Sharan Alhambra Galaxy Megane Scenic

25 Lut 2009, 03:51

Witam, mam problem szukam jakiegoś auta najlepiej vana bądź mini vana. Cena jaką chcę przeznaczyć to 12000 zł rocznik od 99 no koniec 98 w górę (może być z Niemiec bo do granicy mam 3 km) znalazłem kilka typów:

- Volkswagen Sharan
- Seat Alhambra
- Ford Galaxy
- Renault Megane (Scenic)

Tylko nie wiem który z nich będzie najlepszy za tą cenę, a może jest jakiś SUV w takiej cenie, proszę o konkretne wypowiedzi pozdrawiam Piotr.
infernus101
Nowicjusz
 
Posty: 23

25 Lut 2009, 10:40

Te wszystkie samochody pod wzgledem jakosci wykonania sa podobne,jedynie Ford nieznacznie im ustepuje,wyposazony jest w silnikiVW.Ja na twoim miejscu celowalbym w Sharana ale w wersje po 98 r,najtansze w ofercie jest Renault.Naprawde poziom tych samochodow jest tak wyrownany,że trudno jest mi wskazac faworyta,bierz po prostu tego ktory sie tobie najbardziej podoba,mieszkasz blisko granicy z Niemcami to chyba wybor bedzie latwiejszy!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Lut 2009, 20:30

- Volkswagen Sharan
- Seat Alhambra
- Ford Galaxy

z tego co wiem to te 3 samochody to jedno auto rozniace sie jedynie szczegolami :) jesli chodzi o wybor miedzy nimi to bierz to co ci sie najbardziej podoba...
cayman9
Początkujący
 
Posty: 62

25 Lut 2009, 20:39

Dokladnie Cayman tak jest! :D
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Lut 2009, 23:55

No właśnie niby tak jest, ale z tej trójki to galaxy (jak już trochę się dowiedziałem) ma najsłabsze wyposażenie i większość poleca Sharana jeszcze trochę poszperam na forach i w niedługim czasie wybiorę się na giełdę, zobaczę coś może kupie...
infernus101
Nowicjusz
 
Posty: 23

26 Lut 2009, 10:10

Latwiej znajdziesz alhambrę ,bo taki sam vw kosztuje więcej ze względu na znaczek na masce.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Złe nawyki kierowcy - nawet nie wiesz, że robisz to źle
    Wraz z rosnącym doświadczeniem, kierowcy wykonują wiele czynności w samochodzie automatycznie. Spora część z nabytych przez nich przyzwyczajeń ma negatywny wpływ na trwałość podzespołów auta. Ekspert sieci Q Service ...

26 Lut 2009, 10:44

Tak to prawda ,Ford z tej trojki jest najsłabszy jesli chodzi o jakosc wykonania i wyposazenie ,ja sklanialbym sie raczej ku radzie Artura za nizsza cene bedziesz mial auto takie samo albo troche lepsze,ja osobiscie z dawien dawna obijalem sie o opinie,że Alhambra jest lepsza od Sharana ale nie potrafie tego udowodnic faktami,jesli ma ci zostac w kieszeni troche kasy a kupisz samochod nic nie gorszy napewno z taka sama dostepnoscia do tych samych czesci zamiennych to jest sie nad czym zastanowic,lepiej jest kupic mlodszy rocznik Alhambry w cenie starszego Sharana.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Lut 2009, 13:23

Wykonanie tych trzech samochodów jest takie same!
Pochodzą z tej samej fabryki z Hiszpanii!
Bierz tego który Ci najbardziej odpowiada i jest w najlepszym stanie.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

27 Lut 2009, 00:31

Scenic gabarytowo mniejszy od pozostałej trójki. Z Renault to porównywalny raczej Espace. Porównywalny w rozmiarach.

Scenic raczej na miasto (delikatne zawieszenie)

Przy pozostałych zwracać uwagę na ilość koni. Jak za mało to szkoda mordować siebie i auta. W dieslu ponoć silniki 130 konne nieźle pracują.
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

11 Cze 2010, 10:04

stary temat ale postanowilem napisac bo jak ludzie bredza o czyms o czym nie maja pojecia to mnie wkurza.
1.galaxy,alhambra,sharon sa z tej samej tasmy produkcyjnej mozna to sprawdzic wpidujac nr VIN w sprawdzarke wyjdzie portugalia
2.galaxy i inne maja jakosc taka sama wykonczenia bo to TO SAMO WYKONCZENIE Z JEDNEJ FABRYKI
3.galaxy jest najczesciej najlepiej wyposazony za najniejsze pieniadze bo w seacie i vw placisz za znaczek na masce a nie wyposazenie
4.silniki 1,9tdi i 2,8 vr6 2,0 sa te same w obu samochodach
tylko 2,3 najbardziej udany silnik do tego samochodu jest forda ma najmniejsze spalanie w stosunku do mocy i tani w utrzymaniu
2,8 super silnik lecz spalanie
1,9 dobry silnik jednak ceny czesci
2,0 duuzo za l\slaby silnik na 2T auta
2,3 145KM i spalanie przynajmniej mojego 11L gazu to na VANA chyba super jak ktos mi powie o dislu to moj galaxy w przeliczeniu kosztow pali okolo 4L ropy
5.opowiadanie BZDUR!!! ze sharan lepiej wykonany to wlasnie patologiczne myslenie i kierowanie sie znaczkami na maskach a nie zdrowym rozumem jak powiezial ktos madry na tym forum kieruj sie kolorem ,wyposazeniem stanem technicznym reszta niewazna .
ze swojego doswiadczenia w mondeo wiem ze NAJWAZNIEJSZA JEST BLACHA a silnik to tylko droga czesc popsuje sie na amen wyrzuć kup nowy to z wymiana okolo 1400zł tyle co pompa wtryskowa w dieslu

odpowiedz nie na czasie bo pewnie dawno kupiles samochod ale jak ktoś znajdze temat nie bedzie sie kierowal radami kolegow ktorzy nic nie wiedza a mowia . a na koniec artykul do poczytania

http://www.auto-swiat.pl/wydania,Ford-Galaxy-VW-Sharan-i-Seat-Alhambra-Trojaczki-z-problemami,23672,1.html
stiigg
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: sosnowiec