Skoda Fabia czy KIA Ceed - auto do 50 tys zł

01 Sty 2011, 21:32

Możesz jeszcze wziąść pod uwagę Opla Astre III 1.4 Twinport Ecotec . Benzyna w podstawowej wersji kosztuje około 46.000 . Można doposażyć pakietem za 4.000 z klimatyzacją , aluminiowymi felgami 16'' i skórzaną kierownicą .
To są ceny z 2010 roku , a teraz myślę ze bę0dą jakieś upusty .
Za nową Merivią też można by się rozejrzeć , ale żeby to auto było na przyzwoitym poziomie , trzeba by wyłożyć z 60.000 , może troche mniej , i brać wersje z najmniejszym silnikiem 100KM . Ale autko całkiem fajne .
Miloszek
Początkujący
 
Posty: 57
Miejscowość: Łask

02 Sty 2011, 12:45

Jak dla mnie to nie ma co porównywać tych samochodów bo odpowiedź jest prosta - Kia Ceed. Widzę, że dla Ciebie znaczenie ma ilość miejsca w samochodzie. W tej kwestii wystarczy spojrzeć na dane techniczne - Ceed jest dłuższy aż o ponad 24 cm oraz ma rozstaw osi większy o prawie 19 cm. Taka przewaga musi się siłą rzeczy przełożyć na przestronność.

A teraz trochę nie na temat - czym jesteś powodowany kupująć nowe auto za 50000zł? Zajmuje się sprowadzaniem samochodów i ciągle nie potrafie zrozumięć motywów zakupu nowego egzemplarza, szczególnie za cenę 50000zł. Od razu wyjaśnię, że nie próbuje tu niczego sprzedawać, forum traktuje jako narzędzie "badania rynku" :)
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

02 Sty 2011, 13:05

k_s, proste nowe auto to nowe .... z niewypierdzianymi fotelami, z gwarancją no i zapachem nowości :) a sprowadzony??? nie wiadomo co to ... wiem wiem zaraz ktoś napisze że sam jeżdżę używką no ale mnie na nowe nie stać no i robiąc z 15 tyś km nie wiem czy byłby sens kupowania nówki....
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Sty 2011, 13:35

Luke16 napisał(a):k_s, proste nowe auto to nowe .... z niewypierdzianymi fotelami, z gwarancją no i zapachem nowości :) a sprowadzony??? nie wiadomo co to ... wiem wiem zaraz ktoś napisze że sam jeżdżę używką no ale mnie na nowe nie stać no i robiąc z 15 tyś km nie wiem czy byłby sens kupowania nówki....


Nie przekonują mnie takie argumenty :) Ja patrze na to bardziej w taki sposób, że jak ktoś ma na prawde dużo pieniędzy i nie ma dla niego znaczenia czynnik finansowy to może sobie kupić nowy samochód, natomiast w przeciwnym przypadku powinien rozwarzyć zakup samochodu używanego.

A, że sprawodzony - a jakie to ma znaczenie, że ja kupie auto w Paryżu czy Hamburgu, a nie w Poznaniu czy Krakowie. Z tego co wiem to jesteśmy w Europie, języki chyba też znamy, jak nie osobiście to ktoś ze znajomych/rodziny chyba zna, a ostatecznie jak nie to idziemy do tłumacza, żeby zadzwonić do zagranicznego serwisu i spróbować się czegoś dowiedzieć. Przecież każdy uczciwy sprzedawca pojedzie do wskazanego przez klienta serwisu gdzie mogą prześwietlać auto jak tylko chcą. Dodatkowo jeśli wystawiam fakture, kupuje ode mnie osoba prywatna to chroni go ustawa o ochronie konsumentów...Podsumowując - auto używane można spokojnie kupić i być zadowolonym tylko trzeba się troszke zastanowić, przemyśleć dany egzemplarz, posprawdzać, podociekać itd :)
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

02 Sty 2011, 13:41

k_s napisał(a):.Podsumowując - auto używane można spokojnie kupić i być zadowolonym tylko trzeba się troszke zastanowić, przemyśleć dany egzemplarz, posprawdzać, podociekać itd :)


Dokładnie, ale kolega chce nowe auto i należy trzymać się tematu :mrgreen:
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie