Segment C/D w Dieslu lub LPG z lat 90. - do 7000 PLN

Segment C/D w Dieslu lub LPG z lat 90. - do 7000 PLN

12 Sie 2016, 00:08

Poszukuję pierwszego samochodu do 7000 złotych, a że mam raczej znikomą wiedzę, to potrzebuję waszej pomocy :) Szukam auta z następującymi wymaganiami:

- auto będzie użytkowane w długich (550 km w jedną stronę) i krótszych (50-70 km w jedną stronę) trasach: więc Diesel lub LPG (czy ma ono sens w świetle planowanych ustaw?)
- silnik raczej o mniejszej pojemności (do 2.5 L max)
- segmentu C/D; koniecznie 5-drzwiowy sedan
- jak najbardziej niezawodny, prosty, tani w naprawach
- nie musi być nie-wiadomo-jak wyposażony
- fanaberia: najlepiej z lat 90., podobają mi się starsze auta :)

I tutaj mam następujących kandydatów:

- Audi A4 B5. Mój pierwszy wybór - co tu dużo mówić, bardzo mi się podoba ;) A dodatkowo (z tego co zdążyłem przeczytać) to bardzo trwałe auto - tylko czy da się jeszcze dostać niezajeżdżony egzemplarz? A6/100 C4 raczej są w tej cenie nieosiągalne...
- BMW E34/E36 - czy to prawda, że ich Diesle nie należą do zbytnio udanych jednostek?
- Mercedes W124
BlackSwing
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili