Skoda Octavia za 8,5 tys? Prośba o ocenę

Skoda Octavia za 8,5 tys? Prośba o ocenę

12 Wrz 2012, 22:36

Cześć.

Szukam, szukam.

Dziś oglądałem Forda Fiestę, 1999 rok, 1,8 w dieslu - ale trochę za mały.

Obok Forda - Renault Thalia, 2002 rocznik, 150 tys. przebiegu za 8 tys. Ogromny bagażnik, całkiem wygodny.

Znalazłem dziś też tą ofertę: [link wygasł]
Jako, że szukam auta oszczędnego, to po 1: gaz (ok. 10l/100). Po 2 Octavia bardzo mi odpowiada (wizualnie, gabarytowo). Tylko ta cena... Tutaj ta sama Octavia w tym samym serwisie za 7 tys. [link wygasł] czy oznacza to, że z tym autem coś nie tak?

Może coś innego w podobnej cenie (7 tys.) na co warto zwrócić uwagę? Koniecznie oszczędne i 5-drzwiowe :)

Pozdrawiam
voytek77
Początkujący

Miejscowość: Śląsk

Re: Skoda Octavia za 8,5 tys? Prośba o ocenę

13 Wrz 2012, 14:41

Popatrz na inne samochody w cenie blisko 7 tyś masz wybierania i wybierania. Znajdzie sie coś na pewno lepiej wyposażonego spełniajace twoje kryteria
Poleciłbym
Opla Vectre z silnikiem 1,6 lub 1,8 słyszałem że 1,8 sa nawet nawet
Renault Laguna I 1,6 ekonomiczny i majacy dobra opinię
cisco94
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 07 2008
Auto: Deaweoo Tico ,,Tiakczu"

13 Wrz 2012, 14:52

Odpuść sobie tą Octavie bo dostała w przód jak i w tył,ponadto środek troche zaniedbany.

Co powiesz na takie auta:
[link wygasł] wiem że po tuningu ale zawsze można poszukać czystej serii.
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

13 Wrz 2012, 20:10

a może coś takiego:
tablica.pl/oferta/ford-mondeo-mk2-IDKerB.html
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Wrz 2012, 22:22

Mondeo ma duże silniki... to jest ten minus. Fiat Brava za taką kwotę można kupić bardzo ładny egzemplarz, a wizualnie mi się podoba, więc będę śledził te oferty :)

Lanos - jakoś nie przepadam za Lanosami (jedynie Leganza mi się podoba).

Opel Vectra - pod blokiem stoją już 3 identyczne Vectry :D Ale opcja z gazem to nie byłby zły pomysł.

Znalazłem właśnie ofertę z mojego miasta - prawie że po sąsiedzku:
[link wygasł]
Tylko znów nie podoba mi się cena za Astrę G... powinna być co najmniej 50% wyższa jak nie więcej... Przede wszystkim zagazowana. No i automat - od 2 lat jeżdżę na automacie (niektórzy pewnie mnie za to znienawidzą ;) ), ale chwalę sobie - chociaż wiem, że zawsze to litr PB95 w plecy... Przebieg jak na "nasze warunki" spory (w tym sensie, że nie ma magicznych 130 tys ;) ).
voytek77
Początkujący

14 Wrz 2012, 03:40

Prawy przód robiony i tak jak mówisz cena niska więc odpuść sobie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stacja tankowania wodoru w Belgii Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

• Re: Skoda Octavia za 8,5 tys? Prośba o ocenę

16 Wrz 2012, 13:06

Rzeczywiście Astra była malowana, za 5200 bym ją mógł kupić, ale znalazłem znów Renault Thalia. Wizualnie - o dziwo, podobają mi się. Znajomy miał rocznik 2002 i nic się z nim nie działo (narzekał tylko, że za lekki). W takiej cenie można kupić fajne roczniki i w miarę dobry stan. Jest np. taki [link wygasł]: można tez znaleźć inne Thalie za ponad 7 tys. z gazem od prywatnych osób...
    voytek77
    Początkujący

16 Wrz 2012, 13:10

Takie Thalie w przyzwoitym stanie chodzą po 9-10tys.zł (mówie o roczniku 2002 i dieslu).
    Barol
    Awatar użytkownika

16 Wrz 2012, 21:00

Coraz częściej zaczynam oglądać Daewoo (np. [link wygasł] ) (jak się ma Nubira do Lanosa?). Czy teorie głoszone o niesłychanie kiepskich zawieszeniach w tych autach to tylko mit? Zagazowany Lanos to pewnie koło 11l gazu, więc do zaakceptowania.

[link wygasł]: znalazłem też zagazowaną Lagunę, instalacja na gwarancji...

Do tego znalazłem w okolicy zadbanego Opla Agilę ( [link wygasł]: ), ale szczerze mówiąc, boję się trochę takich samochodów:) pod względem bezpieczeństwa i komfortu ;)

Jest też KIA Shuma (Koreańska Imitacja Auta?) [link wygasł]: ale tutaj znów pewnie rosną koszty napraw i części.

Myślałem też o Berlingo, ale to raczej tez nie w tej kwocie...

Na razie szukam bez konkretnego celu (warunki to jak na razie ekonomia no i komfort).

Z jednej strony wolę kupić 'prywatnie' - z drugiej zaś wygodniej byłoby z komisu. Mam Chryslera Neona 2,0 w automacie - takie auto ciężko dziś sprzedać, a w komisie mogę zostawić w rozliczeniu. Oczywiście zależy, ile mi za nie zaproponują.
    voytek77
    Początkujący

16 Wrz 2012, 21:29

Tylne jak i przednie nienależne zawieszenie Nubiry zapewnia wysoki komfort podróżowania oraz dobre właściwości jezdne.
    Ta z linku odpicowana na handel i była kiedyś holowana,ponieważ zaślepka przednia ma inny odcień.

Laguna ładna ale prawy tył mi sie nie podoba,ponieważ klapka od wlewu paliwa ma inny odcień i klapa troche do góry ucieka.
    Wogóle po co ktoś montuje gaz do auta żeby zaraz sprzedać?

Agila też wypicowana na handel.

W Kie sie nawet nie pchaj,ponieważ potem są problemy z jej odsprzedażą.

Co do sprzedaży Chryslera to zawsze możesz wystawić na allegro na licytacje z ceną minimalną i zobaczysz jakie będzie zainteresowanie.

Co powiesz na te:
    [link wygasł] - 1właściciel więc cała historia auta będzie znana,ogólnie wygląda na zadbaną ale martwi mnie ten 10letni gaz..
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Barol
    Awatar użytkownika

16 Wrz 2012, 22:33

Rzeczywiście, w Nubirze na gazie zrobione pewnie z 200 tys., to może być już ciut dużo dla takiego silnika... W Renault chyba też gaz dosyć długo siedzi (skoro butla ważna jeszcze 1,5 roku tylko).
    Vectra... hmm chyba z tych wszystkich najbardziej pasuje.

Ale z Renault bardziej bym chyba zaufał temu:
    [link wygasł] sprzedaje go chyba dealer Renault, więc powinien być chyba pewniejszy. I mimo wszystko, możliwość zostawienia swojego w rozliczeniu przemawia na plus ;)
    No i po drodze miałbym jeszcze do obejrzenia to Renault: [link wygasł] . Clio 1,5 l w dieslu - chyba nie może być oszczędniej? Tutaj 5 l ON, w Megane pewnie z 10 l LPG, więc cenowo wychodzi to samo. W LPG dochodzą zabawy z legalizacją butli, serwisem instalacji. W dieslu znów naprawy czegokolwiek związanego z silnikiem to pewnie większy wydatek.
    Inna sprawa: przebieg 175 tys. km w dieslu 1,5 to pewnie mniejsze obciążenie niż 155 tys km. w benzynie z LPG. No i jakby na to nie spojrzeć, Clio 2 lata młodsze, a te silniki mają raczej dobre opinie.
    Patrząc na rejestracje obu samochodów - Megane dużo dłużej zarejestrowany jest na aktualne tablice niż Clio. Może to mało ważne, ale jakoś wolę, jeżeli auto jest zarejestrowane na aktualne tablice dłużej niż miesiąc ;)
    Z kolei na plus Meganki - ma klimatyzację i el. lusterka. No i większy przede wszystkim.
    I znowu wątpliwość: Czy aby te 7300 to nie za mało na zadbane Clio II z takim silnikiem?
    No właśnie... Więc z tych dwóch.. Diesel czy LPG?

I ostatnie pytanie: czy blachy w tych autach są ocynkowane, czy nie? Szukam, ale nie jestem pewny konkretnie :)

Cóż, szukam dalej, dziękuje wszystkim za rady i za pomoc. Na szczęście nie pali się, Chrysler jeszcze jeździ więc czekam na okazje. Może pojadę jutro sprawdzić te Clio i Megane.
    voytek77
    Początkujący

17 Wrz 2012, 08:08

To Megane i Clio niczego sobie.
    Ogólnie ja bym wział auto które będzie w lepszym stanie.
    Barol
    Awatar użytkownika

17 Wrz 2012, 10:18

Clio na warsztacie (coś było z nim nie tak, ale w rozmowie telefonicznej powiedziano, że w środę będzie do obejrzenia), Megane też dziś wjeżdża do naprawy. Chciałem dziś jechać, ale muszę się powstrzymać jeszcze ;)

No i szukam dalej :)
    voytek77
    Początkujący

17 Wrz 2012, 10:31

Co powiesz na to [link wygasł] duże,wygodne,komfortowe auto za małe pieniądze.
    Barol
    Awatar użytkownika

17 Wrz 2012, 10:47

Właśnie od kilkunastu minut oglądam te Leganzy :) Nawet sporo ich jest w okolicy ( [link wygasł] ). Pisałem gdzieś w tym wątku, że Leganza to jedyne Daewoo, które mi się podoba :)
    Tylko, że nie jestem pewny, czy chcę znów brać auto z takim silnikiem (myślałem o maks. 1,6) - wiadomo, OC znów kosztuje więcej, a gdyby cokolwiek stało się z gazem, to Leganza spali tyle, co mój Neon. W raportach spalania widzę, że niektórych łyka to do 14-15 l gazu. Sporo :)
    I poza tym jak spojrzałem na ceny części, to są one dosyć drogie... Słyszałem właśnie, że części drogie i bardzo mało zamienników ze względu na małą popularność Leganzy...

Edit: No i ta Leganza bordowa już sprzedana, zielona jest z tego samego komisu. Ale po sposobie przeprowadzenia rozmowy telefonicznej to wolałbym w tym komisie się nie pokazywać... 8) Zresztą opinie o nich nie są zbyt przychylne.

A Barolowi chyba wiszę duże piwo (jak nie czteropak) za pomoc :-)

I jeszcze jedno pytanie. W jednym z serwisów jest informacja "ABY UŁATWIĆ NASZYM KLIENTOM WYBÓR, PRZED DOKONANIEM ZAKUPU UDOSTĘPNIAMY PAŃSTWU WYBRANY POJAZD CELEM DOKONANIA DOKŁADNYCH OGLĘDZIN I SPRAWDZENIA STANU TECHNICZNEGO
    W AUTORYZOWANYCH STACJACH ASO LUB DIAGNOSTYCZNYCH !!!"

Dlaczego nie można podjechać do "Edzia Mechanika", tylko ma to być autoryzowana stacja? :)

Chodzi o to auto [link wygasł] Przebiegu ma niecałe 200 tys.
    raczej opinie są o tym serwisie OK, w przeciwieństwie do Bodzio-Bis :)
    voytek77
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili