Seat Leon / Vw Bora rdza

Seat Leon / Vw Bora rdza

16 Paź 2016, 22:19

Witam , kochani który z tych dwóch samochodzików ma lepsze zabezpieczenie antykorozyjne? Powiedzcie mi które samochody do rocznika 2006 ruda atakuje najmniej czy w ogóle są takie.

Interesują mnie samochody do 15k, Pb, 1.2 -2.0l poj. od 2004r segment b lub c .
tomasz40
Nowicjusz

Auto: rower
Rok produkcji: 2005

Re: Seat Leon / Vw Bora rdza

17 Paź 2016, 15:49

tomasz40 napisał(a):kochani który z tych dwóch samochodzików ma lepsze zabezpieczenie antykorozyjne?
To ta sama grupa więc zabezpieczenie będzie podobne. Najlepiej kupić samochód który nie będzie miał rdzy i samemu oddać na profesjonalne zabezpieczenie żeby mieć spokój na kilka lat.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

17 Paź 2016, 21:37

No tak tylko ze oglądałem już kilka samochodów 10 letnich i wszystkie miały w niektórych miejscach rudy osad na podłodze od spodu czy to normalne , taki osad da się wypiaskować ?
tomasz40
Nowicjusz

17 Paź 2016, 22:21

tomasz40 napisał(a):w niektórych miejscach rudy osad na podłodze od spodu czy to normalne
Raczej tak, dla samochodów które u nas jeżdżą i nie były dodatkowo zabezpieczone.

Możesz poszukać samochodu z np. Włoch lub innego cieplejszego kraju gdzie nie ma zim takich jak u nas i soli :/ . Wiem, że z reguły blachowo-podwoziowo lepiej wyglądają.
Kacper
Stały forumowicz

19 Paź 2016, 23:46

Dziękuję kolego za info :D , czy to zabezpieczenie antykorozyjne podłogi zdaje egzamin? Jak ono z grubsza jest wykonywane bo ja w tym temacie jestem zielony. Interesują mnie jeszcze "purchle" pod lakierem czy to cholerstwo da się jakoś zdusic w zarodku ?
tomasz40
Nowicjusz

20 Paź 2016, 12:01

tomasz40 napisał(a):czy to zabezpieczenie antykorozyjne podłogi zdaje egzamin?
Tak, pod warunkiem że zostało poprawnie wykonane i ewentualne ślady rdzy dobrze wyczyszczone przed zabezpieczeniem.

tomasz40 napisał(a):Jak ono z grubsza jest wykonywane bo ja w tym temacie jestem zielony
Oddajesz auto do warsztatu który tym się zajmuje. Zdejmowane są wszelkie elementy osłaniające podwozie (zakola itp.). Podwozie z zakolami jest dokładnie myte, następnie suszone. Po tym zabiegu dokładnie widać w jakich miejscach trzeba się przyłożyć i oczyścić. Po czyszczeniu trzeba widoczne elementy gołej blachy zagruntować, a następnie nakładane są warstwy zabezpieczenia, tu w zależności od środka może to być jedna warstwa lub więcej.

Dodatkowo mogą być zabezpieczone powierzchnie wewnętrzne profili wszystko kwestia dogadania i ceny.

Tak to mniej więcej wygląda :D Jak zamierzasz pojeździć samochodem przez około 3 lata to warto to zrobić żeby mieć spokój. Przy sprzedaży to też ma swoje plusy.
Kacper
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      1/4 mili Bemowo
      Autosalon Bruksela 2006
      Master Truck