Skoda felicia - wybór głośników do radia

Skoda felicia - wybór głośników do radia

19 Sie 2012, 12:25

Witam, jest to mój pierwszy post także sorki za ewentualne błędy. :?
Oczywiście chodzi tutaj o nagłośnienie do skody felicii. Posiadam radio pioneer DEH-1400UB
I chciałby jeszcze jakieś głośniki do tego dorzucić ponieważ te co są, oczywiście seryjne, są już tak wysłużone ze się nie da słuchać. Myślałem żeby wrzucić do przodu głośniki 135mm + ‘tweetery’ a do tyłu na półkę od bagażnika owalne 6x9, bo w drzwi montować raczej ciężko. Ponieważ mam radio pioneer , czy głośniki tez powinny być tej samej firmy czy to nie ma aż takiego znaczenia?
A czy z przodu jeśli weźmiemy pod uwagę większe głośniki 160mm dały by lepszy efekt. Czy jest aż tak duża różnica żeby zrobić otwór pod takie głośniki, czy lepiej i na pewno szybciej założyć te mniejsze?
krzychu21
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Skoda FELICIA, 1.3

Re: Skoda felicia - wybór głośników do radia

13 Wrz 2012, 08:47

Nie ma znaczenia jakiej firmy dasz głośniki,wiadomo że im lepszej tym lepszy efekt. Sama moc to jedno,natomiast druga sprawa to wyciszenie samochodu. Proponuję matę wygłuszająca na przednie drzwi i już efekt będzie o niebo lepszy. Z samych głośników podaj budżet jaki chcesz na to przeznaczyć.
Avde
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1998
Auto: Ford

Re: Skoda felicia - wybór głośników do radia

13 Wrz 2012, 09:03

dzieki za pomoc.

Głośniki juz grają , nawet fajnie, JBL. zapłaciłem razem z założeniem 600 zł. tylko troche denerwujące jet ze z tyły mam 100 RMS a z Przodu 40 rms i troche grają nie równo te z tyły są głośniejsze dają po uszach nieźle a te z przodu moim daniem są za słabe do tych z tyłu . Mówiłem zeby wzucić 16,5 na przod ale powiedzieli mi ze sie nie da zamontować w co nie chce mi się wierzyć ale na raziewystarcza mitragedii nie ma.
krzychu21
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Skoda FELICIA, 1.3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa
    Mercedes-Benz zostawia konkurentów z tyłu, konsekwentnie odświeżając swoją paletę produktową i rozszerzając ofertę silników zgodnych z normą Euro VI. Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy w premierze Arocsa – ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006