Skoda octavia czy seat toledo??

27 Gru 2008, 11:29

Witam, co wy na to ??
Skoda octavia 1,9 tdi 110 KM
Seat Toledo 1,9 tdi 110 KM
Obydwa samochody są z roku 1999 i mają takie same wyposażenie.
Pytanie: który i dlaczego??silniki takie same, zespoły napędowe też.
Co wybrać? proszę o za i sprzeciw. Proszę o konkretne opinie (nie w stylu seat nie bo nie)
Za pomoc dzięki
dniopers
Nowicjusz
 
Posty: 9

27 Gru 2008, 12:45

ja wzgledu na wyglad wzialbym seata, ale skoda napewno bedzie mniej awaryjna od seata, chodzi mi o jakies drobiazgi typu zamki itp.

tylko na octavie trzeba uwazac, bo mozna po jakiejs firmie kupic i pozniej znalesc pod maska kartke o wymianie oleju przy 400k przebiegu, a na liczniku bedzie widniec 180 ;p
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

28 Gru 2008, 22:51

Toledo jest mniej awaryjne i ma Ciekawszą stylistyke czyli jest lepsze
Maniak
Automaniak91
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 56

28 Gru 2008, 23:36

tutaj bym polemizował jesli chodzi o awaryjnośc ... skoda wcale nie jest taka awaryjna ... do tego jest bardziej dostępnym modelem niż hiszpański seat. Jest więcej części zamiennych i są tańsze, seat jeśli już to może być lepszy jeśli chodzi o wnętrze ...
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

29 Gru 2008, 22:07

Czysto wizualnie to na pewno seat, skode latwo naprawic tzn za relatywnie male pieniadze.
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

29 Gru 2008, 23:43

Seat mniej straci na wartosci, wiec troche zyskasz przy sprzedazy,skoda jest spod VW wiec jest trwala.Sprawdz zawieszenie,zwroc uwage na drobiazgi,czy nic nie puka ni nie stuka w silniku i czy nie ma nigdzie innych proporcji w porownaniu jednej i drogiej strony np. w szczelinach laczen drzwi (to by znaczylo ze jest powypadkowe). Oba auta sa bardzo podobne techicznie, powiem ci ze trudny wybor :D
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

04 Sty 2009, 01:45

dniopers napisał(a):Witam, co wy na to ??
Skoda octavia 1,9 tdi 110 KM
Seat Toledo 1,9 tdi 110 KM
Obydwa samochody są z roku 1999 i mają takie same wyposażenie.
Pytanie: który i dlaczego??silniki takie same, zespoły napędowe też.
Co wybrać? proszę o za i sprzeciw. Proszę o konkretne opinie (nie w stylu seat nie bo nie)
Za pomoc dzięki


Oby dwie jednostki są przednie, może przepowiada w tobie ekonomia i wybierzesz śkodę, ale wybór pozostawiam wyłącznie Tobie.
AutoMapa Prowadzi
Subskrypcje
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 36
Miejscowość: Bydgoszcz

05 Sty 2009, 19:38

Toledo czy Octavia? Jednym słowem to to samo! Poza tapicerką oraz blachami zewnętrznymi! Zawieszenie, silniki, elektryka wszystko to samo! Wiem bo teściu ma Octavie, a ja mam Toledo i część te same! Zresztą Golf, New Beetle, Bora, Audi A3 pierwszej generacji to też to samo!
Octavia jest bardziej praktyczna -tylna klapa otwiera się razem z szyba co daje łatwy dostęp do bagażnika. W Toledo klapa jest mała i nie włożymy już większych przedmiotów mimo, że kufer jest wielki! Mi bardziej podoba się Toledo linia oraz wnętrze, ale czasem przydał by się dostęp od bagażnika taki jak w Octavii. Jeśli chodzi o koszty to tragedii nie ma w zawieszeniu padają gumki na stabilizatorze (co ok. 60tyś - koszt 15-20zł szt.) reszta jest wytrzymała! Silnik 110KM (mam taki :lol: ) Sama radość! Oszczędny, spali wszystko i wytrzymały! U mnie puki co 121000 i chodzi jak talala!!
Killer OOL
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Sty 2009, 22:24

kolego ja stawiam na toledo jest bardziej zaufanym samochodem lepiej zbudowanym i jestem pewien ze bardziej bedziesz z nigo zadowolony pozdrawiam
wampir1717
Aktywny
 
Posty: 440
Miejscowość: NY

10 Sty 2009, 21:25

Dobry wybór z tym silniczkiem :lol: Tez mam taki w Passacie i jestem bardzo zadowolony.Wracajac do tematu to trudny wybór,ale zwracajac uwage na to ze to jest praktycznie to samo to ja wybrałbym Toledo
passek b5
Początkujący
 
Posty: 136

10 Sty 2009, 22:14

Toledo ma lepsze wnętrze, tzn. lepiej wykonane. Taka sama deska, jak w audi a3. Octavia niestety ma plastiki nie najlepszej jakości, poza tym fotele w toledo są wygodniejsze.... jeździłem kilka razy octavią 1.9 tdi z 99r. i nie przypadła mi do gustu.
Wr00m
Nowicjusz
 
Posty: 37