Seat TOLEDO II TDI 110KM dziwne cykanie silnika

07 Gru 2014, 21:34

Witam bardzo proszę o poradę w związku z moim problemem. Otóż to byłem dzisiaj w trasie samochód stał kilka godzin był zimny po czym odpalilem i wrzucilem jedynke pociagnalem go troche na obrotach tak do 3.5 tys i nagle samochód lekko potarpało i zgasł na środku drogi nie mogłem go odpalić dopiero po przytrzymaniu na rozruszniku kilka sekund odpalił. Póżniej zadnych problemów nie było lecz gdy wjechałem do garażu uslyszalem dziwne cyk-cyk-cyk w tle normalnego klekotu diesla. Poczułem też taki zapach spalonej gumy czy cos w tym rodzaju. Dźwiek wydaje sie ,ze dochodzi od rozrządu ,ale pewien nie jestem bo cięzko wyczuć. Rozrząd byl wymieniany niedawno razem z pompą wody tak więc chyba z tym problemów nie powinno byc chyba ze mechanik cos schrzanił. Nie wiem co to jest czy to niebezpieczne czy nie jeszcze raz proszę o fachową poradę pozdrawiam
generaleq22
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Nie mam

07 Gru 2014, 22:47

Nie odpalaj silnika, trzeba zobaczyć co się dzieje. może być uszkodzony pasek mikro lub rozrządu.
Dopiero jak mamy pewność, że z tymi paskami jest OK możemy odpalić. Uszkodzenie napędu rozrządu potrafi zniszczyć silnik a to są koszty.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

07 Gru 2014, 23:56

A jak stwierdzic czy pasek rozrządu jest uszkodzony ?bo chce jutro go od mechanika zawieżć
generaleq22
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Nie mam

08 Gru 2014, 06:34

Jak warsztat niedaleko,to poproś kogoś o podholowanie. No chyba,że chcesz szukać innego silnika na aukcjach... :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Gru 2014, 09:52

No ale ja juz nim po tym naglym zgasnieciu jechalem 10km do domu i wszystko bylo ok moc ta sama wszystko to samo tylko to cykanie szczerze to nie wiem czy to rozrząd przeciez bym czul jakies halasy z silnika i napewno pierwszy objaw spadek mocy
generaleq22
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Nie mam

08 Gru 2014, 17:36

Temat załatwiony byłem u mechanika dziś i okazało sie że dziwne cykanie to wina szklanek czyli tzw popychaczy zaworów nic złego sie nie stało a juz myslalem ze bede mial duze koszty pozdrawiam
generaleq22
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia cee’d - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomiczną wersją silnikową jest 1,6 CRDi o mocy 136 KM. Według danych producenta tak skonfigurowany samochód spala średnio 4,4 l/100 km (w trybie miejskim jest to 5,1 l/100 km, natomiast w trasie wynik ...