Skoda Felicia- Utrata płynu chłodniczego

08 Kwi 2011, 01:47

Witam,
mam taki problem, od jakiegoś czasu w mojej felicii występuje spora utrata płynu chłodniczego rzędu 0,5 litra na 20 km na szczęście nie jeżdżę na dłuższych dystansach. Nie widać ewidentnych śladów wycieku płynu, znajomy sugeruje ze to możne być uszczelka pod głowicą. poczytałem trochę na internecie jakie są tego objawy i nie zauważyłem żadnego z poniższych
1. nierówna praca silnika
2. bąbelkowanie w zbiorniku wyrównawczym
3. ślady oleju w zbiorniku
4. biały dym z wydechu nawet jak się silnik zagrzeje
Jedyne co stwierdziłem to trochę zwiększone zużycie paliwa ok 8,5l na 100km, poziom oleju w silniku jest dobry(i nie ubywa)

Auto ma 124tys km na liczniku, nie ma instalacji LPG, jest to silnik 1.3 MPi.

przed zima wymieniłem termostat bo stary się rozsypał, ale nowy jest dobrze założony i nic tam nie wycieka.

Proszę o jakieś sugestie gdzie szukać przyczyn usterki, bo narazie jest ciepło wiec jeżdżę na wodzie ale jak przyjdzie zima na zbankrutuje na płynie chłodniczym.

Mam pytanie czy wlanie do zbiornika wyrównawczego płynu uszczelniającego nie zaszkodzi?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
blackrhyme
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Dublin

08 Kwi 2011, 16:54

Raczej jest to problem jednak z głowicą lub uszczelką.Nie raz po rozgrzaniu kompresja ucieka do płynu i przez korek na zewnątrz.Sprawdź czy przewody nie są zbyt twarde po nagrzaniu silnika i czy włącza się wentylator.
kant95
Zaawansowany
 
Posty: 695
Miejscowość: lublin
Prawo jazdy: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

09 Kwi 2011, 14:00

Zagrzej silnik i odkręć delikatnie korek od zbiorniczka wyrówawczego ( odkręcaj powoli i ostrożnie, bo płyn może się podnieść i wybuchnąć ci na ręce albo twarz ). Nasłuchuj, czy podczas odkręcania słychac syk.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2011, 22:45

Dziekuje za odpowiedzi, ale dzisaj sprawa sie juz wyjasnila, po przejechaniu 2km i zakonczeniu jazdy uskyszalem syczenie "we wnetrzu" centralnego kanalu nawiewu, wiec zaraz zajrzalem pod maske i znalazlem zrodlo wycieku (Jupi :) ) okazlo sie ze woda wycieka w okolicach nagrzewnicy jutro spradze czy to weze czy tez sama nagrzewnica jest nieszczelna. kamien spadl mi z serca ze to nie uszczelka pod glowica bo z nagrzewnica mniejszy klopot bedzie.

Temat do zamkniecia
blackrhyme
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Dublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Flagowy SUV Lexusa zostanie zelektryfikowany
    Koncern Toyota zapowiedział przyspieszenie upowszechniania samochodów zelektryfikowanych – hybrydowych, hybryd plug-in oraz aut czysto elektrycznych, zasilanych akumulatorami lub wodorowymi ogniwami paliwowymi. ...