Seat toledo 1.9 tdi 110 ahf problem z odpalaniem.

seat toledo 1.9 tdi 110 ahf problem z odpalaniem.

05 Gru 2014, 16:34

Witam. Mam od dluzszego czasu dwa dziwne problemy z moim seatem 1.9 tdi. Pierwszy to bardzo ciezko odpala kiedy po dluzszym postoju kiedy sa plusowe temperatury na dworze. Kontrolka od swiec zapala sie dosłownie na pól sekundy i gasnie. Musze krecic silnik okolo 7-10 sekund aby odpalił. Po odpaleniu mam z rury wydechowej wulkan szarego dymu przez kilka sekund! Co dziwne kiedy przychodzi przymrozek i samochod porzadnie zmarznie przez noc kontrolka grzania swiec grzeje przez 3-4 sekundy i silnik odpala od strzala bez kłębów dymu. Czyli ogolnie na mrozie odpala pięknie, a kiedy jest ciepło na dworze jest masakra.Dzwine. Czy nie powinno byc odwrotnie ?? Mój drugi problem to kiedy juz odpale i ruszam to przez kilka kilkometrów póki silnik jest nierozgrzany wszystkoi jest ok. Silnik ciągnie, turbo ciągnie jak trzeba. Ale po kilku kilometrach tak jak ostatnio podczas wyprzedzania tira nagle, tak w ciągu sekundy samochod odcina od mocy. Obroty staja na jakis max 2200 , predkosc max 90,100 i ani grama wiecej, Zero reakcji na gaz. Absolutnie nic. Pedał w podłodze, lekka górka i samochod słabnie i zwalnia. I tak cały czas dopóki się gdzieś na chwilę nie zatrzymam i wyłonczę silnik. Znowu ruszam, przez chwile jest ok , turbo ciągnie jest moc i znowu trach. Pedał w podłoge silnik wyje , obroty w miejscu i brak mocy. Kiedy dojerzdzam powoli do domu, wciskam gaz do podłogi , turbo swiszczy, ale bez przyszpieszenia. I tak od jakiegos miesiaca. Od czego mam zacząć Panowie ???
darthmaul
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 07 2001
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: seat toledo II
Silnik: 1.9 tdi 110
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: seat toledo 1.9 tdi 110 ahf problem z odpalaniem.

30 Gru 2014, 09:19

Zacznij od zaworu EGR.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

30 Gru 2014, 09:53

PhantomASA1 napisał(a):Zacznij od zaworu EGR.

Ale przed tą czynnością standardowo podpiąć proponuję komputer.

Co do grzania świec, to TDI'ki tak mają. Miałem Passtucha 110KM i też zastanawiałem się czemu nie grzał, gdy temperatura była około 5 stopni na plusie. Dopiero jak przyszły przymrozki, to zaczął grzać i wtedy już było jasne. Przekaźnik załącza się dopiero poniżej jakiejś temperatury. Jakiej? Dokładnie nie wiem :no:
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2013

30 Gru 2014, 10:24

Mam Sharana,gdy jest temp.plusowa kontrolka świec gaśnie błyskawicznie i auto odpala,teraz gdy mrozy, muszę czekać kilka sekund,cóż elektronika,,myśli,, Stawiam na zawór EGR,silnik tak jakby przechodził w stan pracy trybu awaryjnego,gdyby to było auto bardziej zaawansowane technicznie elektronika informowała by odpowiednimi komunikatami na desce.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

30 Gru 2014, 10:37

PhantomASA1 napisał(a):Mam Sharana,gdy jest temp.plusowa kontrolka świec gaśnie błyskawicznie i auto odpala,teraz gdy mrozy, muszę czekać kilka sekund,cóż elektronika

To jest właśnie to, o czym pisałem wcześniej. Przekaźnik załącza się dopiero poniżej określonej temperatury. Wystarczy, że ściągniesz wsuwkę z czujnika temperatury, a oszukasz tym komputer, który będzie uważał, że jest -30. Wtedy świece będą grzane na maksa. Ogólnie czas grzania świec idzie wydłużyć VAG'iem, ale jak, to trzeba by już poczytać. Ja tylko słyszałem o tym.
Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - trwają poszukiwania.
kkamykk
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Frankfurt am Main
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai i40
Silnik: 1.6 GDI 135KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2013

30 Gru 2014, 12:22

Objawy uszkodzenia zaworu EGR----przechodzenie silnika w tryb awaryjny,brak mocy,dymienie,problemy z rozruchem silnika,odczuwalne pogorszenie osiągów.Działanie nieprawidłowe zaworu EGR może być wynikiem zużycia mechanicznego,nagromadzenia się nagaru lub złym sterowaniem.W silnikach 1.9 TDI występuje kilka rodzajów zaworu,może być zintegrowany z przepustnicą gaszącą lub jest elementem przykręcanym do kolektora wydechowego.Czasami przyczyną problemów jest uszkodzony zawór elektromagnetyczny doprowadzający podciśnienie do puszki siłownika zaworu EGR(może np.to być to w tym przypadku)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...
    Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006