Seat Toledo II czy Passat b5 ?

24 Maj 2012, 11:43

Witam,
Zakładam temat będąc świadomym wielu podobnych topiców, aczkolwiek każde zapytanie różni się wieloma aspektami, a chciałbym uzyskać rady jak najbardziej dopasowane do mojej sytuacji.

A więc planuje kupić autko sedan/limuzyna, mam tylko 9-10k zł. Najlepiej by miało nie mniej jak 125KM, nie jeżdżę dużo więc silnik benzynowy.

Początkowo zastanawiałem się nad Alfą - jednak wnętrze mi strasznie nie pasuje, jakoś ogólnie samochód nie przypadł mi do gustu.

Rozważałem poważnie Audi a4 i Passata b5 w rocznikach 97-98. Niestety ceny nadal wysokie jak za te modele, szczególnie Audi.

A więc ostatecznie mam dylemat pomiędzy Paskiem i Seatem Toledo II 99r.
Skłaniałbym się ku Passatowi z uwagi na jakość auta, przestronność, wnętrze.
Niestety z tego co się zorientowałem, B5 jest modelem, który w 90% przypadków jest zajeżdżony, składany z 2 i ogólnie ciężko znaleźć dobry egzemplarz - szczególnie za te pieniądze.

Toledo II jest całkiem ładny, - chociaż moim zdaniem jest to auto o klasę niżej.
Nie żebym stawiał Passata na równi z Audi, ale są to dwa bardzo podobne auta.

Toledo szczególnie jeśli mówimy o wykończeniu w środku wygląda mi troche za "zwyczajnie". Brakuje mi takich opcji jak tempomat, elektr. ster.lusterka, podgrzewane fotele ( wiem wiem za dużo wymagam przy takiej cenie).

Prosiłbym o sugestie/podpowiedzi w tym temacie.

Tutaj przykładowa aukcja passka : [link do oferty na Allegro wygasł]

Co sądzicie o tym konkretnym aucie? Wiem - ze zdjęć nie da się całkowicie ocenić auta, ale może chociaż "mniej- więcej" czy możliwe, żeby za takie pieniądze był to samochód w dobrym stanie?

Dodam jeszcze, w samochodzie będą jeździły przeważnie 2 osoby, aczkolwiek przestrzenią i wygodą jazdy nie pogardzę.
Pozdrawiam
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

24 Maj 2012, 14:07

Niewiem czy znajdziesz coś w dobrym stanie w tej kwocie z wymienionych :D jak już to Toledo fajniejsze... może poszukaj Astry 2? tempomat i podgrzewane fotele to daruj :wink:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

24 Maj 2012, 14:15

Dołóz z 4000zł i dopiero szukaj Toledo ale też może być ciężko znaleść wmiare ogarnięty egzemplarz,o Pasacie już nie pisze bo jak sam napisałeś większość jest po wypadkach itp.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Maj 2012, 16:01

Naprawdę nie kupie dobrego Toledo II z 99r. za 10 000 zł ?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Rozsądny Passat b5 z 1997 też się nie znajdzie w tych pieniądzach?

To tylko zdjęcia oczywiście, nie widziałem "na żywo".
Nie szukam auta w stanie idealnym. Chce, żeby mi posłużył przez najbliższe 3 lata bez większych problemów - wydatków.
Robię rocznie zaledwie z 8 000 km.

Pozdrawiam
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

24 Maj 2012, 20:26

No własnie lepiej jedż obejrzyj na żywo.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Maj 2012, 23:11

Tak zrobię.


Podsumowując :
- Audi A4 odrzucam z powodu wysokiej ceny.
- Passat B5 - tutaj raczej ogólne pytanie czy za 10k dostanę przyzwoity egzemplarz, bez konieczności wymieniania wielowahaczy na wstępie, który posłuży mi ze 3 lata.
- Seat Toledo II 99r - jak narazie skłaniam się najbardziej ku niemu

..... Zaciekawił mnie jeszcze Ford Mondeo Mk3 z początku produkcji. 10-11k góra, myślicie znajdzie się coś?

Jak się ma Waszym zdaniem Toledo II vs. Mondeo MK3?


Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

25 Maj 2012, 03:00

Znajomy sprzedał Mondeo z 2001roku za 9500zł ale w ciągu pół roku co chwile do niego dokładał :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Maj 2012, 21:39

wjot1 napisał(a):Audi A4 odrzucam z powodu wysokiej ceny.

Co do a4 to dostaniesz je taniej niż passata
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

26 Maj 2012, 09:16

Passat B5 - tutaj raczej ogólne pytanie czy za 10k dostanę przyzwoity egzemplarz, bez konieczności wymieniania wielowahaczy na wstępie, który posłuży mi ze 3 lata.


Wg. mnie mało prawdopodobne. Za te pieniądze to znajdziesz coś z zawieszeniem do roboty, albo wymienione na najtańszy badziew, żeby przy kupnie było ok, a po paru miesiącach do zmiany.
maxter66
Początkujący
 
Posty: 73
Prawo jazdy: 18 04 2008
Auto: Focus mk I 1.6 Pb sedan
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

26 Maj 2012, 10:02

Passatem jeżdżą wiochmeni i ich dieselek tdi jest zajeżdżony ,zawieszenie gdy jeżdżą po polu również nie ma lekko :D wogóle jest passe :wink: to samo tyczy się A4.... Toledo i Octavia niby to samo ale tym mogą jeździć normalni ludzie
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

26 Maj 2012, 14:39

@ nitro

Bez urazy,ale nie interesuje mnie opinia typu: "taką marką to jeżdzą wiochmeni, a taką kozaki itd."
Nie wybieram auta wg upodobań innych ludzi.

@maxter66
dzięki za odpowiedź, może uda mi się dołożyć chociaż z 1-2k więcej, jeśli nie - to może jednak trafie na przyzwoity egzemplarz. Dodam, że chciałbym passata z silnikiem 1.8 benzynka - z turbiną lub bez.

@vwmaniak
mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Ponieważ dotychczas spotykałem się wszędzie z opiniami, że to właśnie Audi jest droższe, a passat to taki tańszy "odpowiednik".


Pieniądzę będę miał dopiero za niecałe 2 m-ce, to też nie oglądam jeszcze konkretnych modeli "na żywo". Na razie badam rynek, przeglądam ogłoszenia na allegro , żeby rozeznać się w cenach itd.
Dlatego też ciężko mi się wypowiedzieć na temat stanu aut w tym przedziale cenowym, chociaż na zdjęciach itd. (wiem, to tylko zdjęcia), niektóre modele od 9tyś w górę wydają się być całkiem przyzwoite. Piszę oczywiście o Passacie.
Oczywiście po zakupie planuje wymienić od razu rozrząd, pompę wody, filtry i wszystkie płyny, natomiast z zawieszeniem chciałbym robić coś dopiero po paru miesiącach (pół roku - nie wcześniej). Jeżdżę dość mało.

Jeśli chodzi o kwestie stylistyczną, to coraz bardziej przekonuje się właśnie do Passata, widząc przejeżdżające autka na ulicy.


Jeśli mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto kupił właśnie takiego Passata w podobnej cenie (koło 10k) i jest zadowolony z jego stanu technicznego.


Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

26 Maj 2012, 16:04

wjot1 napisał(a):@vwmaniak
mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Ponieważ dotychczas spotykałem się wszędzie z opiniami, że to właśnie Audi jest droższe, a passat to taki tańszy "odpowiednik".


Teoretycznie tak,ale popatrz sobie na ceny obydwu aut,audi weszło na rynek trochę wczesniej od passata i po za tym jest od niego mniejsze,więc byc może to również wpływa na niższą bądz porównywalną cenę
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

26 Maj 2012, 17:04

Ok dzięki za odpowiedź.

Ponieważ nie mam doświadczenia jeśli chodzi o auta, mam 21 lat i to będzie moje drugie auto, napisz mi prosze co sądzisz o nast. ogłoszeniach (dopóki się go nie zobaczy na własne oczy, to ciężko oceniać, ale chociaż czy jeśli Ty miałbyś kupić passka, to czy takie ogłoszenie by Cię zainteresowało i skłoniło do obejrzenia autka na żywo) :

[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Być może 10k to rzeczywiście za mało, chociaż patrząc na ogłoszenia, auta średnio za 13k, to roczniki `99 i `00. Ja poluje na `97-98.


PS: Jaki przebieg benzyniaka jest Waszym zdaniem średnim realnym przebiegiem auta 14 letniego? Wiem, że to zależy od wielu czynników. ale ciężko mi uwierzyć, że taki passat z 97 ma poniżej 200 000km.
wjot1
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 10 2009

28 Maj 2012, 19:06

Ogólnie żadne z tych ogłoszen za ciekawie nie wygląda,jedynie tego ostatniego mozna by obejrzec,fakt że raczej ten przebieg jest cofnięty ale nie dużo.Do tego silnik 1.6 może nie imponuje osiągami ale można cos ciekawego znalezc ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)