Skoda Felicia 1.6MPI 99r - Problemy z pracą silnika

01 Mar 2014, 08:36

Witam wszystkich!!!.Moja dziewczyna posiada włąsnie te autko ,ale od samego początku są jakieś problemy.Mianowicie auto czasem same potrafi zgasnąć be powodu , nie odpala bez dodania gazu ,przy płynnym dodawaniu gazu są takie przeprwy coś jak by z zapłonem. Autko chodzi ciągle tak jakby na ssaniu bo utrzymuje obroty na 1000 jak się puści sprzęło na 1 bez gazu to jedzie jak szalone . Pomyślałem żeby sprawdzić świece i przewody. Okazuje się że są jednoelektrodowe a w sklepie powiedzieli że muszą być 3- elektrodowe. Do tego są strasznie czarne i zaolejone tak jakby nie przepalał , i gdzieś na nie pluło olejem.Gdy zdejmuje pprzewody ze świec na pracującym silniku to strasznie kopią mnie przewody tak jakby było straszne przebicie.To co chcę najpierw zmienić to świece i przewody tylko co z tego że wymienie świece jak zaraz je olej będzie zalewał jak zeliminować wyciek???. Jak wygląda sprawa z filtrem paliwa bo tam jest taka czarna puszka po prawej stronie on jest jednolity czy można kupić sam wkład????.Proszę o pomoc bo bardzo chciałbym jej pomoc a nie znam tego auta i nie wiem zbytnio jak
mirek629
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Płońsk

07 Mar 2014, 20:09

Z tym zapłonem sam sobie odpowiedziałes na pytanie a co do filtra zajdziesz do sklepu podasz model i rok i da Ci filtr taki jak trzeba, nie masz wyboru czy chcesz cały czy wkład bo jest albo taki albo taki
kamilos011
Początkujący
 
Posty: 101
Miejscowość: Biała Podlaska
Prawo jazdy: 10 07 2010
Auto: Bmw E38
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autocasco dla motocykla - o czym pamiętać
    Jazda motocyklem kojarzy się z radością i przyjemnością, jednak nie można zapominać o potencjalnych ryzykach i nieprzewidzianych sytuacjach, jakie się z nią wiążą. Aby finansowo zabezpieczyć się przed ich skutkami, warto ...
    Dacia Duster 2018 - komfort i terenowe właściwości
    Nowa Dacia Duster zaprezentowana po raz pierwszy na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie zaprezentowała całkowicie zmieniony design nadwozia i zaprojektowane od nowa wnętrze. Jest połączeniem komfortu i terenowych ...