Skoda octavia

23 Lis 2015, 18:59

Witam , jestem w fazie poszukiwań samochodu . W prawdzie zdecydowałem się już , że tym samochodem będzie Skoda Octavia 1 . Wiem na pewno , że samochód będzie jeździł na gaz . Mam jednak dylemat jaki silnik wybrać , waham się między 2.0 115 km , a 1.8 125 km bo . Na samochód mam przeznaczone 10 tysięcy . Dlaczego się wacham ?? Bo 2.0 jest większy pojemnością , ale za to ma mniej koni mechanicznych , a ja jestem młodym człowiekiem i czasami lubię depnąć . Jak uważacie , który silnik jest trwalszy i lepiej współpracuje z gazem :?: O ceny części nie pytam bo to nie BMW czy Mercedes :)
Chcę kupić samochód przynajmniej na 4 lata więc musi to być przemyślany wybór .
Proszę o pomoc tych , którzy mają/ mieli któryś z tych silników w swoim samochodzie.
Pozdrawiam :D
Paweł83
Początkujący
 
Posty: 80

23 Lis 2015, 19:06

Jak dodac nowy temat . przepraszam pomozesz ?
Lakiolsztyn
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 01 2012
Auto: Ford focus
Silnik: 1.8 tddi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

23 Lis 2015, 19:10

wchodzisz w podkategorię forum np jakie auto kupić ? i tam między tematami jest w czerwonej ramce NAPISZ NOWY TEMAT :ok:
Paweł83
Początkujący
 
Posty: 80

23 Lis 2015, 19:12

Obydwa silniki są dobre, więc szukaj czegoś co jest w lepszym stanie po prostu

Lakiolsztyn napisał(a):Jak dodac nowy temat . przepraszam pomozesz ?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lis 2015, 19:32

A nie lepiej wybrać 1,8Turbo? przynajmniej lepsza moc i coś konkretnego bo takie auto musi mieć czym jechać, szczególnie że planujesz LPG..No chyba że martwisz się że "jutro" padnie turbina i takie tam..
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

23 Lis 2015, 19:42

Nie no nie boję się o turbinę bo do tej pory jeździłem oplem w turbodieslu . 1.8t , wiesz też się zastanawiałem , ale przeglądając ogłoszenia 8 na 10 samochodów to silnik 2.0 115 . Z 1.8 t były może 4 sztuki , ale wszystkie w kombi , a ja szukam hatchbacka lub wersja . Ciężko znaleźć auto z tym silnikiem w dobrym stanie do 10 tys
Paweł83
Początkujący
 
Posty: 80
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Najmocniejsze limuzyny V8
    Sprzedaż najmocniejszych samochodów w klasie premium niezmiennie rośnie odnotowując kolejne rekordy. Dobrym przykładem na potwierdzenie tego trendu jest dynamicznie rozwijający się polski rynek. Piękne i szybkie limuzyny ...

23 Lis 2015, 19:46

wersja sedan * sorry za literówkę , ale pisze z telefonu i wyskoczył mi błąd
Paweł83
Początkujący
 
Posty: 80

23 Lis 2015, 19:47

ani sedan ani hatchback tylko liftback :mrgreen: ale wiadomo o co chodzi. Kolega ostatnio kupił taką 1,8/125KM z LPG i jest zadowolony z dynamiki auta
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010