Segment C/D na dłużej, około 45 000 zł

23 Kwi 2017, 14:03

Dzień Dobry!

Przeglądam forum od dłuższego czasu i bardzo dużo się dowiedziałem, za co serdecznie dziękuję wszystkim Forumowiczom. Ciągle jeszcze nie wszystko jest dla mnie jasne, poproszę więc o poradę.

Budżet. Tak jak w temacie, około 45 000 zł, jednak nie jest to bardzo sztywna granica. Za lepsze auto jestem w stanie zapłacić nieco więcej.
Użytkowanie. Na co dzień niewielkie, gdyż nie będę dojeżdżał nim do pracy. Po mieście krótkie odcinki, zwykle poza godzinami szczytu: zakupy, siłownia, itp. Zatem stanie w korkach bardzo rzadko. Raz w miesiącu wyjazdy 300-600 kilometrów.
Własne potrzeby. W aktualnym samochodzie dłuższe trasy są męczące, chciałbym aby nowy był wygodny. Chcę też, żeby samochód został ze mną na dłużej, a nie żebym musiał zmieniać gdy urodzi mi się dziecko. Sprawą oczywista jest, że ma się podobać żonie ;)

Moje typy to albo segment C w kombi albo segment D liftback. Ze względu na codzienne krótkie dystanse silnik benzynowy, wolnossący. Nie chcę gazu. Według mnie na pozycję lidera wysuwa się polecany często na forum Ford Mondeo Mk4 – wersja liftback wydaje się mega praktyczna, a bagażnik ogromny. Alternatywą jest chyba tylko Mazda 6 II, jednak odstrasza mnie tendencja do rdzewienia. Jeżeli chodzi o kombi segmentu C to zastanawiałem się nad (znów często przez Was polecanym) Fordem Focusem Mk3, Kią Cee’d II, Hyundaiem i30 II.
Bardzo proszę o opinie na temat moich typów i o sugestie. Na pewno szczególnie pomocne dla mnie będą głosy osób, które mają dzieci. Nie ukrywam, że średnio podobają mi się kombi, ale nie będę bardzo „na nie”. Poza tym przy dziecku, jak sądzę, istotne staje się miejsce z tyłu (jeden rodzic prowadzi, drugi siedzi z tyłu z dzieckiem), a to na plus Mondeo i Mazdy. Jeżeli chodzi o kombi segmentu C na pewno w tej samej cenie można kupić auto młodsze lub lepiej wyposażone.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie!
marut
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 09 2004
Auto: Ford Mondeo Mk4
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

23 Kwi 2017, 16:07

Wszystkie typy są ok jednak między np. i30 a mk4 będzie spora różnica w jakości wykonania, wyposażeniu czy przestronności, musisz się zdecydować.
Ominąłeś chyba najciekawszą opcję - Lexusa IS250. Dodatkowo masz też Lagunę mk3
Z kompaktów ciekawą propozycją będzie volvo v50, wielkość klasy c, wyposażenie d
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Maj 2017, 17:55

Dzięki Invi za odpowiedź. Zgadzam się, że Lexus to ciekawy samochód, jednak niezbyt odpowiadający moim potrzebom. Laguna - na zdrowy rozsądek powinien być to dobry wybór, jednak nie spełnia jednego z oczekiwań.

Jeżeli chodzi o Volvo - tak, podoba mi się, ale nie jest produkowane od 2012 r., ceny poniżej zakładanego budżetu, więc pytanie czy nie warto dopłacić do czegoś innego.

Obserwuję ogłoszenia i Mondeo z dwulitrową benzyną nie pojawia się zbyt często (jeżeli już to od handlarzy, sprowadzane). Czy 1.6 EcoBoost jest godny zainteresowania?
Poniżej ogłoszenia, które wydają się ciekawe:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Będę wdzięczny za opinie na temat powyższych ogłoszeń.
marut
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 09 2004
Auto: Ford Mondeo Mk4
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Maj 2017, 19:32

Na tle innych downsizing'owych silniczków ecoboosty zbierają dość dobre recenzje.
Co do aut z linków nie wypowiem się, są tu lepsi "szukacze usterek".

Jeżeli chodzi o Volvo - tak, podoba mi się, ale nie jest produkowane od 2012 r., ceny poniżej zakładanego budżetu, więc pytanie czy nie warto dopłacić do czegoś innego.


Swoją drogą jeśli już wyjeżdżasz z ceed'em za 50+ to zamiast v50 masz nowsze v60. Może być tylko problem ze znalezieniem benzyniaka - ponad 90% sprzedawanych volvo w PL to diesle
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Maj 2017, 18:16

Czy mógłbym prosić o ocenę poniższego ogłoszenia? Jest warte zainteresowania? Czy cena nie wydaje się za niska?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Z góry dziękuję
marut
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 09 2004
Auto: Ford Mondeo Mk4
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

08 Maj 2017, 18:25

Takie mondeo kosztowało w salonie jakieś 95k. Utrata wartości "normalna", w końcu to już 6 lat.
Samochód zapewne z rozliczenia więc musiał spełniać pewne warunki żeby salon go przyjął.
IMO warto obejrzeć
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jesienne liście - piękne i niebezpieczne
    Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, może on stać się przyczyną zagrożenia na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet uszkodzić ...

09 Maj 2017, 17:17

Dziękuję za odpowiedź, niestety ogłoszenie znikło, czyli zapewne warto było (ale i tak nie dałbym rady obejrzeć tak szybko).
Z ciekawości, żeby wiedzieć na przyszłość - z czego może wynikać cena poniższego? Rocznik ten sam, wyposażenie zbliżone - czy chodzi o przebieg i gaz (i dodatkowe 8 000 zł w cenie)?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
marut
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 01 09 2004
Auto: Ford Mondeo Mk4
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

09 Maj 2017, 17:55

Przebieg, jeśli jest prawdziwy to masz praktycznie nowe auto
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Maj 2017, 19:40

marut napisał(a):Dziękuję za odpowiedź, niestety ogłoszenie znikło, czyli zapewne warto było (ale i tak nie dałbym rady obejrzeć tak szybko).
Z ciekawości, żeby wiedzieć na przyszłość - z czego może wynikać cena poniższego? Rocznik ten sam, wyposażenie zbliżone - czy chodzi o przebieg i gaz (i dodatkowe 8 000 zł w cenie)?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... yRSkn.html


Na jednym z for o Fordzie Mondeo jest podany VIN tego samochodu: WF0EXXGBBEBM12168. Osoba wystawiająca ten samochód zakupiła go w październiku i jak napisała: "sprzedaję bo lubię zmieniać". Na gazie było zrobione podobno 10 tysięcy kilometrów. Dla mnie to wszystko trochę zbyt pięknie brzmi, że ktoś kupuje auto, zakłada gaz i po pół roku sprzedaje, ale może jestem zbytnio przewrażliwiony.
W razie czego mogę przesłać link do tematu na owym forum, bo nie wiem czy wklejenie go tutaj nie będzie równoznaczne z łamaniem regulaminu.
Arnate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 28 07 2009
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

09 Maj 2017, 19:42

Jest jeszcze opcja, że prowadzi firmę czy coś i po prostu ma pieniądze i go stać na zmianę.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Maj 2017, 19:47

Tak, jak najbardziej jest możliwe, jednak zawsze lepiej podejść do ogłoszenia z pewną ostrożnością. Dane z raportu z Centralnej Ewidencji Pojazdów pokrywają się z tym co jest opisane przez obecnego właściciela.
Jeszcze jeden istotny cytat: "Auto miało malowany błotnik przedni i zderzak (ASO Kraków) po uderzeniu bramy.". W ogłoszeniu na Otomoto nie ma o tym nawet wzmianki.
Arnate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 28 07 2009
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

09 Maj 2017, 19:52

Arnate napisał(a):W razie czego mogę przesłać link do tematu na owym forum, bo nie wiem czy wklejenie go tutaj nie będzie równoznaczne z łamaniem regulaminu.
możesz tutaj spokojnie wkleić ten link
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

09 Maj 2017, 19:53

Arnate
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 28 07 2009
Przebieg/rok: 22tys. km
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013