Skoda Fabia 1.9 SDI - opinia na już

27 Kwi 2015, 18:50

Witam, moja znajoma jest zainteresowana zakupić samochód Skoda Fabia 1.9 SDI 64 KM rocznik 2000 z przebiegiem 242 tys. km. Samochód miałby służyć jedynie w dojeździe do pracy(dwa razy w tygodniu +/- 200 km w jedną stronę).
Co powiedzie o tym samochodzie?
[link do oferty na Olx wygasł]
Na co zwracać szczególną uwagę przy sprawdzaniu? Czy cena samochodu jest adekwatna do stanu wizualnego?
TaTaRaK
Początkujący
 
Posty: 90
Prawo jazdy: 01 04 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75 KM/55 KW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Kwi 2015, 20:09

Oględziny od spodu i ścieżka zdrowia, od spodu sprawdzić szczelność skrzyni.
Zwrócić szczególną uwagę na to czy sprzęgło świeżo po wymianie.
W tym budżecie nie oczekiwałbym cudów - raczej skupił się na stanie technicznym mniej na wizualnym auta.
Sama jednostka jest pancerna i o ile przebieg jest realny - samochód jeszcze długo pojeździ.
Skoda dopiero później wprowadziła elektroniczną bazę więc ciężko będzie o weryfikację dokumentów bez faktur, przeglądów - ogólnie papierów.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1250
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

06 Maj 2015, 00:09

Ja bym się jeszcze przed zakupem udała do Stacji Kontroli Pojazdów.
stobejczyk
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 02 08 1978
Auto: Peugeot 206
Paliwo: Benzyna + LPG

14 Maj 2015, 11:07

Też tak uważam, tym bardziej, że nie gdy nie wiemy, z jakim człowiekiem mamy faktycznie do czynienia. możemy trafić na oszusta.
dynamical
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 19 02 2000
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Honda
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gdy kierowca patrzy, ale nie widzi
    Kierowcy, którzy spowodowali wypadek z udziałem motocyklisty czy rowerzysty, niekiedy tłumaczą, że po prostu nie zauważyli dwukołowego pojazdu. Czy to tylko kiepska wymówka? Okazuje się, że nie zawsze. Jednym ...