Skoda fabia 1.9 SDI Pilne opinie!!!!

Skoda fabia 1.9 SDI Pilne opinie!!!!

24 Mar 2011, 15:25

Witam!
Chce kupic auto mało awaryjne i przede wszystkim oszczedne. Moj wybór padl na skode fabie 1.9 SDI. Mam juz upatrzona jedna,srebrna - stoi w komisie.
Charakterystyka:
Brak klimy
Jest na alufelgach
Licznik wskazuje 122 tys - sprzedawca zapiera sie ze faktyczny i jechac chce sprawdzac jego stan w stacji kontroli pojazdow...
Jest z 2001 roku, posiada 2 komplety kluczy.
Cena - 13 500
I moje pytania brzmią:
Na co zwrócić uwage oglądając ją, po czym poznać zurzycie,jakąś kolizje itd?
Czy nie wydaje się ona zbyt tania, i czy licznik nie budzi podejrzeń?
Licze na szybką odp gdyż na dniach dosłownie musze kupić auto a ważna jest dla mnie opinia innych, lepiej znających się osób.
Serdecznie pozdrawiam
Adas1990
Nowicjusz

Miejscowość: Żuromin

Re: Skoda fabia 1.9 SDI Pilne opinie!!!!

06 Gru 2011, 22:17

witam posiadalem skode fabie sdi z roku 2001 ,powiem szczeze ze zakupilem ja w komisie ,miala przejechane 145 tys ale rzeczywiscie po wyjechaniu z komisu okazalo sie wszystko co komis zatail przed kupujacym,ja mialem cofniety licznik a rzeczywiscie miala 360 ty a teraz ma 44o tys silnik barzo mulowaty ale oszczeny i bezawaryjny w miescie niecale 5 litrow ropy na trasie 4 litry ma obfity bagaznik ale polecam combi taka mialem ,najlepiej z jakims znajomym ktory ma pojecie ,cieko teraz trafic na auto w dislu ktore ma mniej przejechane niz 200 tys a na odatek 10 letnie auto ,prawopodobnie moze byc cofniety licznik ,najlepiej jedz o skody i oni wejda na numer vin i wtedy zobacza czy faktycznie autko ma tyle przejechane ,ja kupilem autko w komisie i nie polecam ja naciolem sie bity przod tyl krecony licznik cale zawieszenie do wymiany ale ten silnik jest bezzawaryjny jesli jestes spokojnym kierowca i patrzysz na dzisiejsze rosnace ceny paliw to wybral bym skode sdi pozdrawiam
bader30
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 04 2008
Auto: skoda fabia combi 1.9sdi

Re: Skoda fabia 1.9 SDI Pilne opinie!!!!

27 Sty 2012, 11:59

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fabii z silnikiem 1.9sdi. Fakt że samochód nie ma super mocy, brak klimatyzacji ale wszystkie małe niedogodności rekompensuje bezawaryjnością i naprawdę niskim spalaniem. Przez 3 lata użytkowania wymieniłem: czujnik stopu, kilkanaście żarówek H7(ten typ tak ma), przycisk do otwierania szyby od strony pasażera i ....tyle. Eksploatacja tego samochodu jest naprawdę tania. Auto kupiłem z przebiegiem blisko 250000km, teraz ma już 400000km i jest praktycznie bezawaryjne. Bryła może nie jest super nowoczesna ale jeśli ktoś potrzebuje samochód jako narzędzie a nie po to żeby stało i pięknie wyglądało to naprawdę polecam. Spalanie w trasie przy prędkości ok 100km/h wynosi poniżej 4L, w mieście ok 5 do 5.5L. Najlepsze jest to że Fabia stała pod chmurką 4 dni przy mrozie ok -18st.C dwa obroty i odpaliła. Ja jestem super zadowolony, jeśli będę potrzebował większego samochodu będę się na pewno starał żeby kolejne auto miało właśnie taki silnik.
Eset
Obserwowany

Prawo jazdy od: 14 07 2000
Auto: Skoda Fabia 1.9sdi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota Trójkołowe pojazdy elektryczne Toyota "i-ROAD"
    Wiele mówi się dziś o nowych koncepcjach organizacji transportu miejskiego, inteligentnych miastach, oraz innowacjach mających zrewolucjonizować komunikację w dużych aglomeracjach. Konkretne przykłady takich zmian ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti