Seat Leon 1.9 TDI ALH 90KM - Dziwny dźwięk silnika

Seat Leon 1.9 TDI ALH 90KM - Dziwny dźwięk silnika

21 Kwi 2016, 07:45

Witam.

Samochód posiadam od lipca 2015 roku, do soboty nie było z nim żadnych problemów...

Otóż jadąc autem ok 60 km/h na trzecim biegu, zwolniłem i wrzuciłem drugi bieg i wtedy usłyszałem bardzo głośny dźwięk wydobywający się z silnika po czym natychmiast wyłączyłem silnik. Auto zostało zaholowane do mechanika i po odpaleniu silnika słychać głośny stukot coś w stylu jakby wrzucić jakiś kawałek metalu do silnika i go odpalić, nie ma różnicy czy to bieg jałowy czy np jest wrzucony drugi bieg. Pierwsza diagnoza to rozpadł się dwumas, mechanik zabrał się za wymianę dwumasu, został założony nowy komplet sprzęgła z dwumasem, ale niestety problem nie ustąpił. Fakt faktem dwumas wraz z sprzęgłem był w kiepskim stanie, czasami miałem problem z wrzuceniem pierwszego biegu lub wstecznego, więc pewnie za pół roku i tak było by sprzęgło do roboty. Ale niestety problem występuje nadal, poniżej zamieszczam link do filmiku z nagrania pracy silnika, może ktoś akurat miał taki problem i będzie w stanie pomóc.

Mechanik twierdzi, że na pewno było grzebane coś przy pompie i wtryskach, pompa na pewno była regenerowana. Na komputerze 0 błędów.

Jest to wersja 1.9 tdi 90km ALH rok 2002 na liczniku 239 tyś km - nie był robiony CHIP. Rozrząd również jest ok, nie przestawił się ani nic z tych rzeczy.

FILM:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Bardzo proszę o jakieś wskazówki...
tentypm
Obserwowany

Auto: Seat Leon
Rok produkcji: 2002

Re: Seat Leon 1.9 TDI ALH 90KM - Dziwny dźwięk silnika

22 Kwi 2016, 06:00

Silnikiem trzęsie,najprawdopodobniej coś nie jest tak z układem wtryskowym,od tego zacznij,potem do sprawdzenia układ zaworowy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure
    Na targach w Chicago Toyota zaprezentowała swoją ofertę dla rodzin lubiących aktywnie spędzać czas. Pick-up Tundra i pełnowymiarowy SUV Sequoia otrzymały pakiet TRD Sport. Nową wersję o nazwie Adventure otrzymał także RAV4. ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • WST 1/4 MILI - Dajtki
      Honda Civic III generacji, tył
      Renault Megane
      Tor Poznań Track Day - I edycja 2012 : 09