewnego modelu Lex-a zrobiłem prawie 5tyś.km kilometrów i oglądałem ich więcej niż Ty widziałeś ich w ciągu ostatniego roku i co ????
Wiesz czemu nie kupiłem bo albo się spóźniłem bo nie chciało mi się ścigać z innymi i kupować auta w niedziele o 20tej albo był szrot...
Oczywiście przez szrot rozumiem autko max ulepione szpachlą...
Może jak miałbym kasę na przepłacenie to byłoby lepiej no ale nie miałem...

I nie łap teraz wszystkich za słówka bo pewnie można trafić szybciej fajnego Lexa ale trzeba akurat mieć szczęście albo się wstrzelić...

p.s.
Z podróży ostał się GS300 i sprzedawał się 5min. :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Sie 2016, 09:48

Potwierdzasz tylko to co napisalem - taki znawca jak Ty zrobil 5tysiecy kilometrów i wrocil z pustymi rekoma. Na pewno przecietnemu uzytkownikowi bedzie sie chcialo szukac samochodu pol roku i wydac na to 1/4 budzetu. I wiesz nie musze ogladac na zywo, bo wystarczy ze wejde na allegro i widze po zdjeciach, ze polowa tych samochodow to dojechane śmietniki przez ludzi, ktorych nie było stac na porzadny serwis, a ten w lexusie jest bardzo drogi. Jezeli sie myle, to powiedz mi dlaczego zawsze jak pojawia sie temat lexusa i ludzie wrzucaja swoje propozycje to zaraz zlatuje sie grono ekspertow - ten ma 5k wyswietlen, ten ma szpachle, ten za tani, i final jest taki , ze 15ogloszen na allegro jest jeden sensownie wygladajacy, ale albo absurdalnie drogi, albo na zywo tez parnik.

To bronienie lexusow jako lekarstwo na wszystko jest tak absurdalne, ze szkoda klawiatury. I tak, dla mnie ml bedzie tanszy w utrzymaniu, bo mam swietnego mechanika tylko od mercedesow, a hybrydowego lexusa z blizej nieokreślonym przebiegiem to nie wiem kto mi palcem tknie.
Ps. mercedes tez sie sprzedaje w 5min jak jest ladny, audi, vw pewnie tez i kupa innych samochodow :)
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Sie 2016, 10:03

959 napisał(a):Ta, a jak ktos tu chce is200 to nagle sie okazuje, ze na allegro same zlomy, ktore stoja juz tak pol roku.

przeczytaj to co napisałem jeszcze raz...


959 napisał(a):nie było stac na porzadny serwis, a ten w lexusie jest bardzo drogi

nie droższy niż w mercedesie także skoro sam przyznałeś, że nie oglądałeś to po co się wypowiadasz?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Sie 2016, 10:21

959 napisał(a):ze polowa tych samochodow to dojechane śmietniki przez ludzi, ktorych nie było stac na porzadny serwis, a ten w lexusie jest bardzo drogi.


Powtórzę Ci jako osoba która ma styczność z tymi autami ...
Serwis lexa nie jest drogi jak na markę premium a w wielu przypadkach jest tańszy od zwyklaków szczególnie diesli...

I tu nie jest problem w tym że serwis lexa jest drogi tylko w tym że ludzie nie serwisują aut... bo w/g Twojej zasady golfy powinny być perełkami ze względu na liczbę zamienników i ich ceny....

Ogólnie siejesz ferment który niczym nie jest poparty, powtarzasz slogany zaczerpnięte tu i tam które mało mają w sobie prawdy... a do tego zakrzywiasz rzeczywistość dokładnie tak jak wklejałeś linki z forum lexusa że niby komuś popsuła się hybryda a nie doczytałeś ze chodziło o auto z dużym przebiegiem i kupione od handlarza przez handlarza bez jakiejkolwiek historii...
I co ciekawe tam się doszukałeś fuckapu ale problemu wyciągających się łańcuchów rozrządu w silnikach Merca nie zauważyłeś tylko inny Mercedesiarze zauważyli.

No i tak jak miałem w sumie kilka w124 dużo jeździłem fajnymi Mercami, moi koledzy są Mercedesiarze to mogę sobie porównać a Ty co robisz ????

Zbierasz info z całego netu a do tego zakrzywiasz celowo rzeczywistość wrzucając wyrywkowo jakieś głupoty...

959 skup się na wiedzy dotyczącej e-classy 3,2cdi bo ją masz a nie drąż tematów przy autach w których nawet nie siedziałeś...już nie mówiąc o tym że ich nie serwisowałeś...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    5 sposobów w jakie motorsport wpływa na motoryzację
    "Sporty motorowe to coś więcej niż rozrywka, to klucz do rozwoju japońskiego przemysłu samochodowego. Tak, jak sportowcy, którzy dają z siebie wszystko podczas Igrzysk, producenci samochodów wykorzystują sporty ...

05 Sie 2016, 14:43

A ja nie bardzo wiem o co chodzi koledze Szybkiemu..
Po pierwsze mamy tutaj GS300 96 rocznik
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

i Audi A6 C4 95 rocznik
[link do oferty na Allegro wygasł]

jakoś nie widze aż takich różnic w cenach..

Jeden i drugi zdrowy będzie zawsze kosztował swoje.
To jest mi takich Panów jak wyżej że dobre 20 letnie A6 to koszt 5 tys...

Poza tym trzeba zdawać sobie sprawę że Lexus uchodzi wśród aut jako coś niecodziennego, coś jak Mango albo Avocado wśród owoców.
Ale przeciętna osoba prędzej kupi kg jabłek niż Mango..
Wystarczy zobaczyć jakie marki szukają Polacy na otomoto..lexusa tam nie ma..
W przeciętnych komisach tez ich nie ma..bo ściąga się VW dlatego że jest na nie większy popyt i tyle :ok:

Lexusa tez się sprzeda ale trzeba mieć klienta i wtedy zapłaci może więcej niż za przypadkowe Audi ale co 2 osoba na ulicy nie szuka Lexusa.

Chciałbym zobaczyć te oferty komisów które mają w 90% same Lexusy.
No właśnie, gdzie one sa? nie ma ich..
za to VW nie brakuje.

Dobrze utrzymanie Audi będzie tez tak samo trzymało cenę jak Lexus i tyle..
Np. takie Audi TT z 99 roku poniżej 14-15k nie do kupienia..co prawda inna bajka niż Is200, inny segment ale jak widać trzyma cenę,
zależy wszystko co i jak...Lexusy są rzadkie, nietypowe ale przeciętny Kowalski tego nie chce, stąd Audi schodzi bardzo ładnie.
4 osoba rodzina na wczasy poszuka A4 w kombi bardziej niż Lexusa, takich praw rynku się nie zmieni wywodami na forum.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Sie 2016, 15:06

Lovato34 napisał(a):Wystarczy zobaczyć jakie marki szukają Polacy na otomoto..lexusa tam nie ma..
W przeciętnych komisach tez ich nie ma..bo ściąga się VW dlatego że jest na nie większy popyt i tyle :ok:

ale to tylko świadczy o stereotypowym przywiązaniu polaków do tych marek, a jak wiemy 95% mieszkańców naszego kraju nie ma pojęcia o motoryzacji. Dla takich 2,0TDI będzie lepszy niż każdy Lexus, bo to TDI ;) ...i dobrze, bo można kupić coś ciekawego :yes:

Ostatnio miałem praktykanta, mieszkańca wioski, który ma klasyka gatunku, czyli Skodę 1,9TDI. Pierwsze pytanie jak się dowiedział, że kupiłem Lexusa to: "nie bałeś się tego?". Marzenie dla niego to Tiguan oczywiście w dieslu - to mówi wszystko o mentalności ludzi u nas :ok:
Innym razem gadałem z klientem, co kupił A4 B8 2,0TDI z początku produkcji i tylko ochy i achy jaki to super silnik. Oczywiście nie dowierzał, że pompy się psują jeszcze w CR, bo to CR, bo tak szwagier mówił... a TDI, bo leje ropę z traktora bez VAT...

Tak na prawdę nie znajdziecie nic sensownego z techniki, co by tak wpłynęło na dysproporcję w liczbie ogłoszeń poza bojaźliwością Januszy i brakiem ukochanych diesli w ofercie (reszta świata jest mądrzejsza i jeździ na głównie benzynie stąd tam są znacznie bardziej popularne) :ok:

P.S.
Ja nikogo nie namawiam na Lexusa jak ktoś się boi, bo mało tego - ale jak nie potrafi podać sensownego argumentu na nie to niech dalej sobie żyje w swoim rozumowaniu :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Sie 2016, 15:45

Lovato34 napisał(a):Po pierwsze mamy tutaj GS300 96 rocznik
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 0c5353f6e6

i Audi A6 C4 95 rocznik
[link do oferty na Allegro wygasł]


Ok. I jakieś sprowadzone ulepy z autohandlu jako przykład?;D Do tego nawet nie warto się fatygować bo lex w komisie, a Audi szwajcar. Wiesz jakie on cło za tą pojemność zapłacił 2 lata temu? Do interesu dołożył i teraz sprzedaję?

Lovato34 napisał(a):Wystarczy zobaczyć jakie marki szukają Polacy na otomoto..lexusa tam nie ma..
W przeciętnych komisach tez ich nie ma..bo ściąga się VW dlatego że jest na nie większy popyt i tyle


I bardzo dobrze. Janusze niech sobie jeżdżą Vagiem jak lubią i naprawiają w stodołach. Jest popyt jest podaż. Nie zmienia to faktu, że Lex będzie tańszy w ogólnym rozrachunku i łatwiej znaleźć zadbany egzemplarz.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

05 Sie 2016, 16:47

dzida napisał(a):nie droższy niż w mercedesie także skoro sam przyznałeś, że nie oglądałeś to po co się wypowiadasz?

Po co sie wypowiadasz na temat dziesiatek samochod kazdego dnia nie ogladajac ich na zywo? Nie drozszy niz w mercedesie? Jezeli mnie pamiec nie myli to za cewke beru do w202 1.8 placilem 60 pare zlotych.
Ile kosztuje porzadna cewka zaplonowa do is200? Bo w to 180zl ujete w Twoim zestawieniu kosztow za jakiegos chinczyka to sam nie wierzysz.

szybki napisał(a):Ogólnie siejesz ferment który niczym nie jest poparty, powtarzasz slogany zaczerpnięte tu i tam które mało mają w sobie prawdy... a do tego zakrzywiasz rzeczywistość dokładnie tak jak wklejałeś linki z forum lexusa że niby komuś popsuła się hybryda a nie doczytałeś ze chodziło o auto z dużym przebiegiem i kupione od handlarza przez handlarza bez jakiejkolwiek historii...

Ja tylko punktuje to w czym sami sie gubicie. To nagle duzy przebieg jest problemem? Przeciez tu topowi uzytkownicy ida w zaparte, ze przebieg nie ma zadnego znaczenia, bo wedlug ich logiki wszystko mozna wymienic co jest totalna bzdura.
szybki napisał(a):I co ciekawe tam się doszukałeś fuckapu ale problemu wyciągających się łańcuchów rozrządu w silnikach Merca nie zauważyłeś tylko inny Mercedesiarze zauważyli.

Daj jakies zrodla na temat tych lancuchow, bo rozmawialem o tym z uzytkownikiem m113, ma 260kkm i pierwsze slyszy o takich rewelacjach.
szybki napisał(a):No i tak jak miałem w sumie kilka w124 dużo jeździłem fajnymi Mercami, moi koledzy są Mercedesiarze to mogę sobie porównać a Ty co robisz ???? Zbierasz info z całego netu a do tego zakrzywiasz celowo rzeczywistość wrzucając wyrywkowo jakieś głupoty...

959 skup się na wiedzy dotyczącej e-classy 3,2cdi bo ją masz a nie drąż tematów przy autach w których nawet nie siedziałeś...już nie mówiąc o tym że ich nie serwisowałeś...

Hehe, argumentow brakuje to sie ad personam stostuje- nieladnie :)

dzida napisał(a):Ostatnio miałem praktykanta, mieszkańca wioski, który ma klasyka gatunku, czyli Skodę 1,9TDI. Pierwsze pytanie jak się dowiedział, że kupiłem Lexusa to: "nie bałeś się tego?". Marzenie dla niego to Tiguan oczywiście w dieslu - to mówi wszystko o mentalności ludzi u nas

Co jest zlego w tiguanie w dieselku? :wink:
Mierzysz wszystkich miara swojego jezdzenia 8tysiecy rocznie. Diesel pali mniej i to fakt, a te pogardliwe zaznaczanie tdi to, tdi tamto jest strasznie slabe. Chyba musial Ci dac pare razy popalic jakis na swiatlach, ze go tak nienawidzisz :naughty:
dzida napisał(a):Tak na prawdę nie znajdziecie nic sensownego z techniki, co by tak wpłynęło na dysproporcję w liczbie ogłoszeń poza bojaźliwością Januszy i brakiem ukochanych diesli w ofercie (reszta świata jest mądrzejsza i jeździ na głównie benzynie stąd tam są znacznie bardziej popularne)

A ta reszta swiata to gdzie? Wenezuela czy Kuwejt? Moze USA? Dziwisz sie, ze jezdza na benzynie, kiedy jest tansza niz woda?
dzida napisał(a):P.S.
Ja nikogo nie namawiam na Lexusa jak ktoś się boi, bo mało tego - ale jak nie potrafi podać sensownego argumentu na nie to niech dalej sobie żyje w swoim rozumowaniu

Ja potrafie - ze swieca szukac mechanika, ktory to prawidlowo obsluzy. Dodatkowo brak diesla, ale to dla mnie, dla was to pewnie zaleta.
GorącyMarian napisał(a):Ok. I jakieś sprowadzone ulepy z autohandlu jako przykład?;D Do tego nawet nie warto się fatygować bo lex w komisie, a Audi szwajcar. Wiesz jakie on cło za tą pojemność zapłacił 2 lata temu? Do interesu dołożył i teraz sprzedaję?

Handlarze maja sposoby na zaplacenie malej akcyzy :)
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Sie 2016, 16:53

959 napisał(a):Po co sie wypowiadasz na temat dziesiatek samochod kazdego dnia nie ogladajac ich na zywo? Nie drozszy niz w mercedesie? Jezeli mnie pamiec nie myli to za cewke beru do w202 1.8 placilem 60 pare zlotych.
Ile kosztuje porzadna cewka zaplonowa do is200? Bo w to 180zl ujete w Twoim zestawieniu kosztow za jakiegos chinczyka to sam nie wierzysz.

i co sama cewka świadczy o kosztach utrzymania - ogólnie czepiasz się każdego szczegółu jak baterii, a nie masz zielonego pojęcia o serwisowaniu samochodów :lol:
[link do iParts wygasł]

959 napisał(a):A ta reszta swiata to gdzie? Wenezuela czy Kuwejt? Moze USA? Dziwisz sie, ze jezdza na benzynie, kiedy jest tansza niz woda?

Chiny, Indie, USA, Australia, cała ameryka południowa. Rosja, Korea, Japonia ;)

959 napisał(a):Co jest zlego w tiguanie w dieselku? :wink:
Mierzysz wszystkich miara swojego jezdzenia 8tysiecy rocznie. Diesel pali mniej i to fakt, a te pogardliwe zaznaczanie tdi to, tdi tamto jest strasznie slabe.

bo jedyne argumenty to było znaczek TDI, znaczek VW i modny SUV a nie to coś :D ...i jeździ tyle co ja ale TDI musi być :lol:

P.S. DObrych masz tam "szpeców", że boją się prostego Lexa przez znaczek, a elektroniki Merca już nie :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Sie 2016, 17:00

959 napisał(a):Handlarze maja sposoby na zaplacenie malej akcyzy


No ba. Na lawecie w 2-x kawałków.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

05 Sie 2016, 17:15

dzida napisał(a):i co sama cewka świadczy o kosztach utrzymania - ogólnie czepiasz się każdego szczegółu jak baterii, a nie masz zielonego pojęcia o serwisowaniu samochodów

Cewka to tylko przyklad. Bateria w hybrydzie to szczegol? Wy musicie trollowac :lol:
dzida napisał(a):Chiny, Indie, USA, Australia, cała ameryka południowa. Rosja, Korea, Japonia

No to faktycznie wzory do nasladowania :naughty:
dzida napisał(a):bo jedyne argumenty to było znaczek TDI, znaczek VW i modny SUV a nie to coś ...i jeździ tyle co ja ale TDI musi być

Ehhh ja z kolei trafiam odwrotnie. Jak jest impreza ze znajomymi to oni nie moga do swojej glowki przyjac jak mozna jezdzic 6cylindrowem dieslem w miescie, bo oni maja pezota w benzynie i boja sie, ze zepsuloby sie to i tamto... juz nawet nie wchodze w dyskusje, bo szkoda tlumaczyc ludziom, ktorzy o samochodach nie maja zadnego pojecia. Grunt, ze ja jezdze, a oni maja non stop cyrk z bsi.

dzida napisał(a):P.S. DObrych masz tam "szpeców", że boją się prostego Lexa przez znaczek, a elektroniki Merca już nie

Elektroniki merca? :o A co tam poza kluczykami sie psuje?
Ty naprawde nie potrafisz sobie wyobrazic jak w 30tysiecznym miescie podjezdza gosc na diagnostyke gs300? Mechanik pierwszy raz na oczy poza internetem widzi ten samochod i ciekawy jestem ile wykasuje za wymiane czegokolwiek. Podpowiem Ci, ze jesli rozebral 100razy zawieszenie w audi a6 to ma wprawe i idziem u to 10x szybciej niz kiedy musi walczyc z wesola inzynieria japonczykow/anglikow/innych cudakow. Nie kazdy miesza w Warszawie, zeby znalezc serwis specjalizujacy sie w lexusach.
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Sie 2016, 17:19

Idąc Twoim tokiem rozumowania aż dziw, że wiesz co to koło i ogień.
GorącyMarian
Początkujący
 
Posty: 221
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Tipo SW 2017
Silnik: 1,4 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

05 Sie 2016, 17:23

weźcie sobie jeden z drugim założcie temat i tam sie sprzeczajcie i przestańcie za przeproszeniem pierdolić bo i tak każdy kupuje to co chce i co mu sie podoba...
luka52
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: VW Polo 9n3
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008