Serwis FSO - Daewoo Normax Tychy

Serwis FSO - Daewoo Normax Tychy

24 Maj 2008, 12:10

Miałem ostatnio taką sytuację - przyjechał do mnie na warsztat gość i pyta ile go skasuję za wymienę żaróweczek podświetlenia panelu dmuchawy i jak długo by to trwało.Mówię mu,że koszt wymiany to 20 zł plus 5 zł za żaróweczki(są tam dwie żaróweczki 1,2W).No i jak poczeka 10 minut,bo mechanik kończy już robić auto na warsztacie,to wjedzie i za jakieś 20 minut będzie gotowe.A w tym czasie może zrobić sobie kawę itd.Gość był w szoku.Mówi,że był przed chwilą w ww serwisie (Serwis FSO-Daewoo Normax prz ul.Budowlanych 152 - przed dworcem PKP) i powiedzieli mu,że koszt robocizny to około 250 zł i roboty na pół dnia,bo trzeba rozebrać cały przód).Też byłem w szoku,że tam tak naciągają klientów - cała robota polega na tym,że trzeba zdjąć plastikową ramkę,która jest naokoło tego panelu i któa trzyma się na kilku zaczepach,odkręcić dwie śrubki,które mocują panel dmuchawy,odłaczyć trzy złacza elektryczne,zdjąc z tyły plastikową osłonkę i wymienić żarówki.Roboty na 15-20 minut.
Wcześniej był u mnie gość i pytał o wymianę tłumików.W ww ASO powiedzieli mu,że sama wymiana to 50 zł od tłumika.Ja wymieniam tłumiki za 20 zł,jeżeli klient kupi u mnie,a 25 jeżeli sobie przywiezie sam.Za komplet(tylny i środkowy) 30 zł.I tak jest w pobliskich warsztatach.
Tak wiec jeżeli ktoś jest z okolicy,to odradzam ten serwis i radze poszukać zawykłych warsztatów,których jest wiele wkoło.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Maj 2009, 11:11

mam ten sam problem. chciałbym wymienić te sawe żarówki a nie pojade do nich bo za dużo chcą. możesz podać mi namiar na do Ciebie bo bym chciał się umówić na wymianę. z góry dziękuje
molu15051983
Nowicjusz

Miejscowość: tychy

30 Maj 2009, 10:28

To jest chyba standard z ASO, to samo miałem parę lat temu z Vectrą w Oplu w Wawie. Potem przerzuciłem się na Toyotę, ale wiem już, że po gwarancji nigdy nie pojadę do ASO.
Jimbo
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...
    Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy? Jaki jest najlepszy samochód na dojazdy do pracy?
    Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili