Seat leon -gasnąca kontrolka ciśn. oleju przed uruchomieniem

Seat leon -gasnąca kontrolka ciśn. oleju przed uruchomieniem

24 Paź 2010, 10:11

Witam

Mam taki problem: gdy zaspakajałem swoją ciekawość pod maską (nie wiem czy czegoś nie popsułem) i potem chciałem odpalić silnik to jeszcze przed zapaleniem zgasła mi kontrolna"ciśnienia oleju"

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

a z tego co wiem to powinna ona zgasnąć dopiero po uruchomieniu silnika. czego to może być przyczyną? czy mogłem coś nieumyślnie przestawić gdy sprawdzałem olej, filtr przeciwpyłkowy itp ? czy można jeździć gdy ona tak zgasła czy lepiej nie?

proszę o pomoc
pozdrawiam
darek87dz
Nowicjusz

Miejscowość: zabrze

Re: Seat leon -gasnąca kontrolka ciśn. oleju przed uruchomie

25 Paź 2010, 16:12

Moim zdaniem jest wszystko wporządku.Kontrolka sie zapala,po kilku sekundach gaśnie.Dopiero migająca kontrolka wskazuje na problem.Wczesniej kontrolka gasła dopiero po uruchomieniu silnika lub niezracałeś na to uwagi?
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie

25 Paź 2010, 22:34

na 99 % jestem pewien ze u mnie po wlaczeniu zaplonu przed odpaleniem silnika zostaje tylko kontrolka aku i EPC - ale to jeszcze sprawdze jak nie zapomne ;)
bajla
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

26 Paź 2010, 14:46

tak, wcześniej kontrolka gasła dopiero po uruchomieniu silnika. nawet jeżeli samochód stał na samym zapłonie nawet i 10 minut to świeciły się dwie kontrolki: ładowania i oleju. aku bo alternator ładuje dopiero po uruchomieniu silnika i oleju to dopiero po zapaleniu silnika jest sprawdzane ciśnienie oleju.
darek87dz
Nowicjusz

Miejscowość: zabrze
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006