Seat Tol. 2003 1.9 - Świece żarowe, biały dym i długi zapłon

Seat Tol. 2003 1.9 - Świece żarowe, biały dym i długi zapłon

29 Sie 2014, 18:16

Witajcie,

Mam mały problem z moim Toledo 2003 rok (1.9TDI; oryginalnie 110ps). Autko jest po remapie prawdopodobnie to ma coś z tym wspólnego. Do rzeczy.

Przy kolumnie kierownicy mam żółto/pomarańczową diode która zapala sie podczas przekręcenia kluczyka do pozycji nr. 2. (pozycja przed rozmachem). Gaśnie ona po długim czasie (ok 20 sekund) i została ona zamontowana kiedyś przez pierwszego właściciela (sam jestem 3) i nie wiem od czego ona może byc. Dziwi mnie tylko to że kontrolka od świec żarowych gasnie bardzo szybko po upływie jednej sekundy. Gdy kontrolka od świec zgaśnie czekam jeszcze z 5 sekund i staram sie odpalić auto. Niestety, autko zapala za pierwszym razem a jak już odpali to wylatuje biały dym z rury wydechowej no i musze go czasami potrzymac na rozruszniku. Temperatury są w normie (rano ok. 15 stopni) i nie wydaje mi sie że powinienem miec problem z włączeniem silnika.

Jakieś sugestie?

Link do zdjęcia

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
madakaczka
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Seat Tol. 2003 1.9 - Świece żarowe, biały dym i długi zapłon

31 Sie 2014, 00:25

Co ta żółta dioda ma do czego bo nie rozumiem trochę???

Żadnego płynu w samochodzie nie ubywa (ewentualnie nie przybywa)??? Chłodniczy, olej itp.???

Poza tym wszystko jest super, żadnych innych objawów???

Błędy były odczytane??? Kompresja była ostatnio mierzona???

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana Dacia Duster Blackshadow nowa seria limitowana
    Wszechstronny SUV marki Dacia przybiera nową szatę miejskiego stylu. Dzięki starannie dobranym elementom wystroju zewnętrznego Duster Blackshadow nie pozostanie niezauważony. Wyróżnia go między innymi krata wlotu powietrza ...
    Moto Session 2016 Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Polo R WRC, Rajd Monte Carlo 2013
      System KERS, odzyskiwanie energii kinetycznej
      Kia Rio po faceliftingu, tył
      WST 1/4 MILI - Dajtki