Skoda Superb

13 Mar 2011, 21:36

Witam serdecznie wszystkich na forum.
Opisze mój problem.
Tydzień temu przyprowadziłem sobie auto z Niemiec (skoda superb).Wszelkie papiery jak brif, książka serwisowa opiewają na datę pierwszej rejestracji 07.2005r.
W piątek postanowiłem zabrać się do pierwszych kroków w kierunku rejestracji tego auta.Więc podjechałem do diagnosty na przegląd.I tu wielkie zdziwienie gdyż po nr. VIN wychodzi że jest to auto z 2003r.
Wcześniej zrobiłem tłumaczenie dokumentów i tłumaczka mi powiedziała że jest jedna data w dokumentach 2003 ale jak to określiła jest to data "wyjścia modelu" a nie tego konkretnego egzemplarza.Dodam również że auto posiada ważny przegląd techniczny niemiecki do lipca tego roku.
CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ABY TO AUTO BYŁO ZAREJESTROWANE W POLSCE JAKO AUTO Z 2005 R.??
Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje :grin:
proszek28
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Sieraków

13 Mar 2011, 21:46

proszek28 napisał(a):CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ABY TO AUTO BYŁO ZAREJESTROWANE W POLSCE JAKO AUTO Z 2005 R.??

Nie ma takiej opcji.Zaden diagnosta nie podpisze takiego dokumentu.W zaswiadczeniu będziesz miał dwie daty a mianowicie:
1/ Rok produkcji-2003
2/ Data pierwszej rej.07.2005r
Twój przypadek nie jest jakims tam jednostkowym.Miałem całkiem podobny gdzie róznica pomiedzy rokiem produkcji a data rej.wynosiła 3 lata.....

[ Dodano: 13 Marzec 2011, 21:47 ]
proszek28 napisał(a):Dodam również że auto posiada ważny przegląd techniczny niemiecki do lipca tego roku.

Wg. przepisów polskich przegląd ten jest juz niewazny... :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Mar 2011, 21:52

Wielkie dzięki za odpowiedź.
To od jakiej daty opłacę akcyze?? Bo według tego co piszesz to wnioskuje że od 2003.
I drugie pytanie: przy zawieraniu umowy oc,ac również będę podawał datę 2003??
proszek28
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Sieraków

13 Mar 2011, 21:57

proszek28 napisał(a):To od jakiej daty opłacę akcyze??

Oczywiscie ze będziesz miał w dokumentach rok prod.2003 i od tej daty..
Przy OC/nie ma znaczenia rok prod./ pojemnośc silnika a AC oczywiście ze tez 2003r

[ Dodano: 13 Marzec 2011, 21:59 ]
Ps.Jak chcesz to podaj nr.nadwozia to Ci podam ale jutro dokladnie m-c i rok....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Mar 2011, 22:04

Dzięki
Trochę szkoda tych dwóch lat :sad: no ale inaczej się nie da.
A urząd celny również sprawdza numery vin??
Czyli teraz najpierw muszę na przegląd bo bez tego nie mam co się pokazywać w urzędzie celnym.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :smile:
proszek28
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Sieraków

13 Mar 2011, 22:09

proszek28 napisał(a):A urząd celny również sprawdza numery vin??

Nie...
proszek28 napisał(a):Czyli teraz najpierw muszę na przegląd bo bez tego nie mam co się pokazywać w urzędzie celnym.

Będzie lepiej jak będziesz miał OBT z przegladu bo bedzie napisany konkretnie rok prod. i nie bedzie problemu z wysokoscia akcyzy...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gumball 3000 w Polsce
    Powoli, nawet bardzo powoli zbliża się Lato, a wraz z nim emocje związane wydarzeniami Elite Circle. Na dobry początek w maju, planujemy krótkie "przed Rage’owe spotkanie", a że wypada w tym samym czasie co odwiedziny ...

13 Mar 2011, 22:19

Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie.
Od jutra zaczynam PRZYGODĘ w naszych polskich urzędach :sad:
Kilka dni i auto powinno śmigać :grin:
Pozdrawiam
proszek28
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Sieraków

14 Mar 2011, 12:58

Numer VIN niekoniecznie musi definiować dziesiątą cyfrę jako rok produkcji samochodu. Ja np. mam Mitsubishi kupione w polskim salonie gdzie data pierwszej rejestracji i rok produkcji samochodu to 2002 (rejestrowany 31.12.2002 zanim jeszcze auto było w Polsce). A wg VIN to już 2003 rok, chociaż auto wyjechało z fabryki w październiku 2002. Jest to rok modelowy, który jest ustalany w samej fabryce, np. w autach z USA zaczyna się często już w lipcu. Nie wiem jakie są przepisy UE w tym zakresie, może mogli sprzedać samochód który wyjechał z salonu w 2005 jako nowy (pochodzący z roku) pomimo faktycznego wyprodukowania (opuszczenia fabryki) w 2003, albo skoda nie zmieniała roku modelowego przez 2 lata (raczej mało wiarygodne).
To jak to jest z tymi badaniami - przecież niby są ważne do końca ich ważności w kraju wydania (tzn. nie trzeba robić przeglądu przed pierwsza rejestracją o ile zagraniczny jest ważny - do kiedy chyba nie ma znaczenia)?
mstrucz
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: Gdynia

15 Mar 2011, 09:22

Witam (sam właśnie to przechodziłem) jeśli chodzi o badanie techniczne to nawet jak masz ważne z innego kraju to i tak musisz pochachac do zakładu diagnostycznego celem wpisania auta do rejestru i to kosztuje 60zł a piewsze badanie ( 85zł).
Jeśli chodzi o różnice w roku produkcji i pierwszej rejestracji to miałem tak w Suzuki było ona aż 3 letnia, żeby nie było wątpliwości możesz podjechać do salonu Skody i dla pewności odkodować nr. VIN.
misiek604
Nowicjusz
 
Posty: 18

16 Mar 2011, 10:15

Witam,
na pewno najpewniejsze źródło to producent a diagnosta mając pisemko od producenta na pewno uzna rok produkcji.

Jak będziesz jechał do urzędu celnego, skarbowego i recyklin to tutaj możesz sobie wszystkie dokumenty wypełnić i wydrukować
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

27 Mar 2011, 17:59

Witajcie drodzy forumowicze :D
Od wczoraj jestem już szczęśliwym kierowcą mojej Skody :razz:
Przejechałem już 200 kilometrów i jestem zadowolony gdyż na 100km auto spala w okolicach 8 litrów PB :razz: przy 150 kucach :mrgreen:

A wracając do kwestii rejestracji i roku produkcji to jest rok 2003 jako produkcja.I od tego roku wszelkie opłaty zostały opłacone jak i w celnym tak i skarbowym :razz: ale w dowodzie jest tylko data pierwszej rejestracji 2005r. Pewno rok produkcji będzie widoczny tylko w karcie pojazdu.

Teraz rozpoczął się najlepszy okres- JAZDA NOWYM SUPER AUTEM :razz:
Pomyślicie sobie że trochę wariuje ale moim poprzednim autem była Vectra B z 1998r. z silnikiem 1,6 więc komfort jazdy jak i moc silnika jest nie do porównania :razz:
Wielkie dzięki za waszą pomoc jak i porady bardzo się przydały
Pozdrawiam :razz: :razz:
proszek28
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Sieraków

27 Mar 2011, 18:00

Pełnej szerokości na drodze...... :!: :!: :wink:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Mar 2011, 18:02

dzięki wielkie WZAJEMNIE :razz:
proszek28
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Sieraków

28 Mar 2011, 12:05

rok produkcji będzie w karcie pojazdu oraz w dowodzie rejestracyjnym.

Tu możesz sobie ustawić automatyczne sprawdzanie kiedy twardy dowód będzie w Twoim urzędzie - powiadomienie na maila.

[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam