Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota

07 Cze 2014, 18:28

Witam. Mam problem z moim autem. Swego czasu elektryk samochodowy zamontował w tym aucie do alarmu immobilizer na pilot. Wczoraj jednak pilot przestał mi działać. Pomyślałem, że to kwestia baterii (co mi się wydało dziwne, bo względnie niedawno była wymieniana). Po zakupie i wymianie baterii problem nie znikł i auto dalej mi się nie chciało odpalić.
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Zajrzałem zatem do wnętrza pilota, jednak płytka wewnątrz niego niewiele mi mówi, jako że nie jestem elektrykiem, ani mechanikiem samochodowym.
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Wciskanie przycisków na pilocie powoduje świecenie się diody pilota, jednak dioda immobilizera w aucie nie przestaje mrugać i auto dalej nie pali.
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Płytka pilota nie wygląda źle, więc pomyślałem że to może być coś po stronie odbiornika. Miałem nadzieję, że płytka to będzie zaledwie mały odbiornik IR, ale się myliłem.
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Moje pytanie zatem brzmi: Co może być przyczyną tego, że immobilizer nie chce się wyłączyć? Docelowo bym chciał pilot odłączyć (po co mi zabezpieczenie w aucie, które ledwo by chcieli na złomie), tylko nie wiem które kable zewrzeć by ominąć obwód za to odpowiedzialny. Ew. mógłby zatem ktoś mi doradzić, bądź zerknąć na elementy i połączenia płytek by znaleźć ewentualną usterkę, co bym mógł sobie podmienić element, albo dolutować ścieżkę? A może płytka jest w złym wstanie i coś przebija? Nie znam się na tym. Zapchałem póki co elektromagnes papierkiem by udało mi się auto odpalić na tyle by dojechać do mechanika, ale nie chcę ryzykować tego, że papierek wypadnie, obwód mi się zamknie i wyłączy auto podczas jazdy (!). Już faktu nie licząc, że wolałbym sam to naprawić, bo gdyby było mnie stać na elektromechaników, to bym nie jeździł takim autem. Na poniższych zdjęciach wrzucam zdjęcia płytki.
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
Seat toledo- immobilizer nie widzi pilota
marianexyx
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: seat toledo

09 Cze 2014, 08:27

marianexyx napisał(a):Swego czasu elektryk samochodowy zamontował w tym aucie do alarmu immobilizer na pilot.

Może się nie znam, nie nadążam za nowinkami technicznymi, ale nie słyszałem o immo na pilota. Tym bardziej montowanego do alarmu.
Zapytaj tego gościa co ci to montował, co konkretnie ci zamontował. Wydaje mi się, że chodzi o autoalarm a nie immo.
Jaki masz zamontowany alarm?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Cze 2014, 19:43

Witamy. Rzeczywiście najpewniej chodzi o zabezpieczenie elektroniczne współpracujące z alarmem i odcinające zapłon silnika. Podczas montażu autoalarmu mógł być zamontowany tzw. wyłącznik serwisowy autoalarmu, który w tym przypadku pozwoliłby na awaryjne uruchomienie samochodu.
AutoConrad
Aktywny
 
Posty: 290
Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki