Seat Toledo I Problem ze sprzęgłem

Seat Toledo I Problem ze sprzęgłem

26 Gru 2012, 22:18

Chłopaki jest mam pewien problem. Posiadam Toledo z 96 r 2.0, 115 km. 2 miesiące temu, podczas drogi do pracy sprzęgło wpadło mi do środka. Byłem u mechanika i wymieniłem, docisk , tarcze i dzwigienkę sprzęgła. Wczoraj przypadkowo zwróciłem uwagę, na to że w ońcowej fazie wciskania sprzęgła czuję większy opór i słychać delikatne tarcie. Poprosiłem syna o pomoc, i otworzyłem maskę, podczas wciskania sprzęgła zauważyłem że w końcowej fazie podnosi się skrzynia biegów wraz z silnikiem. Czym to może być spowodowane? nie mam żadnych pomysłów a strasznie mnie to męczy.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
pele0793
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 1989
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Seat Toledo
Silnik: 2.0 115 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: Seat Toledo I Problem ze sprzęgłem

04 Lut 2013, 14:32

Sprawdź pompę sprzęgła. Zobacz, czy nie ma przecieków w kabinie i komorze silnika!
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006