Skąd kupić komis vs firma

08 Mar 2012, 15:23

Witam
Jestem blisko zakupu auta z zamkniętego ośrodka pewniej firmy.Nowy właściciel następna posesja wykupił zabudowania oraz auta z tego oddziału.
Sprzedaje je teraz na fakturę VAT bez umowy kupno/sprzedaży.Niepokojące jest to że FAKTURA vat będzie wystawiona nie na firmę obecna i właściciela lecz na tą nie istniejąca w tym miejscu już bo jest jego właścicielem na dowodzie. Czy może mieć to jakieś przykre konsekwencje?
Problem pojawił się dlatego ze auto jest zarejestrowane na tą firmę która miała tam swój punkt a nie na nowego właściciela ? Jak mogę to rozegrać?
Z drugiej strony mogę kupić auto z komisu choć cena ta sama to ten z firmy jest lepszą oferta jednak z komisu sprawa jest prostsza.
Z góry dziękuję za pomocne sugestie.
mates6630
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 15 01 1991
Auto: S.Swift/P.206

08 Mar 2012, 20:04

to powinles miec dwie umowy
ze poprzedni wlasciciel sprzedal temu co jest teraz wlascicielem a ten wlasciciel tobie ?
neon00
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: neon

08 Mar 2012, 20:42

On je kupił razem z budynkami tej firmy to nie wiem czy ma od każdego umowa (raczej nie).
mates6630
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 15 01 1991
Auto: S.Swift/P.206

08 Mar 2012, 21:05

ale jakis papier musi miec
neon00
Nowicjusz
 
Posty: 39
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: neon

09 Mar 2012, 09:19

Niewiem czemu wszyscy na siłe chcą kupować auta od handlarzy ,ja napewno bym nie kupił auta w taki sposób ani z komisu tylko od właściciela z podwórka a nie dawać komuś zarobić za pośrednicto ,handlarz czy komis to mi kojarzy się z oszustwem sprzedać drogo jakiś szmelc czasem mają ciekawe auta ale cena jest przeważnie dziwnie zawyżona
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus IS 430 - prekursor serii F
    Był 2003 rok, w kalifornijskim Huntington Beach ekipa mechaników Rod Millen Special Vehicles przygotowywała pokazowy egzemplarz Lexusa IS do targów SEMA. Ostatecznie z warsztatu wyjechał sportowy sedan z V-ósemką ...
    Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11
    Hyundai i20 z instalacją gazową utrzymuje 5-letnią potrójną gwarancję bez limitu kilometrów. Hyundai Motor Poland wprowadził do sprzedaży model i20 z instalacją LPG. Samochód z napędem na gaz dostępny ...