Skoda Felicia - pomoc w podłączeniu radia

Skoda Felicia - pomoc w podłączeniu radia

29 Sty 2016, 14:29

Witam,
kupiłem tacie radio do starej Skody Felicji ale mamy problem z jego podłączeniem. Tak wygląda tabliczka na radiu:
Image

Problem jest taki, że w samochodzie jest tylko jeden kabel zasilający (skąd on idzie to nie wiadomo ale napięcie jest niezależnie od stacyjki). Tak to wszystko spięliśmy:
Image

Radio wyświetla tylko zegar (czyli jest jakby w trybie standby). Czy do pracy radia są potrzebne podpięte oba kable zasilające? Nie zależy mi na pracy bez czy z przekręconymi kluczami - byleby działało i nie żarło prądu jak nie chodzi:). Myślałem na spięciem razem kabli A/7 i A/4 i podpięcie ich pod to stałe +12V? Mogę tak zrobić?

Dzięki za wszelką pomoc.
Cahir09
Obserwowany

Auto: Skoda Felicia

Re: Skoda Felicia - pomoc w podłączeniu radia

29 Sty 2016, 15:48

Dobra, spiąłem te kable i działa i nie wybuchło:).
Cahir09
Obserwowany

Auto: Skoda Felicia

Re: Skoda Felicia - pomoc w podłączeniu radia

04 Lip 2016, 15:48

Cahir09 napisał(a):Problem jest taki, że w samochodzie jest tylko jeden kabel zasilający (skąd on idzie to nie wiadomo ale napięcie jest niezależnie od stacyjki)
Jest to stały plus i przeważnie idzie bezpośrednio z akumulatora.

Powinieneś mieć podłączone tak:
1. stałe +12V (fioletowy) do A/7 (czerwony). Wtedy radyjko będzie pamiętało stacje.
2. plus po stacyjce do A/4 lub stały plus czego nie zalecam bo wtedy możesz mieć za duży pobór prądu z akumulatora w stanie spoczynku co skutkować może jego szybki rozładowywaniem.

U ciebie w samochodzie żółty kabelek to masa? Trochę dziwne.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki Na co zwrócić uwagę przy zakupie terenówki
    W terenówkach najważniejsze są rama, zawieszenie, napędy i silnik. Buda ma mniejsze znaczenie. Sprawdź jak samochód odpala na zimno, jaki dymek idzie z rury wydechowej i ile go jest. Po kilku sekundach dymienia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006