Skoda Fabia II Combi... warto ??

Skoda Fabia II Combi... warto ??

24 Cze 2008, 21:39

Hej :wink: moi rodzice chcą kupić jakieś nowe, większe autko od tego, które mamy obecnie [czyt. Seicento]. Cena ok. 50tys. zł. Zdecydowaliśmy się już prawie w 100% na Skodę Fabię Combi. Zbudowana na częściach volksvagena, diesel, duuuży bagażnik, ma dosyć bogate wyposażenie (climatronic, komputer pokładowy itp.), gwarancja na blachę 12 lat :lol:
Czy to będzie dobry wybór ? Bo jednak te autko ma posłużyć na kilkanaście lat co najmniej :P
I czy bardziej się opłaca dopłacić 3tys. i wziąć diesla 1.9/105kM czy spokojnie wystarczy 1.4/80kM ??
A może w tej cenie jest coś bardziej godnego uwagi ??

Pozdrawiam,
Magda :)
Madzia
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze

Re: Skoda Fabia II Combi... warto ??

25 Cze 2008, 10:07

Skoda fabia to z pewnością dobre rozwiązanie. Zwłaszcza na dłuższy czas. Znajomi także się przymierzają to zakupu takowej :P

Co do silnika - jak wszystkim powszechnie wiadomo cena ON przewyższyła niedawno cenę 95, ale mimo wszystko diesele i tak mniej palą, więc myślę, że dopłata 3 tysiące do diesela nie jest duża i będzie opłacalna. No i będzie 25 koników więcej :)
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

25 Cze 2008, 13:24

aha dzięki :)
ale co do tego diesla to i tak go weźniemy tylko chodziło mi czy wziąć lepiej 1.9 czy wystarczy 1.4 ?? :P
Madzia
Nowicjusz
Awatar użytkownika

25 Cze 2008, 14:56

Aha :P myślałem, że mówisz o benzynie 1.4 :P

Diesel 1.4 na pewno mniej spali niż 1.9 i bedzie miał nieco mniej mocy, jednak czytałem kiedyś, że zimą małe diesele czasem mają problemy z odpaleniem, ale nie pamiętam teraz dokładnie o co chodziło. Ale w sumie to nie powinien chyba być duży problem (coraz więcej jest takich aut) więc już od was zależy, czy wolicie zapłacić 3 tysiące zł za nieco większego kopa, czy raczej postawić na ekonomię. Chociaż jak patrzyłem w katalog to dużej różnicy w spalaniu nie było - średnio 0,5 litra (oczywiście dane producenta)
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

25 Cze 2008, 18:51

jednak zdecydowaliśmy się na 1.4 ;)
pozdrawiam
Madzia
Nowicjusz
Awatar użytkownika

25 Cze 2008, 20:41

Udanego zakupu :)

Pozdrawiam ;)
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Fabryka opon Michelin w Olsztynie Fabryka opon Michelin w Olsztynie
    Fabryka opon w Olsztynie jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska SA zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach (zleca też prace wielu lokalnym ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Koło zapasowe, off-road
      Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck, 19
      Z ulicy na tor - Poznań
      Summer Cars Party 2009