Skoda Fabia 1,2

30 Gru 2008, 21:47

Mama takie pytanie: Słyszałem ze trzeba co jakis czas przy jezdzie na LPG przejechac troche na benzynie. Czy to prawda? Jesli tak to co ile takie cos trzeba zrobic i jak długo?
tihomax
Początkujący
 
Posty: 122

31 Gru 2008, 09:36

tak to prawda trzeba raz na pare zbiornikow gazu trzeba przejechac jeden zbiornik paliwa poniewaz silnik przez gaz jest osuszany
_UmPaPa_
_UmPaPa_
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: ZABAWA

31 Gru 2008, 11:52

To się stosuje sie w samochodach,w których można uruchamiać silnik na LPGi od razu jechać.Natomiast w instalacjach,w których silnik uruchamia się na Pb,a przełączenie na LPG jest dopiero możliwe przy odpowiedniej temperaturze silnika,tonie trzeba tak robić,ponieważ silnik jakiś czas i tak pracuje na benzynie.A w okresie zimowym,ten czas jest nawet troszkę wydłużony.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Sty 2009, 21:29

Aha no to ja raczej mysle własnie o takiej co startuje na PB bo łatwiej w zimie uruchomic. tak słyszałem :)
tihomax
Początkujący
 
Posty: 122

02 Sty 2009, 23:15

Teoretycznie nie ma to znaczenia co do lepszego uruchamiania.Zasada jest jedna - zimny silnik(mniej niż 20 stopni) uruchamia się na Pb.Nawet lepsza jest jest instalacja,w której jest możłiwość uruchomienia silnika od razu na LPG nawet przy zimnym silniku - jest to awaryjne uruchamianie np. w razie braku paliwa.Ale nie nalezy tego stosować ciągle.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Lut 2009, 18:51

Ja zauwazyłem ,że gdy pojeżdzę dłuzej tylko na gazie,uruchamiając go na benzynie ,to po kilku tysiącach km.silnik przymula.Przehulam go na benzynie ok 200 km i silnik odmula i tak w kółko.Mam silnik gażnikowy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Land Rover Discovery - 7-miejscowy SUV klasy premium
    Samochód zadebiutował w 2016 roku i jest pozycjonowany jako piąte wcielenie tego modelu. Producent zapowiadał, że stanowi on połączenie samochodu terenowego z zaletami SUV-a. Ceny tego modelu startują od 245 900 zł. ...