Skoda Roomster 1.4 TDI trzęsie całym silnikiem

Skoda Roomster 1.4 TDI trzęsie całym silnikiem

08 Lut 2016, 01:23

Witam.
Otóż pojawił się problem w skodzie roomster 1.4 TDI 59kW z 2008r, przy włączaniu silnika słychać potężny stukot, trzęsie całym silnikiem, co jest odczuwalne również wewnątrz auta. Cały silnik lata jak w traktorze, generalnie miota nim jak szatan. Samochód niedawno był u mechanika, była wymieniana półośka, o ile to ma znaczenie, wcześniej nie było żadnych objawów, w czasie jazdy zaczęło stukać i od razu zjechałem na parking. Zamieszczam filmik ukazujący działanie "kibla".

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Tutaj filmik, na którym nagrałem dodawanie gazu, obroty nie falują, przy dodawaniu gazu stukot przyspiesza.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

maneig
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 01 1973
Auto: skoda roomster
Silnik: 1,4 TDI
Rok produkcji: 2008

Re: Skoda Roomster 1.4 TDI trzęsie całym silnikiem

08 Lut 2016, 01:29

Byłeś z tym u mechanika?
makumba
Nowicjusz

Auto: Lanos

08 Lut 2016, 01:32

Nie, stało się to nagle, zjechałem na parking i wnerwiony poszedłem do domu i tak stoi 3 dni, poszedłem do niego tylko dzisiaj w celu nakręcenia filmiku, wolałem nie jechać do mechanika, bo miałem wrażenie, że ten silnik zaraz wypadnie na drogę.
maneig
Nowicjusz

08 Lut 2016, 09:52

Jak słychac na filmie samochód zapala z oporem, także wygląda na to, jakby panewka się obróciła ... Oby moje słowa się w g...o zamieniły, ale tanio chyba nie będzie ... :bored:
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

08 Lut 2016, 11:59

Trwałość tego silnika jest zaledwie przeciętna,głównym problemem jest wystąpienie problemów z układem tłokowo korbowym,czyli pojawienie się luzu osiowego wału korbowego,nadmiernego luzu spowodowanego nadmiernym zużyciem pierścieni oporowych,luz nie może przekraczać O.37mm,trzeba wymienić calutki dół silnika,należy udać się do porządnego mechanika obeznanego z tym tematem,który powinien zacząć od sprawdzenia tego luzu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

08 Lut 2016, 12:07

Boże, a miałem sprzedać ten samochód, nie mam już do tego nerwów, mogę sprzedać go za 10k, jak ktoś chce niech sobie go zrobi i sprzeda, bo cena rynkowa tego auta to ~18k - Koszalin, mówię całkiem poważnie i dzięki za pomoc.
Dodam, że da się nim ruszyć z miejsca, ale się "dławi".

Trwałość tego silnika jest zaledwie przeciętna,głównym problemem jest wystąpienie problemów z układem tłokowo korbowym,czyli pojawienie się luzu osiowego wału korbowego,nadmiernego luzu spowodowanego nadmiernym zużyciem pierścieni oporowych,luz nie może przekraczać O.37mm,trzeba wymienić calutki dół silnika,należy udać się do porządnego mechanika obeznanego z tym tematem,który powinien zacząć od sprawdzenia tego luzu.

Z tego co się orientuję, to jakieś 2-3 lata temu ten samochód miał zerwany pasek rozrządu, cały silnik przeszedł generalny remont, robiony w Niemczech.
maneig
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Limuzyna Audi A8 L extended Limuzyna Audi A8 L extended
    Życzenie klienta jest priorytetem dla czterech pierścieni, nawet wtedy gdy wymagania wydają się niezwykłe. Przykładem takiego podejścia jest przygotowanie specjalnej wersji Audi A8. Na zamówienie jednego z europejskich ...

• Re: Skoda Roomster 1.4 TDI trzęsie całym silnikiem

08 Lut 2016, 12:26

To go sprzedaj,wpakujesz kilka tysięcy,przeciętna trwałość tego silnika to 100-150 tyś km,zaczną pojawiać się inne kosztowne problemy, nic dobrego nie wynikło z pomysłu pozbawienia silnika 4 cylindrowego jednego cylindra.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

08 Lut 2016, 12:59

SPOKOJNIE ! Niech najpierw mechanik to zobaczy - za zdjecie miski i diagnozę nie weźmie dużo. Po co chcesz się od razu pozbywac i tracić 8000 zł ?
    Anjin
    Aktywny

Auto: Peugeot

08 Lut 2016, 13:15

Jest to klasyczny objaw ww usterki,powinien się palić check engine,gdyż zbyt duży łuż osiowy wału powoduje błędne odczyty czujnika prędkości obrotowej ,sam demontaż a zwłaszcza szlifowanie wału może zakłócić precyzyjne wyrównoważenie fabryczne.Tym nie może się zająć byłe jaki mechanik.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

28 Mar 2016, 01:21

Trochę odkopuję, ale jakby kogoś interesowało, to okazało się, że to popychacze, za wymianę zapłaciłem 750zł bodajże, obyło się bez ściągania głowicy.
    maneig
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Pokazowy przejazd Renault Megane na Wrak Race
      Kandydatki na MISS, 66
      Kijowska Fabryka Motocykli K 750 26KM, 1966 rok
      Stunt na rowerze