Skóra na własną rękę

Skóra na własną rękę

11 Lip 2016, 16:44

Witam,
Kupiłem swoje pierwsze auto jakim jest golf trójeczka w cabrio i już myślę co tutaj zrobić, ponieważ gadżeciarz ze mnie. Mam do Was pytanie, aczkolwiek nie wiem czy to dobry dział. Ale spytam, najwyżej dostanę zjeby :D
Mianowicie mam starą zniszczoną deske rozdzielczą, to samo boczki w drzwiach. Niektóre elementy chciałem pomalować na jakiś kolor, ale resztę obłożyć skórą. Niestety angielski tytuł jakim jest : leather vinyl wrap, jest mi ciężko przetłumaczyć na Nasze. Tutaj pytanie, czy to jakoś się nazywa? Wiadomo o co chodzi. Sztuczny materiał skóropodobny który od spodu jest samoprzylepny. Widziałem kilka filmów i wygląda to naprawdę estetycznie i myślę sobie, czemu nie. Jeśli spojrzeć na ceny z amazona to w złotówkach jest to jakieś 100 zł maks.
Z góry dziękuję i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :D
Twerki
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 01 1998
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Volkswagen golf 3 cabrio
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Skóra na własną rękę

11 Lip 2016, 17:22

Jeżeli nie chcesz, żeby twój nowy samochód wyglądał jak wiejski kibel, to daj sobie spokój - trzeba być dobrym tapicerem, żeby zrobić to co chcesz, dla laika to jest robota nierealna. Chyba że chcesz napsuć materiału i wrócić do domu z polepionymi rękami kląc przy tym na czym świat stoi, to proszę bardzo. Jak już coś, to raczej radziłbym ci poszukać gotowych oryginalnych elementów od innego golfa i sobie zmienić - częściami do tego wozu jest zawalone.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

11 Lip 2016, 21:26

Nie orientuje się w świecie motoryzacji jeszcze tak bardzo, dlatego zadam może głupie pytanie teraz :)
Czy deska rozdzielcza z golfa 3 jest taka sama jak z tego samego tyle że kabrioleta? No cóż ... laik. Wybaczcie, ale wole spytać niż potem się zawieść :c
Przede wszystkim, dziękuję za odpowiedź i rzeczywiście masz rację, mogę to po prostu zepsuć :/
Twerki
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 01 1998
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Volkswagen golf 3 cabrio
Typ: Kabriolet
Rok produkcji: 1997

12 Lip 2016, 09:07

Twerki napisał(a):Czy deska rozdzielcza z golfa 3 jest taka sama jak z tego samego tyle że kabrioleta?
Tak, powinna być taka sama niezależnie od wersji nadwozia Golfa III.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

12 Lip 2016, 11:45

Stary, jeżeli nie jesteś w stanie ocenić czy deska będzie pasowała, to tym bardziej nie będziesz w stanie jej przełożyć. Daj sobie lepiej spokój zanim rozbierzesz i nie będziesz miał czym jeździć ...
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006