Segment C/D w Dieslu lub LPG z lat 90. - do 7000 PLN

Segment C/D w Dieslu lub LPG z lat 90. - do 7000 PLN

12 Sie 2016, 00:08

Poszukuję pierwszego samochodu do 7000 złotych, a że mam raczej znikomą wiedzę, to potrzebuję waszej pomocy :) Szukam auta z następującymi wymaganiami:

- auto będzie użytkowane w długich (550 km w jedną stronę) i krótszych (50-70 km w jedną stronę) trasach: więc Diesel lub LPG (czy ma ono sens w świetle planowanych ustaw?)
- silnik raczej o mniejszej pojemności (do 2.5 L max)
- segmentu C/D; koniecznie 5-drzwiowy sedan
- jak najbardziej niezawodny, prosty, tani w naprawach
- nie musi być nie-wiadomo-jak wyposażony
- fanaberia: najlepiej z lat 90., podobają mi się starsze auta :)

I tutaj mam następujących kandydatów:

- Audi A4 B5. Mój pierwszy wybór - co tu dużo mówić, bardzo mi się podoba ;) A dodatkowo (z tego co zdążyłem przeczytać) to bardzo trwałe auto - tylko czy da się jeszcze dostać niezajeżdżony egzemplarz? A6/100 C4 raczej są w tej cenie nieosiągalne...
- BMW E34/E36 - czy to prawda, że ich Diesle nie należą do zbytnio udanych jednostek?
- Mercedes W124
BlackSwing
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...
    Objawy uszkodzenia turbosprężarki Objawy uszkodzenia turbosprężarki
    Obecnie niemal każdy samochód z silnikiem diesla jak i benzynowym wyposażony jest w turbosprężarkę. Ma ona na celu zwiększenie ilości powietrza doprowadzanego do cylindrów a co za tym idzie zwiększenie jego mocy. Niestety ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Chevrolet Corvette 4x4 VTG, pokazowe rozgrzewanie opon
      Sébastien Ogier, Porsche Mobil 1 Supercup w Monako, 2
      Scena i publiczność na TuningKingz
      Chevrolet Corvette 4x4, VTG Team, świetła