Sedan/Coupe do 5 tyś.

Sedan/Coupe do 5 tyś.

23 Maj 2016, 09:27

Witam

Powoli przymierzam się do zakupu nowego samochodu , będę miał na ten cel mało bo niestety 5 tyś . Przesiadał się będę z Mercedesa w124 , zapytacie dlaczego no cóż sprawy osobiste . Interesuje mnie zakup sedana , coupe który posłuży mi przynajmniej 1-2 lata , miał tanie części,w miarę nowoczesne wnętrze , przebieg do 200 tyś(trochę boję się kupić większy przebieg) i najlepiej założony gaz ,kosztem lepszego wozidła mogę założyć ten gaz z czasem sam ale nie wiem czy to się w tej kwocie opłaca . Z modeli które rozważam to Daewoo Lanos ( Koniecznie SX/2 Airbagi)Peugeot 406 Sedan/Coupe . Proszę was o rozwianie moich wątpliwości czy dobrze wybrałem i o poradę jakiej wersji najlepiej szukać i może o jakieś inne propozycję ( nie ukrywam że najchętniej kupiłbym ASTRĘ 2 lub Vectrę 1.6 ale chyba nie ten budżet) Samochod używam codziennie do jazdy po mieście , dojazdy do pracy/dziewczyny i raz na jakiś czas gdzieś wypocząć także szukam czegoś mało awaryjnego .

Pozdrawiam
Duke16
Nowicjusz

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: W124
Silnik: 2.0 Benzyna
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1994

Re: Sedan/Coupe do 5 tyś.

23 Maj 2016, 10:15

Napis z skąd jesteś, bo w tych pieniądzach szuka się stanu danego egzemplarza, a nie marki i modelu.
Odpuść sobie to 200k, bo to tylko proszenie się o kłopoty i głupie PRLowskie myślenie, gdzie przy tym przebiegu trzeba było robić remont silnika w Polonezie. Inna sprawa, że nie masz pieniędzy żeby wybrzydzać
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

23 Maj 2016, 10:30

Wiem że nie mam kasy dlatego nie ładuję się w Alfę tylko ale szukam czegoś możliwie dobrego w tej cenie , jestem z okolic Wrocławia z góry dzięki za pomoc :)
Duke16
Nowicjusz

23 Maj 2016, 17:13

Nie każdy Lanos SX miał poduszki :wink:
Peugeot 406 coupe nie w tym budżecie.

zerknij na te oferty:
[link wygasł] - ma nawet klimę.
[link wygasł]
[link wygasł] - trochę tanio ale wygląda ok i pod nosem.
[link wygasł] - tylko niewiem czy gabaryty Ci spasują.
[link wygasł] - wyczuwam hejty ale jak dobrze trafisz to pojeżdzisz.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

23 Maj 2016, 21:36

Barol napisał(a):http://olx.pl/oferta/citroen-xsara-1-6- ... 136cf59d1f - trochę tanio ale wygląda ok i pod nosem.
po fotkach obstawiam wywaloną tylną belkę
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

24 Maj 2016, 08:09

Możesz mieć rację ale z drugiej strony koszt regeneracji to 700-1000zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...

• Re: Sedan/Coupe do 5 tyś.

24 Maj 2016, 12:39

Hej dzięki za odpowiedzi i dzięki Barol za propozycję :)

Tego Citroena sam rozważałem model fajny. Znajomy ma takiego i jechałem nim kilka razy jako pasażer - zrywny i trzymał się drogi jak przyklejony (pewnie przez zawieszenie)

Scenik - wygodny to pewne ale nie mój typ

Meganke i Alfa - miłość od pierwszego obejrzenia i nie ukrywam że w stronę Alfy ale maganka chyba lepiej wyposażona

Laguna - jakoś się w niej nie widzę

Civik - fajny i tyle

Ta alfa przyznam że dla takiego samochodu warto by i roboty lepszej poszukać :D Obejrzę jeżeli będzie na pewno Dzięki
    Duke16
    Nowicjusz

24 Maj 2016, 22:19

Człowieku Ty masz 5000zł a nie 50000zł żeby wybrzydzać.. :roll:
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili