Skoda Superb (kombi), Skoda Octavia (kombi) czy Kia Sportage

06 Kwi 2014, 20:27

Witam.
Chciałem się dowiedzieć od szanownych forumowiczów, które z aut Skoda Superb (kombi), Skoda Octavia (kombi) czy Kia Sportage najlepiej kupić. Zdaję sobie sprawę, że Sportage nie pasuje trochę do zestawienia, ale mimo wszystko zastanawiam się również nad nim. Poszukuję dużego rodzinnego auta najlepiej do 50.000 km przebiegu. Kto wie może uda się kupić nawet nowe. Dlatego właśnie pozwolę sobie zadać pytanie, które wyjdzie najlepiej w stosunku jakości do ceny. Marzeniem byłoby 4x4, ale jako laik nie za bardzo wiem, która marka produkuje lepsze napędy. Bagażniki w Octavii i Superbie mają podobną pojemność. W Kia zresztą też jest niewiele mniejszy. Które z tych samochodów wybralibyście dla siebie. Dziękuję za wszelką pomoc i proszę też o opinię posiadaczy ww. aut.
czb84
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Peugeot 308

06 Kwi 2014, 20:55

Za mało informacji, byśmy mogli coś doradzić. Podaj:
a) zakładany budżet
b) roczny przebieg
c) diesel czy benzyna
d) jaki silnik masz na oku
Z tych wskazanych aut na pewno odpuściłbym Superba. Nie ma żadnych dobrych silników: same TSI i 2.0 TDI- czyli totalne dno. Jak Octavia, to tylko z 1.6 TDI, ale nie jestem pewien- nie wiele wiem o tym silniku.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

06 Kwi 2014, 21:12

1.6 TDI jest okej choć osiągi i kultura pracy grubo średnia.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Kwi 2014, 21:17

Znajomy ma superba i jest bardzo zadowolony, co prawda nie pamiętam silnika, ale ma diesla i dość nowy, 2012?
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Kwi 2014, 21:29

Poczekamy aż się skończy gwarancja, zobaczymy :naughty:
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

06 Kwi 2014, 21:32

A jak jeszcze z DSG to już mu współczuje.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wiosenny długi weekend "majówka"
    Przed nami majówka i wielu kierowców wybierze się ze swoimi rodzinami na odpoczynek. Zanim jednak wsiądziemy do samochodu, odpowiednio zaplanujmy podróż i przygotujmy się do niej. Wyjeżdżając na drogi ...
    Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata
    Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego. Test podczas którego ...

06 Kwi 2014, 21:35

NO zobaczymy:)
w każdym razie dam znać jeśli się coś zmieni:)
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Kwi 2014, 21:42

Najlepiej celować w Sportage 2,0 benzyna, bo nie ma w nim jeszcze wtrysku bezpośredniego więc spokojnie łyka LPG, więc jak Ty nie skorzystasz to to auto będzie łatwo sprzedać ze względu na sprawdzony silnik. 1,6GDi ma już wtrysk bezpośredni.

Kia produkuje lepsze auta pod względem trwałości mechanicznej, bo jak chcą zdobywać europejski rynek to nie mogą pozwolić sobie na wpadki tak jak VW z DSC czy TSI, TDI
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Kwi 2014, 22:48

budzet to najlepiej do 50 tys zl. choc jezdze glownie w miescie i rocznie ok 10 000 km to mysle mimo wszystko o dieslu (ale nie jest to koniecznosc). silnik jest mi obojetny byle nie za slaby co do wielkosci auta ale nie mam specjalnie zadnego na oku. moze ktos doradzi ktore silniki w skodach najlepiej sie sprawdzaja. czy duza jest roznica cenowa pomiedzy superbem a octavia z tego samego roku i podobnym przebiegiem? bo jesli niewielka to wolalbym superba. a co do kia sportage to chetnie bym go kupil ale czy sie spradzi jako auto rodzinne no bo przeciez to ze ma podobna pojemnosc nie znaczy ze w praktyce ten bagaznik sie sprawdza w koncu to SUV
czb84
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Peugeot 308

07 Kwi 2014, 00:36

Ja planowane pod późniejszy gaz to Kia jak najbardziej.
ramires
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: Golf VI, Fabia

07 Kwi 2014, 05:22

gazu raczej nie chce. chodzi mi raczej o stosunek jakosc do cena razy ergonomicznosc. fajnie byloby miec SUVa tylko czy on w porownaniu ze zwyklymi kombi nie wyjdzie za drogo (w przypadku sportage to tylko 4x4, skoda - moze ale nie musi). mamy w pracy sluzbowa kia ceed kombi i jest strasznie twarda boje sie ze sportage tez taki bedzie
czb84
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Peugeot 308

07 Kwi 2014, 13:25

SUVy są z reguły twardsze, bo wysoki środek ciężkości robi swoje i trzeba usztywnić zawieszenie, aby się auto nie bujało

W Superbie brak silników godnych polecenia. W Octavii to chyba tylko 1,6TDI jako tako.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Kwi 2014, 13:59

Tak czy inaczej na zawieszenie w Spotage wydasz mniej niż ładując w silnik w Skodzie :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra