Skoda felicia - wybór głośników do radia

Skoda felicia - wybór głośników do radia

19 Sie 2012, 12:25

Witam, jest to mój pierwszy post także sorki za ewentualne błędy. :?
Oczywiście chodzi tutaj o nagłośnienie do skody felicii. Posiadam radio pioneer DEH-1400UB
I chciałby jeszcze jakieś głośniki do tego dorzucić ponieważ te co są, oczywiście seryjne, są już tak wysłużone ze się nie da słuchać. Myślałem żeby wrzucić do przodu głośniki 135mm + ‘tweetery’ a do tyłu na półkę od bagażnika owalne 6x9, bo w drzwi montować raczej ciężko. Ponieważ mam radio pioneer , czy głośniki tez powinny być tej samej firmy czy to nie ma aż takiego znaczenia?
A czy z przodu jeśli weźmiemy pod uwagę większe głośniki 160mm dały by lepszy efekt. Czy jest aż tak duża różnica żeby zrobić otwór pod takie głośniki, czy lepiej i na pewno szybciej założyć te mniejsze?
krzychu21
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Skoda FELICIA, 1.3

Re: Skoda felicia - wybór głośników do radia

13 Wrz 2012, 08:47

Nie ma znaczenia jakiej firmy dasz głośniki,wiadomo że im lepszej tym lepszy efekt. Sama moc to jedno,natomiast druga sprawa to wyciszenie samochodu. Proponuję matę wygłuszająca na przednie drzwi i już efekt będzie o niebo lepszy. Z samych głośników podaj budżet jaki chcesz na to przeznaczyć.
Avde
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1998
Auto: Ford

Re: Skoda felicia - wybór głośników do radia

13 Wrz 2012, 09:03

dzieki za pomoc.

Głośniki juz grają , nawet fajnie, JBL. zapłaciłem razem z założeniem 600 zł. tylko troche denerwujące jet ze z tyły mam 100 RMS a z Przodu 40 rms i troche grają nie równo te z tyły są głośniejsze dają po uszach nieźle a te z przodu moim daniem są za słabe do tych z tyłu . Mówiłem zeby wzucić 16,5 na przod ale powiedzieli mi ze sie nie da zamontować w co nie chce mi się wierzyć ale na raziewystarcza mitragedii nie ma.
krzychu21
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Skoda FELICIA, 1.3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo
    Aby bezpiecznie prowadzić samochód, musimy mieć dobrą widoczność. Pomagają w tym na przykład reflektory ksenonowe, które oświetlają drogę o wiele lepiej niż lampy wyposażone w żarówki halogenowe. Aby ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili